Fakty i opinie

Wjechał w cyklistkę na drodze rowerowej. Drogówka kontra piraci drogowi

Najnowszy artukuł na ten temat

Jechał ciężarówką, choć wcześniej palił marihuanę

51-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która jechała ścieżką dla rowerów, i doprowadził do zderzenia. Kobieta trafiła do szpitala. Zdjęcie ilustracyjne.
51-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która jechała ścieżką dla rowerów, i doprowadził do zderzenia. Kobieta trafiła do szpitala. Zdjęcie ilustracyjne. Andriy Popov/123.com

Jeden nie ustąpił pierwszeństwa cyklistce, która jechała drogą dla rowerów - kobieta z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala. Drugi jechał aleją NiepodległościMapka z prędkością 111 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła do 50 km/h. Kolejny wsiadł za kierownicę, mimo że w organizmie miał 1,5 promila alkoholu - te trzy incydenty to tylko wycinek ostatnich interwencji sopockich mundurowych, którzy podsumowują bilans drogowy ostatnich dni.Popisy kierowców na drogach - filmy czytelnikówWyjeżdżając na wakacje z reguły:

o ile to możliwe - jadę własnym autem 67%
wybieram pociąg albo samolot, a na miejscu wypożyczam auto 13%
korzystam wyłącznie z publicznych środków transportu - gdziekolwiek jestem 20%
zakończona Łącznie głosów: 1213
Trwają wakacje. Część z nas zdążyła już skorzystać z urlopu, część jest na urlopie, a dla niektórych wymarzony czas odpoczynku dopiero nadejdzie.

Niezależnie od tego, czy jedziemy na wypoczynek, jesteśmy już na wakacjach, czy też jedziemy do pracy zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na drodze i stosowaniu się do przepisów.

Rowerzystka z obrażeniami twarzy trafiła do szpitalaNiestety zapomniał o nich 51-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego, który jadąc osobówką ul. Powstańców WarszawyMapka - jak wynika ze wstępnych ustaleń służb - nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która jechała ścieżką dla rowerów i doprowadził do zderzenia.

- W wyniku tego zdarzenia 59-letnia cyklistka doznała obrażeń twarzy i trafiła do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili na miejscu trzeźwość obojga uczestników i ustalili, że byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali też kierującemu autem prawo jazdy. W sprawie wszczęto dochodzenie i policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Jechał 111 km/h, a powinien 50 km/hW ostatnich dniach sopoccy policjanci wyeliminowali także z ruchu mieszkańca woj. podkarpackiego, który kierując bmw, jechał al. Niepodległości z prędkością 111 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła do 50 km/h.

Zgodnie z przepisami straci on prawo jazdy na trzy miesiące.

Jeden nastolatek był pijany, drugi pod wpływem narkotykówW ręce mundurowych wpadł także 19-letni gdańszczanin, który wsiadł za kierownicę subaru, mimo że miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj (11.08.2020 r.) dalszą jazdę uniemożliwiono również 18-letniemu mieszkańcowi woj. śląskiego, który kierował samochodem.

- Widząc nienaturalne zachowanie 18-latka, policjanci poddali go badaniu na obecność narkotyków. Wstępne badanie śliny potwierdziło u młodego kierowcy obecność amfetaminy i pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci ustalili też, że był on poszukiwany przez tyskich policjantów celem doprowadzenia go do młodzieżowego ośrodka wychowawczego - dowiadujemy się od sopockiej policjantki.
Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych, jak i innych osób na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Pod koniec zeszłego roku pomorscy policjanci opublikowali film z nieodpowiedzialnym zachowaniem na drogach. Materiał z 2019 roku.

Opinie (412) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Uważajmy na siebie wzajemnie!

  • 82 6

 • Narkotyki psychotropowe powinny być zakazane zupełnie. To szkodzi nie tylko osobie zażywającej, ale także innym. Różnego rodzaju środki odurzające to rak tego świata.

  • 53 24

 • Niech zaczna od siebie

  Jeszcze zaden rowerzysta nie ustapil mi na przejsciu przez droge rowerowa. Zapitalaja nie baczac na pieszych.

  • 216 101

 • 18 lat i amfa - nieźle się powodzi naszej młodzieży.

  • 79 6

 • Sam jestem kierowcą i uważam, że część rowerzystów jeździ przepisowo i przez przejścia tylko dla pieszych rower przeprowadza lecz znaczna większość nie zwraca uwagi na takie przejścia i traktuje je jak ścieżki rowerowe. Nagminne też jest jechanie ulicą, a obok ścieżka rowerowa. Lecz największy problem to brak reakcji ze strony policji i straży miejskiej. nie reagują bo im rowerzysta ucieknie.

  • 155 36

 • Kiedy testy na orientację dla kierowców 50+?

  • 38 103

 • sam jestem rowerzystą moi drodzy i kochani

  ale to co teraz się dzieje na ścieżkach rowerowych to masakra,hulajnogi,skutery elektryczne,rolkarze, biegacze i jak tu ogarnąć a jak dojeżdżam samochodem do ścieżki to normalnie się boję że ktoś mi wyskoczy bo tak szybko że można naprawdę nie zauważyć....

  • 161 19

 • Czas na odważne decyzję i likwidację wszystkich zielonych strzałek!!!!!

  Kierowcy wykorzystują je do taranowania i blokowania rowerzystom przejazdu. Co z tego że mam zielone/ pierwszeństwo jak stoi mi centralnie na trasie jakis gruchot i nie zjedzie az do zmiany świateł.

  Skoro kierowcy nie potrafią z tych przywilejów korzystać to należy im je zabrać. nigdzie na świecie nie ma zielonych strzałek.

  • 94 163

 • Osobiście przepuszczam rowerzystów - zatrzymanie zajmuje mi kilka sekund, a nie trzeba zmuszać rowerzysty do zatrzymywania się. Kiedy jadę rowerem tez oczekuje tego od pieszych (nie wymuszam, stosuje zasadę ograniczonego zaufania), ale to wydaje mi się naprawdę logiczne i jako pieszej i jako rowerzystce

  • 48 22

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.