Fakty i opinie

stat

Utwardzą zaniedbaną ulicę na Pogórzu

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Remont Chłopskiej jeszcze przed wakacjami

Ulica Irydowa ma zostać utwardzona płytami yomb w najbardziej zniszczonych miejscach.
Ulica Irydowa ma zostać utwardzona płytami yomb w najbardziej zniszczonych miejscach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ulica Irydowa zobacz na mapie Gdyni na Pogórzu powinna być utwardzona, tyle że w przetargu pod koniec 2017 roku zabrakło firm chętnych do realizacji inwestycji. Później brakowało pieniędzy w budżecie, ale urzędnicy obiecali, że po naszej interwencji ułożą na części drogi płyty yomb.Śledzisz postępy inwestycji w okolicy twojego zamieszkania?

tak, wnikliwie 63%
owszem, ale niezbyt dokładnie 27%
nie, nie interesuje się tym 10%
zakończona Łącznie głosów: 421
O stanie ulicy Irydowej na Pogórzu poinformowali nas czytelnicy.

- Prosimy o interwencję w sprawie ulicy Irydowej na Pogórzu Dolnym w Gdyni. Topimy się w błocie, trzeba być w pełni sprawnym, by wejść do własnego domu. Ulica miała być utwardzona, niestety do dzisiaj nic się nie dzieje. Ostatnio gazownicy kładli rury do gazu, przekopali ulicę i teraz toniemy w błocie - pisali mieszkańcy.
Sprawdziliśmy, że szansa na poprawę ich warunków rzeczywiście była. ZDiZ w Gdyni ogłosił pod koniec 2017 roku przetarg na utwardzenie płytami yomb ulicy: Stalowej, Niklowej, Srebrnej, Kadmowej, Irydowej zobacz na mapie Gdyni na Pogórzu.

Remont ulicy Irydowej w Gdyni: nie było chętnychTo stała praktyka wśród urzędników nie tylko gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, bowiem pod koniec roku pozostają wolne środki. Zamówienie było skonstruowane w taki sposób, że firmy mogły zgłaszać akces do wykonania prac na poszczególnych ulicach.

W całości ulica będzie utwardzona, gdy znajdą się na to środki.
W całości ulica będzie utwardzona, gdy znajdą się na to środki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
M.in. do wykonania płyt yomb ulicy Irydowej nikt się nie zgłosił. W 2018 roku o remoncie nie wspominano, a poza tym - co przyznają nieoficjalnie urzędnicy - środki trzeba było przeznaczyć na inne potrzeby.

Urzędnicy: utwardzimy płytami yombPo naszej interwencji obiecali jednak, że do sprawy wrócą. Na miejscu sytuację badali już urzędnicy, którzy zapowiadają, że jeszcze w styczniu będą chcieli poprawić dojście i dojazd mieszkańców do domów.

- Będziemy chcieli ułożyć 50 metrów bieżących płyt yomb tam, gdzie stan drogi jest najgorszy. Zrobimy to w ramach bieżących napraw, prawdopodobnie jeszcze w styczniu. Całość powinna kosztować nie więcej niż 30 tys. zł - mówi Bogusław Moniuszko, kierownik Działu Dróg w Zarządzie Dróg i Zieleni.
Zapowiada, że w całości ulica będzie utwardzona, gdy znajdą się na to środki.

Opinie (144) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.