Fakty i opinie

Weekend z Robertem Kubicą i Verva Street Racing


Dziesiątki widowiskowych pokazów na trzech wybudowanych torach wyścigowych, a do tego setki ciekawych aut w strefach ekspozycyjnych oraz show na wodzie i w powietrzu - w Gdyni trwa jubileuszowa, 10. edycja Verva Street Racing. Gościem specjalnym wydarzenia jest kierowca Formuły 1 - Robert Kubica. W niedzielę czeka nas powtórka z rozrywki. Wstęp jest bezpłatny, trzeba się jednak liczyć ze sporym ściskiem, bo zainteresowanie imprezą jest ogromne. Po pierwszym dniu wiele osób narzekało na kiepską organizację i mocno ograniczoną liczbę miejsc, z których można było swobodnie zobaczyć pokazy.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu imprez.

Robert Kubica przyciągnął tysiące kibicówJak oceniasz organizację Verva Street Racing?

bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń 13%
raczej pozytywnie, ciężko się do czegolwiek przyczepić 17%
słabo, jestem rozczarowany(a) 21%
fatalnie, nie polecam 22%
nie wiem, nie byłe(a)m na imprezie 27%
zakończona Łącznie głosów: 1552
Na dwa dni Gdynia zamieniła się w wielką motoryzacyjną arenę, która powstała na 40 hektarach. Organizatorzy przygotowali trzy duże tory wyścigowe, każdy o innej charakterystyce: F1, Action i Dakar. Zdecydowanie największym zainteresowaniem widzów cieszyły się pokazy na 850-metrowym torze zlokalizowanym na skwerze Kościuszki .

To tutaj swoje umiejętności zaprezentował gość specjalny - Robert Kubica. Nie jest tajemnicą, że większość osób do Gdyni przyjechała, żeby zobaczyć w akcji właśnie polskiego kierowcę F1.

- Trzeba jasno powiedzieć, że bolidy Formuły 1 nie zostały zbudowane, żeby jeździć w takich warunkach. Celem tego wydarzenia jest spotkanie z kibicami, pokazanie im tego sportu i - mam nadzieję - zaszczepienie w nich pasji. Po ulicach Gdyni jeżdżę starszej generacji bolidem, ale to akurat nie jest minus, ponieważ ma silnik V8, który lepiej brzmi od bolidów nowej generacji. Także w Gdyni na pewno nie będzie brakowało hałasu - powiedział Robert Kubica, kierowca F1.

Egzotyczne auta na Verva Street Racing w Gdyni


Robert Kubica to największa gwiazda Verva Street Racing.
Robert Kubica to największa gwiazda Verva Street Racing. trojmiasto.tv

Brak Russella i bolidów WilliamsaPodczas pokazu Kubica zasiadł za kierownicą nieco starszego bolidu - Lotusa E21 z 2012 roku, który został wypożyczony od zewnętrznej firmy. Nie udało się sprowadzić do Trójmiasta bolidów Williamsa, bo okazało się, że zespół z Grove nie dysponuje sprawnym pojazdem demonstracyjnym. Plus jest taki, że kibice mogli usłyszeć, jak brzmi bolid wyposażony w silnik V8, a nawet zobaczyć jak "kręci bączki".

Niestety, drugim rozczarowaniem jest absencja George'a Russella, partnera Kubicy z Williamsa. Jak poinformował organizator imprezy, Brytyjczyk nie przyleciał do Trójmiasta z powodów zdrowotnych.

Zdaje się, że dla odwiedzających większym problemem od nieobecności Russella i braku bolidów Williamsa była sama organizacja. Dociera do nas coraz więcej sygnałów od czytelników o kulejącej organizacji imprezy.

Kubica w Gdyni zaprezentował się w bolidzie Lotusa z 2012 roku.
Kubica w Gdyni zaprezentował się w bolidzie Lotusa z 2012 roku. trojmiasto.tv
Mały niedosyt spowodowany brakiem Brytyjczyka wynagrodzili pozostali zawodnicy, którzy popisywali się na torze F1. W akcji zobaczyliśmy m.in. driftera Kubę Przygońskiego, który pokazał kilkutysięcznej widowni, jak jeździ się bokiem do przodu.

- Tor jest trochę kwadratowy, ma 90-stopniowe zakręty, ale na pewno da się tu pokazać dobry drift. Prędkości, które rozwijamy w niektórych miejscach sięgają nawet 120-140 km/h, więc jest to dość szybko. Na takich pokazach staramy się driftować maksymalnie widowiskowo, bardzo blisko bandy - skomentował Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team.
Na torze F1 podczas inauguracyjnego, trwającego ponad dwie godziny bloku, było dynamicznie i głośno, ale i bardzo ciasno dookoła toru. Wielu kibiców miało problem z zajęciem miejsca, z którego można by swobodnie obejrzeć pokazy. W akcji zobaczyliśmy również: Jakuba Śmiechowskiego w bolidzie Formuły 2, Grupę Wójcik Racing Team na wyczynowych motocyklach Moto GP, uczestników Kia Platinum Cup, a także pokazowe przejazdy aut serii GT i Le Mans, WRC2 oraz żużlowców z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Verva Street Racing to nie tylko tor F1Drugim najpopularniejszym torem Verva Street Racing jest Dakar zlokalizowany na plaży miejskiej . Organizatorzy starali się odwzorować katorżnicze warunki, panujące w tym najtrudniejszym rajdzie świata. Trzeba przyznać, że przejazdy rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówki na piaszczystych hałdach były bardzo widowiskowe.

Na skwerze Arki Gdynia kibice zobaczyli w akcji pokazy m.in. FMX, stuntu oraz... driftującej ciężarówki.

Verva Street Racing to nie tylko pokazy na lądzie, ale również na wodzie i w powietrzu oraz statyczne wystawy wyjątkowych aut. W motoryzacyjnym miasteczku rozbito kilka stref ekspozycyjnych, w których zaparkowało ponad 500 aut, w tym bardzo drogie i szybkie egzemplarze, klasyki oraz pojazdy wyścigowe i driftowe. Te największe strefy znajdują się na skwerze Kościuszki i bulwarze.

Ostatnim punktem programu są koncerty, które rozpoczną się o godz. 20:05. Na scenie zlokalizowanej na plaży wystąpią: Lipali, The Cassino i Sylwia Grzeszczak.

W niedzielę powtórka z rozrywkiMapa Verva Street Racing.
Mapa Verva Street Racing. mat. prasowe
Niedzielny program VSR, 25.08.2019

10:00 - 17:00 pit party
11:00 - 17:00 otwarcie stref kibica przy torach dynamicznych
12:00 - 13:00 pokazy na torze F1 (skwer Kościuszki)
13:00 - 13:30 pokazy na torze Action (skwer Arki Gdynia)
13:30 - 14:15 pokazy na torze Dakar (plaża miejska)
14:15 - 15:00 pokazy lotnicze i na wodzie
15:00 - 16:00 pokazy na torze F1 (skwer Kościuszki)
16:00 - 16:30 pokazy na torze Action (skwer Arki Gdynia)
16:30 - 17:00 pokazy na torze Dakar (plaża miejska)
17:00 - 20:30 koncerty: Luxtorpeda (17:00), Daria Zawiałow (18:00), C-BooL (19:15)

Utrudnienia w ruchuZgodnie z przewidywaniami do Gdyni przyjechały dziesiątki tysięcy fanów motorsportu z całej Polski, a to odczuwalnie przełożyło się na komfort przemieszczanie po mieście. Zalecamy, aby w niedzielę samochody pozostawić na parkingach zlokalizowanych nieco dalej od centrum, a na teren imprezy dostać się komunikacją miejską, na piechotę lub rowerem.

1. Skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. Żeromskiego i ul. Waszyngtona:
 • od 19.08 na skwerze Kościuszki trwają prace związane z montażem infrastruktury pokazów;
 • w dniach 21-27.08 będzie zamknięty parking na al. Jana Pawła II, na wysokości Akwarium Gdyńskiego MIR;
 • o północy z 22.08 na 23.08 skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego;
 • zamknięte dla ruchu ogólnego zostaną także: odcinek ul. Żeromskiego pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki oraz odcinek ul. Waszyngtona pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki;
 • skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną otwarte w dniu 26.08 o godz. 8 (prace związane z demontażem infrastruktury zawodów potrwają tam do 28.08).

2. ul. Świętojańska i ul. 10 Lutego:
 • w dniu 23.08 o godz. 23 zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Świętojańskiej - 10 Lutego - skwer Kościuszki;
 • skrzyżowanie zostanie otwarte 25.08 o godz. 20;
 • w związku z zamknięciem skrzyżowania na ul. 10 Lutego od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu z możliwością wjazdu przez ulice Starowiejską i Abrahama;
 • w czasie zamknięcia skrzyżowania ulic 10 Lutego - Świętojańska - skwer Kościuszki z ruchu zostanie wyłączony również odcinek ul. Świętojańskiej pomiędzy ulicami Pułaskiego i Armii Krajowej oraz ul. Zygmuntowska.

3. ul. Armii Krajowej, ul. Zawiszy Czarnego i Kamienna Góra:
 • w dniach 19-27.08 będzie zamknięty parking przy plaży Śródmieście na ul. Zawiszy Czarnego;
 • ul. Armii Krajowej na odcinku od placu Grunwaldzkiego do ul. Zawiszy Czarnego oraz ul. Zawiszy Czarnego od ul. Armii Krajowej do ul. Sędzickiego będą zamknięte w dniach pokazów: 24.08 w godzinach 6-22 oraz 25.08 w godzinach 6-20;
 • w tych samych godzinach na odcinku ul. Armii Krajowej od placu Grunwaldzkiego do ul. Świętojańskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic Wybickiego i placu Grunwaldzkiego;
 • w trakcie pokazów wjazd na ulice Sienkiewicza, Sędzickiego i Kasprowicza (odcinek od strony Teatru Muzycznego) będzie możliwy jedynie dla mieszkańców tych ulic oraz służb miejskich.

4. bulwar Nadmorski, skwer Arki Gdynia i ul. Prusa:
 • o północy z 21.08 na 22.08 zamknięty został parking przy bulwarze Nadmorskim (skwer Arki Gdynia); parking będzie zamknięty do północy 26.08;
 • w czasie zamknięcia parkingu przy bulwarze Nadmorskim na ul. Prusa będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy do ul. Ejsmonda;
 • w tym samym czasie droga rowerowa przebiegająca wzdłuż bulwaru Nadmorskiego będzie pełniła funkcję ciągu pieszego.

5. Parkingi:
 • w rejonie Śródmieścia nie zostaną wyznaczone żadne dodatkowe parkingi;
 • w związku z rozległym obszarem zajętym na potrzeby organizacji pokazów liczba dostępnych miejsc postojowych w Śródmieściu będzie bardzo ograniczona;
 • rekomendujemy kierowcom skorzystanie z parkingów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie Śródmieścia np.:
- przy ul. Górskiego (parkingi pomiędzy Gdynia Arena a CH Riviera),
- na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej,
- na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa
- przy ul. Polskiej.

Opinie (603) ponad 20 zablokowanych

 • A jak tam inwestycje w Gdyni, nowe firmy itp.? (43)

  • 285 58

  • "Sie nie da" (13)

   Gdynia ma duzy potencjal ale niestety ostatnie 15 lat to zmarnowany czas.

   • 47 21

   • Jak sie co chwile robi imprezki za miliony zamiast inwestowac (6)

    i pozyskiwac na to dotacje z UE to po latach miasto w długach, infrastruktura fatalna, a inwestycji tyle co kot napłakał

    • 58 19

    • Horała był na mównicy (4)

     to chyba miał byc jego wyborczy akcent.

     • 16 16

     • Został stosownie przywitany. Publiczność go wygwizdała! (3)

      • 48 6

      • (1)

       Ooo jakoś nie jestem zdziwiony, że pierwsze komentarze są udawaną rozmową trolla edzia

       • 6 3

       • dokładnie, to pokazuje desperację i bezsilność Kaczyńskiego

        i oczywiście poziom jaki Kaczyński sobą prezentuje

        • 0 0

      • chyba w bolkowie

       bo na pewno nie w Gdyni

       • 1 1

    • Gdynia ma największą ilość inwestycji w Polsce

     lepiej zapytać gdzie są inwestycje w Radomiu, który leży i kwiczy, tam gdzie rządzą PiSowcy tam jest ruina, przypadek?

     • 0 0

   • (1)

    Chyba Cie w Gdyni przez ostatnie 15 lat nie było .

    • 14 26

    • To chyba nie wiesz na co patrzeć

     Oraz nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

     • 3 2

   • Edzio twoje ostatnie 5 lat są zmarnowane. Od rana do wieczora te same głupoty wypisujesz.

    • 6 7

   • Da się (1)

    Zmienić władze miasta! Teraz na to pora!

    • 7 3

    • kwik, skowyt i bezsilne ujadanie przegranego tysiąclecia

     jazgot Kaczyńskiego przynosi uśmiech i radość wszystkim Polakom

     • 0 0

   • Gdynia najlepiej wykorzystuje swój potencjał, doskonale wyniki Gdyni mówią same za siebie

    stąd kwik zazdrości Kaczyńskiego bo mu to nie pasuje do jego hasła wyborczego polska w ruinie i przez to nie może Jarozbaw być naszym Zbawicielem od tej ruiny, a jedyna ruina w Polsce to mózg i moralność Kaczyńskiego, który się sprzedał Rosji

    • 0 0

  • Bardzo dobrze

   • 11 7

  • (1)

   Po co nowe firmy, wystarcza farmy troli horaly

   • 30 17

   • Edzio mieszka na farmie. Tzn że edzio jest rolnikiem?

    • 2 1

  • Gdynia ma tworzyć nowe firmy? (9)

   Tego trole oczekują? Chyba nie kumają o co chodzi w biznesie, udają i**otów chcąc skłócić Gdańsk z Gdynią, jedna grupę społeczna z druga. A Trójmiasto pl łyka propagandę jak pelikan, stanowi fantastyczny nośnik propagandy. Specjalnie dla swoich troli zrobili łapki do głosowania na wiele kont na raz. wymiotować sie chce

   • 30 10

   • W Gdańsku sa inwestycje

    Drugie ECS

    • 10 9

   • kto lyka? trolle same siebie plusuja (2)

    • 5 2

    • (1)

     No właśnie widać to codziennie jak trolle same ze sobą gadają i od 5 lat wklejaja te same teksty a później 50 łapek w górę.

     • 4 1

     • PiSowcy jeździli na szkolenia kgb do Białegostoku

      rydzyk, nadajniki z Moskwy dostał, Kaczyński zabił brata dla Putina, sowiecki styl propagandy Kaczyńskiego sam za siebie mówi, Rosja dostarcza skrypty do podbijania i serwery w Iranie, Iran jest używany jako przekaźnik do siania fake news w Europie wschodniej

      • 0 0

   • Gościu (4)

    ja nie jestem trollem, ale to co się dziej w Gdyni jest śmieszne. Jedyne co potrafią robić to drogi rowerowe i miejsca dla samochodów dostawczych za 27k sztuka. Wszystko z d..y...

    • 15 20

    • Z drogami rowerowymi to im raczej slabo idzie

     • 10 8

    • Jakie drogi rowerowe? (2)

     :))))) jakiś zły przykład dałeś

     • 2 0

     • (1)

      np. Dawno wyczekiwane polaczenie redlowo-orlowo, ktore jest zrobione naprawdę super?

      • 3 2

      • to źle że jest?

       • 1 0

  • (3)

   Zjechały się Janusze z rodzinami- zawsze to jakieś urozmaicenie od leżenia na plaży z Tyskim w ręku. A za parę dni powrót na południe kraju do roboty

   • 22 7

   • Niedziela, zostań w domu

    Ta impreza nie dla ciebie, bedziesz marudzil

    • 6 2

   • Ale Ty jesteś wyjątkowy

    • 1 1

   • i zaczęło się plucie jadem na Kubicę

    PiSowcy nie mają za grosz kręgosłupa moralnego

    • 0 0

  • jakbys byl z gdyni to bys wiedzial i ijal codziennie. wymien jedna z glownych ulic w centrum gdyni (3)

   gdzie nie ma inwestycji teraz

   • 9 23

   • Minusy lecą, przykładów brak - wszystko w temacie

    • 7 3

   • :) (1)

    Gdynia to nie tylko centrum. Remont nawierzchni to nie inwestycja.

    • 13 4

    • czyli według ciebie trzeba wstrzymać remonty?

     • 0 1

  • Dobrze. A u Ciebie w Żukowie?

   • 8 3

  • Mam wrażenie że Twoje pytanie :"a jak tam inwestycje" przy temacie rozrywkowym ma się tak jakby w relacji np. z twojego wesela goście zapytani o wrażenia, o parę młodych, o ceremonię zaczęli mówić o przeciekającym dachu w kościele i dziurawej drodze do miejsca poczęstunku. Co ma d...a do wiatraka? Ja miałbym pretensję że w sezonie zamknięto plażę i narażono ją na zanieczyszczenia olejami a nie o inwestycje .

   • 4 1

  • Tłum ząda chleba i igrzysk !!! Z chlebem gorzej a igrzyska trwają bezustannie.Brawo Szczurek!!! (1)

   • 4 1

   • Gdynia jest jednym z najbogatszych miast w Polsce

    z najmniejszym bezrobociem w kraju, największym zadowoleniem ludzi z życia w kraju, a Jarozbaw kwiczy i aż go skręca z zawiści i zazdrości bo jego wyborcy w Polsce wschodniej żyją w biedzie, co Jarozbaw zrobił dla nich? Nic! Bo nic nie potrafi tylko pluć jadem ma oślep a robić nie ma komu bo cały PiS to komuchy, złodzieje i darmozjady

    • 0 0

  • spoko! malarze asfaltu będą mieli co robić

   • 2 1

  • Gdynia jest jednym z najlepiej rozwijających się miast w Polsce

   więc jeśli chodzi o inwestycje to jest to jedno z najlepszych miast w Polsce

   • 0 0

  • jak ci potrzeba nowej firmy w Gdyni to ją załóż, co za problem

   • 0 0

  • Inwestujemy w dziury w jezdniach, likwidacje miejsc parkingowych i czerwona fale. Chodzi o obrzydzenie jezdzeniem aut zeby nie trzeba bylo robic nowej infrastruktury a przy okazji przygotowac sie do płatnego wjazdu aut do centrum.

   • 1 0

 • Mój Passat B5 kombi 1.9 tdi 90KM (8)

  Ma 198 tys km przebiegu, nie bierze oleju, pali 4 litry na 100km i jest bezawaryjny.
  A nie tam jakiś bolid z V8

  • 115 49

  • Każdy z wąsem jest alfonsem

   • 24 2

  • zieewww

   • 12 1

  • zgrała się już ta płyta (1)

   ile można w kółko to samo? nie śmieszne

   • 21 1

   • To nie prowokacja te silniki tak mają.

    Najlepszy silnik diesla jesli chodzi o moc i bezawaryjność. Dlatego juz ich nie produkują.

    • 1 4

  • Na jakim oleju jeździsz? Takim po smażeniu frytek?

   • 2 0

  • A ma chip, duży wydech i sporo nowych części?

   • 1 1

  • F1 (1)

   To nie v8!
   To V6...1.6 i 700kon

   • 0 1

   • No nie

    • 0 0

 • (18)

  Brawo Gdynia.
  Zawsze udowadnia, że to najlepsze miejsce do zycia i odpoczynku.
  A pracować można zawsze, jakby co, w Gdańsku.
  Gdynianie też są wyjątkowi, bezstronni, stali w uczuciach, pogodzeni z losem.
  Kocham was

  • 138 209

  • 100 razy lapiej mieszkac w Gdansku i miec blisko do pracy niz w miescie wizualizacji i braku inwestycji (5)

   A jak ktos lubi takie imprezy dla Januszy to zawsze mozna podjechac do Gdyni

   • 36 39

   • A wy co macie za imprezy w gdansku (2)

    Jarmark Dominika ha ha

    • 25 17

    • no my w Gdańsku zaczynamy dobre rozwiązania z Gdyni kopiować

     takie buspasy na przykład, tu myk kilka wiader białej farby i sukces, mieszkańcy szczęśliwi że jest dobrze i następna kadencja się kręci

     • 12 4

    • A jak tam Karwiny?

     Ciepłą wodę już macie czy nadal remonty?

     • 0 2

   • Lepiej w ogóle nie pracować

    Żyć z plusów

    • 18 3

   • Tak, szczególnie z tak dynamicznie rozwijających się szadółek

    jest bardzo blisko do pracy

    • 16 2

  • (2)

   Gdynianie sobie wybrali po raz kolejny prezydenta od betonowania miasta i organizowania takich imprez a teraz narzekają.

   • 31 23

   • Nie gdynianie narzekają tylko troll edek. To on udaję te konserwacje. Zobacz, że pod każdym artykułem zawsze są te same teksty. Edzio bierze za to kase i dlatego od rana do wieczora trolluje

    • 11 13

   • Trolu zastanów sie

    Betonowanie złe, imprezy złe pewnie pomniki dobre?

    • 5 3

  • dosc tego (2)

   Miejsce do odpoczynku?????? To zart chyba, mamy dosc tych imprez.

   • 24 19

   • Ja mieszkam w centrum i nie mam dosyć, Możesz się wyprowadzić nikt na siłę Cię tu nie trzyma.

    • 26 29

   • Kogo to obchodzi ze masz dość

    • 14 18

  • Wypocząć w Gdyni... buahahaha.. chyba na Skwerze w spalinach. (1)

   Dzięki. Najpiękniejsze plaże w Gdańsku. Gdynia ma z tym nawet problem.

   • 24 17

   • Tak szczególnie Brzeźno, nowy port i stogi są piekne... czas w tych dzielnicach zatrzymał sie w latach 70tych

    • 12 3

  • 1.57min "jak oceniasz tor w tej Gdyni?" jest jeszcze jakaś inna Gdynia?

   • 4 3

  • (1)

   A ja mieszkam w Gdańsku i każdą ciekawą propozycję pracy dostaję z Gdyni :-(

   • 8 4

   • Chyba z bodegi

    • 12 8

  • hahahaha

   • 0 0

 • przez ciągle zakorkowaną Gdynię uciekam gdzie indziej (17)

  • 231 39

  • pa pa

   • 29 20

  • (5)

   A gdzie nie ma korków?

   • 23 6

   • W wiekszosci miast tej wielkosci co Gdynia (3)

    • 17 15

    • W kruzewnikach był?

     • 13 2

    • wymień kilka

     • 1 0

    • kłamiesz, średnie prędkości są dokładnie takie same jak w innych miastach

     wyniki na stronach urzędu statystycznego

     • 1 0

   • w Netto i Biedronce... nie sprzedają

    • 1 0

  • Najlepiej do siebie na mazury

   • 16 7

  • Żegnam malkontenta

   • 13 7

  • Narka od Darka

   • 7 3

  • Odp. (2)

   Ja jezdze do Gdańska.Starowka coraz piekniejsza I mozna parkowac NP.Na Rajskiej.

   • 3 8

   • w Gdńsku nie ma starówki! (1)

    • 8 4

    • Tam nic nie ma

     • 9 6

  • Żegnamy

   • 7 4

  • Edzio idź i nie wracaj. Raz na zawsze

   • 6 4

  • Ja też

   • 1 1

  • ja toze

   • 1 0

 • Powinien byc zakaz organizacji takich imprez do czasu zapewnienia pelnej obsady na gdynskim SOR (12)

  Tak by ludzi nie odsyłali do Wejherowa i Gdańska

  W razie jakiegoś większego wypadku będzie tragedia

  • 279 39

  • Co jeszcze? (3)

   • 11 10

   • Chyba tyle można wymagac od pisiego nierządu (2)

    PS leków w aptekach też brakuje

    • 20 15

    • Że leków brakuje to widać po Twoich wpisach.

     • 19 10

    • miejsca w szpitalach

     psychiatrycznych są, możesz iść bez kolejki

     • 2 0

  • cco za bzdety

   na imprezie pełne zabezpieczenie medyczne, spacerujący ratownicy i szpital polowy. A tak mieli strajkować

   • 7 13

  • Zgłoś problem rządowi

   Rząd "ma" pieniądze na opiekę medyczną, moze jakiś kolejny plus

   • 4 6

  • urzad miasta ma obsadzac szpitale? xD (4)

   • 5 5

   • (3)

    Szpital jest Miejski.

    • 3 7

    • Bzdura.

     Szpital wchodzi w zespół szpitali wojewódzkich.

     • 4 2

    • szpital się nazywa miejski ty durniu bez szkoły (1)

     a nie jest kierowany ani zarządzamy przez miasto tylko przez rząd

     • 0 0

     • Szpital zmienił nazwę już jakiś czas temu. Teraz to jest Szpital Wincentego a Paulo.

      • 0 0

  • Gang kurdupla powinien na rogatkach Wolski ustawic

   Takie tablice informacyjne

   • 1 1

 • Dramat.... Nie polecam! (24)

  Przez te parawany nic nie widać. Co 2-ga osoba bardzo krytycznie się na ten temat wypowiadała używając języka @$@@@@@@@% na ulicy. Do wejścia kolejki nieskończenie długie + rewizja.... Nie polecam, Tłok i ścisk niemiłosierny. F1 widziałem przez dziurkę i to z daleka. Córka powiedziała,że straciła dzień a syn że strasznie głośno. Jedyne co to auta na skwerze i na promenadzie warto pooglądać..

  • 357 68

  • Dno potworne!!

   • 56 11

  • no widzisz.... (4)

   a ja na promenadzie zobaczyłam wszystko+ skwer na telebimach, bez tłoku i przepychanek... polecam.

   • 26 38

   • (1)

    W Gdyni nie ma żadnej promenady. Jestes z mazur czy skąd?

    • 51 7

    • Z Kujpomu pewnie

     • 2 1

   • Ja w internecie tez zobaczyłem ale chciałem na żywo

    i po to tam pojechałem. Co za przyjemność oglądać coś na monitorze/telebimie?

    • 13 2

   • jak mam oglądać na telebimie, to wolę obejrzeć wygodnie w domu w telewizorze

    ... ale jak mam siedzieć w domu w tak ładny dzień, to wolę sobie inaczej zorganizować czas np. pojechać z dzieciakami do lasu rowerem.

    • 8 1

  • Zgadzam się. (2)

   Jestem fanem motoryzacji, lubię F1 i Roberta, ale organizacja bądź co bądź ciekawej imprezy bardzo słaba. Jedna trybuna na plaży i jedna na skwerze, a nie będąc na trybunie kompletnie nic nie widać. W trakcie przejazdu Roberta zrezygnowałem z imprezy, bo NIC nie widziałem i wróciłem SKMką do domu (dawno nie jechałem SKM i nowy skład zrobił bardzo pozytywne wrażenie! ;) )...

   Nie mam pojęcia dlaczego prawa strona toru (mając za plecami morze) była zasłonięta po całej długości.. Dlaczego w miejscach wyznaczonych dla widzów nie było trybun. Ze względów bezpieczeństwa? To tak to ogarnijmy, aby było bezpiecznie i ludzie, którzy nie stoją przy samej barierce coś widzieli.

   Pokazy lotnicze były najlepsze (bo można było je obejrzeć), a wcale się na ten pokaz nie nastawiałem.

   EDIT

   Do posta powyżej, jeśli chcę pooglądać na ekranie to mogę zostać w domu przed komputerem...

   • 71 6

   • Nuda , nuda i jeszcze raz nuda. Na tego typu imprezie powinien być hałas silników, zapach nafty no i jakaś ciągłość zdarzeń itp. Natomiast na miejscu zastałem nudę. Stało bardzo dużo różnych ciekawych samochodów ale żaden nie jeździł. Byłem 2 godziny w okolicach 13-15 i w tym czasie odbyły się tylko jedne pokazy na plaży. Mogło je obserwować z 1000 osób z 10 tys. które były w okolicy. Uczcie się od lotników co byli tydzień temu jak się organizuje takie imprezy.

    • 1 2

   • Nie wiesz co piszesz

    Trybuny były 3, dwie siedzące i 1 stojąca.. Szkoda że na swoje życie nie narzekacie.. Zawsze źle

    • 0 0

  • Dokładnie tak (1)

   A jak na chwilę od strony Świętojańskiej spadły (chyba) banery, to czym prędzej polecieli oblepiać nimi na nowo, żeby przypadkiem nikt z zewnątrz czegoś nie zobaczył. Żenada.

   • 36 3

   • Jak mozna byc fanem

    rąbo...plo.ta.plota

    • 0 3

  • odp (1)

   i tak źle. i tak nie dobrze. trzeba było siedzieć w domu

   • 6 19

   • i tak zrobiłem, wróciłem do domu

    przecież nie będę patrzył na banery na siatkach

    • 36 0

  • Właśnie, dzięki tym plandekom na siatkach

   jeszcze mniej ludzi było w stanie coś zobaczyć. Strata dnia i tyle.

   • 41 1

  • do tego masa pijanych przyglupow

   • 27 2

  • (1)

   Mogli jeszcze więcej ponawieszać na tych płotach reklam, czy te płachty z reklamami były aż tak potrzebne, przez nie kilka tys ludzi nic nie obejrzało, został im tylko do słuchania dźwięk silników. Żałuję że nie pojechałem na Hel była taka piękna pogoda. Poświęciłem ten dzień na wyścigi, a gó..... O zobaczyłem. Jedynie samoloty można było zobaczyć, reszta organizacja do du... Y

   • 31 2

   • Imprezka dla garstki VIP-ów i paru szczęśliwców, co się dopchali

    pełno ludzi, rodzin z dzieciakami ściągnęło do centrum, żeby sobie popatrzeć na płot zasłonięty plandeką.

    • 32 1

  • Nie widać przez parawany od strony starego genini (1)

   Na bramkach nie trzepią, chyba ze wyglądasz podejrzanie. Wyścigi można pooglądać z dobrych miejsc, tylko trzeba 10 min wcześniej przyjść. Ot co.

   • 3 17

   • Podejrzanie? Hmm...

    Z dzieckiem na rękach byłem i chcieli zajrzeć do plecaka, ale akurat uważam, że bardzo dobrze. To nie miejsce na picie alkoholu, a i szaleńców też nie brakuje.

    Co do wcześniejszego przyjścia to stałem pół godziny słuchając reklam z głośników (niesamowicie głośne te reklamy.. kiedy się nic nie działo i w kółko leciały reklamy, mogli ściszyć, ale to szczegół), a i tak nie znalazłem choćby jednego miejsca z którego mogłem coś zobaczyć.

    • 12 0

  • To ty chyba chciales isc na inna impreze tylko sie pomyliles.

   Na vervie halas,, smrod spalin i duzo ludzi. Naprawde cos nowego. Idz do teatru.

   • 1 3

  • A my bez problemu weszliśmy do strefy (1)

   Byliśmy 30 minut przed startem i mieliśmy miejsce przy barierce. Było fantastycznie. Nie rozumiem ludzi, którzy mieli problem z oglądaniem.

   • 0 1

   • Ty chyba nie rozumiesz, ale to co piszesz

    • 0 0

  • prawda

   Byłam na trybunach, mimo niezwichniętej kostki udało mi się w końcu dostać i wejść. ku mojemu zaskoczeniu po wejściu na trybuny nic nie było widać... ludzie stali na chyboczących się krzesłach, tak - stali na krzesłach, a nie siedzieli. Dla osoby siedzącej, a nawet zwyczajnie stojącej, nie możliwym było zobaczenie czegokolwiek. Tak naprawdę gdyby z przodu nie stali na krzesłach z komórkami, gdyby była jakaś ochrona tego pilnująca, pewnie nie byłoby problemu.
   Cały tor przesłonięty reklamami, ledwo widać przez przesmyki. Wspominając też o miejscu w jakim to się wszystko toczyło - mega krótki tor z zakrętami, z czego auta notorycznie blokowały się w miejscu wjazdu na ul Świętojańską, które trzeba było pchać. Wydaje mi się że Gdynia mogła to znacznie lepiej zaplanować.
   Szkoda, bo impreza ze zmarnowanym potencjałem. Fajne auta, fajni kierowcy, ale organizacja beznadziejna. Nawet bolidu zobaczyć nie można było, bo schowany pod namiotem. A sam Kubica wystąpił dosłownie przez 3 minuty. Warto byłoby się posilić o płatne wejście (symboliczne 5 złotych) aby uszczuplić widzów o tych, których serio to nie interesowało....

   • 1 0

  • ...

   Parawany były zapewne by zapewnić minimum bezpieczeństwa dla słuchu Januszy którzy przyszli na taką imprezę bez zatyczek i płaczą że głośno.

   Impreza super, Polecam!

   • 0 0

 • (16)

  Tłumy ludzi. Nie ma możliwości w spokoju pooglądać samochodów. Pchanie się, madki z dziećmi w wózkach, wąsacze i sebki z karynami. Organizacyjny dramat.

  • 282 35

  • Raczej slaba organizacja

   • 34 3

  • Co to są madki? (2)

   • 10 42

   • Witaj w internecie.

    • 26 1

   • pińcet plusy -roszczeniowe nygusy

    • 11 0

  • Co to znaczy madki? (9)

   • 7 39

   • (6)

    Madka to mama g*wniaka pobierająca 500+ mająca córę dżesikę i syna kevina. Przeciwieństwo lambadziary z botoksem w ustach.

    • 71 8

    • (2)

     I ma tę córkę horom. Sorry, curke.

     • 28 3

     • nieh rzyje hora curka!

      • 17 1

     • i nie może jej do szpitala zawieź akurat w niedziele i akurat tą drogą gdzie jest maraton

      • 7 2

    • Haha dobre idealne napisane

     • 3 1

    • Raczej daleka krewna lambadziary.

     • 4 0

    • To te samo genre, lambadziara, blachara to wczesne stadium madki, potem może przejść w Grażynę, lub pozostać botoxowa lochą właściwą

     • 11 0

   • madka pochodzi od słów - ma, datki

    osoba otrzymująca datki

    • 9 3

   • madki to młode matki, najczęściej mają nienaturalnie duże rzęsy i usta

    Ich potomstwo ma typowe polskie imiona typu : Dżesika, Brajan, Kolins, Max, Karina, i takie inne. Madki są przekonane, że np. komputer i dużą ilością filmów jest cięższy, że mogą parkować na dwóch miejscach parkingowych, że mogą jechać buspasem i takie tam

    • 13 0

  • a ja ze svenem skunksenem na jeziorkiem , grazyna grilla odpalila,

   potem po 2-ch muchitas driftowala na taczce ... i tez byla VERVA !!!

   • 12 2

  • Co znaczy madki?

   • 0 4

 • (2)

  Impreza organizowana tylko dla członków grupy kapitałowej Orlenu, widzowie są tylko tłem. Organizatorów nie interesuje że ktoś chce zobaczyć np. Błyskawicę - przejścia nie ma tylko do okoła zapier... Wszędzie wejście tylko dla orlenowców. Odradzam mimo że też interesuję się motoryzacją.

  • 268 29

  • Lepsze biegi i rowery

   przynajmniej każdy może pokibicować

   • 10 10

  • Taki ładny "Wójt Pcimia Obajtek Team". A reszta chołoty...

   • 4 1

 • WSR (12)

  Były blokady parawany,ponieważ wielki Kubica przyjechał po szmal na utrzymanie się na ostatnim miejscu w F1.

  • 185 93

  • A czy Matousz się ścigał?? (3)

   Nawet jeśli nie, to i tak zapewne zajął pierwsze miejsce.

   • 22 8

   • Mateusz ściga sie ale w przechwalkach i obietnicach

    • 11 2

   • ty się chyba ciągle trzepiesz pod tego mateusza (1)

    To taka platoniczna miłość ?

    • 0 0

    • gdzie? - mateuszek jak pociągnie prezesowi

     to nie ma tak dobrej w tym kobity na żoliborzu i połowie mokotowa

     • 0 0

  • Niestety ale on sie nadaje wlasnie (3)

   na takie imprezy w stylu wiejskiego odpustu. Bo z prawdziwej F1 to juz dawno wypadl.

   • 28 12

   • No a ty się nadajesz (2)

    Pseudopolacy- w każdym innym kraju jeśli ich sportowiec jest gdzieś wysoko to się cieszą, wypowiadają się pozytywnie, ale nie w tym głupim kraju. "już dawno wypadł z F1", "przyjechał po szmal", " na ostatnim miejscu w F1"- totalnie bezmózgowie, którzy mają marne pojęcie o F1. On przynajmniej nie siedział w domu sopając piwko i czekał niepotrzebnie aż ktoś zapuka do drzwi z zaproszeniem. Williams marny, że nawet nie ma demonstracyjnego bolidu co się dziwić, że jest na ostatnim miejscu, a George rozchorował się jak pomyślał co go czeka w PL, bo na pewno nie pozytywny odbiór. Teraz wąsacze gęba na kłódke, zamknąć komputery i cieszyć się z tego co jest. Tacy odważni, że nawet imienia nie wpiszą.

    • 27 8

    • Polakowi nie dogodzisz

     Nie można wiele wymagać od ludzi, których jedyna lektura jest Fakt.

     • 12 1

    • połowa Polski to deb ile

     W końcu choćby kto glosuje na PiS;)

     • 3 4

  • a ktoś widział, że w tym bolidzie faktycznie on jechał? (2)

   • 17 4

   • Nie, jechał ten Jezus ze Świebodzina. :I (1)

    • 9 4

    • za sprawą ojca świętego JP2 - to całkiem możliwe

     • 0 0

  • tak

   to prawda a my wszyscy zapłacimy w cenie paliwa trzeba olewać orlen

   • 5 3

 • Verwa (3)

  Co to za tor ja tam szybciej na Mevo zapi.......m. żenada ,pozdro dla władz miasta i organizatorów . Wdzięczni mieszkańcy

  • 136 34

  • Farma troili krytykujaca Orlen dajesz czas start

   • 0 8

  • Verva srerwa

   Kolejny pokaz opóźniony o 1,5 h a ludzie na trybunach się pieką na słońcu. Organizacyjne dno. Mamy lotnisko od tego typu imprez.

   • 8 0

  • Chyba po grochowce

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.