Fakty i opinie

stat

W gdańskim ZOO przyszło na świat takiniątko

Najnowszy artukuł na ten temat

Co robią żyrafy zimą w zoo?

Zobacz, jak bryka małe takiniątko i co potrafi zrobić z telewizyjną kamerą.


Po raz pierwszy w historii gdańskiego ZOO na świat przyszło takiniątko. Mała samiczka waży na razie kilka kilogramów. Nie została jeszcze nazwana, ale wiadomo, że jej imię będzie zaczynać się od litery "K". Jak według was powinna nazywać się samica ssaka z rodziny krętorogich?Takina miałe(a)m okazję widzieć:

w czasopismach lub w książkach 1%
w internecie 3%
w naturze 2%
w telewizji 1%
w ZOO 25%
nie widziałe(a)m jeszcze takina 29%
a co to takin? 39%
zakończona Łącznie głosów: 611
Choć nie ma jeszcze rogów, lubi trykać małym łebkiem. Pracowników ZOO wcale to jednak nie dziwi. Bojowe nastawienie takiniątko odziedziczyło po swoim ojcu.

- To kawał faceta z dużą ilością testosteronu - żartuje Andrzej Gutowski, asystent hodowlany w gdańskim ZOO.

Córka DaluKary przyszła na świat pod koniec marca. Jednak w trosce o zdrowie zwierzęcia premierowy pokaz takiniątka odbył się dopiero po trzech tygodniach. Obecnie maleństwo waży kilka kilogramów i ma ok. 45 cm wysokości w kłębie.

- Cały czas pozostaje pod opieką Kary, która po raz pierwszy ma okazję sprawdzać się jako matka. Macierzyńskie obowiązki wypełnia bardzo dobrze - ocenia Andrzej Gutowski.

Matka i córka mieszkają razem w okólniku wyłożonym sianem. Maleństwo większość dnia spędza na brykaniu. Biega, skacze, a czasem nawet obraca się wokół własnej osi. Trenuje przed wypuszczeniem na skalisty wybieg. Takiny to bowiem górskie zwierzęta, które w naturze żyją w Himalajach i na Wyżynie Tybetańskiej.

- To zwierzęta fantastycznie przygotowane do chodzenia po górach i to nawet, kiedy jest ślisko. Na co dzień wędrują w poszukiwaniu pożywienia takiego jak mchy i trawy - opowiada asystent działu hodowlanego.

Takiny z gdańskiego ZOO pożywienia mają jednak pod dostatkiem. Mała samica na razie pije mleko. Później przyjdzie czas na zmianę obecnego jadłospisu na menu dla dorosłych zwierząt. Kiedy natomiast stopnieje śnieg, takiniątko będzie można zobaczyć na dużym wybiegu. Pozostało jeszcze tylko nadać małej samicy imię. Zgodnie z zarządzeniem ogrodu zoologicznego ma rozpoczynać się od litery "K".

Zobacz, jak wyglądały 40 urodziny Alerta i Rai.

Zobacz, jak wyglądały 40 urodziny Alerta i Rai.

Zobacz, jak w gdańskim ZOO pieści się żyrafy.

Zobacz, jak w gdańskim ZOO pieści się żyrafy.

Opinie (126) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.