Fakty i opinie

stat

Wyjaśniamy powody odejścia dziennikarza Trojmiasto.pl

Maciej Naskręt przez niemal 10 lat opisywał w Trojmiasto.pl sprawy związane z komunikacją i infrastrukturą. Przed miesiącem sam zdecydował o zakończeniu współpracy.
Maciej Naskręt przez niemal 10 lat opisywał w Trojmiasto.pl sprawy związane z komunikacją i infrastrukturą. Przed miesiącem sam zdecydował o zakończeniu współpracy. fot. Trojmiasto.pl

Wyjaśniamy i prostujemy nieprecyzyjne informacje, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w związku z zakończeniem współpracy Macieja Naskręta z portalem Trojmiasto.pl.8 marca wieczorem dziennikarz Trojmiasto.pl Maciej Naskręt zamieścił na swoim prywatnym koncie twitterowym film prezentujący prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz podczas zakupów.

Szybko zreflektował się, że popełnił błąd - post usunął, a za publikację przeprosił.

Zrobił to zanim w tej sprawie pojawiły się oświadczenia polityków (poseł Agnieszka Pomaska) i zanim jego działanie stało się na kilka dni przedmiotem dyskusji w mediach społecznościowych oraz obiektem zainteresowania ogólnopolskich mediów.

W niektórych materiałach dziennikarskich pojawiła się nieprawdziwa informacja, że z powodu wpisu Maciej Naskręt został zwolniony z pracy w naszej redakcji.

Jakkolwiek publikacja tego materiału była niezgodna z wewnętrznym regulaminem Trojmiasto.pl dotyczącym aktywności dziennikarzy w mediach społecznościowych (takie regulacje istnieją w bardzo wielu redakcjach), to nie ona była przyczyną zakończenia naszej współpracy, chociaż na tym polu już wcześniej dochodziło do zatargów między wydawcą a dziennikarzem i Maciej był upominany za wpisy o charakterze politycznym.

Maciej Naskręt w redakcji Trojmiasto.pl
Maciej Naskręt w redakcji Trojmiasto.pl
Maciej Naskręt jest pracownikiem portalu Trojmiasto.pl od 2009 roku. Dołączył do naszej redakcji z zadaniem stworzenia serwisu Omijamy Korki, prezentującego sposoby omijania zatorów drogowych, który z biegiem lat wyewoluował w Raport z Trójmiasta, czyli najpopularniejsze w trójmiejskim internecie miejsce wymiany informacji na temat korków, wypadków, awarii, zatorów i innych informacji na temat codziennego życia Trójmiasta.

Podczas boomu inwestycyjnego związanego z przygotowaniem Gdańska do turnieju Euro 2012 Maciej Naskręt stał się ekspertem od trójmiejskiej infrastruktury. Pisał o drogach, powstających i remontowanych trasach kolejowych i tramwajowych. Jako pierwszy przygotował relację z wnętrza powstającego jeszcze tunelu pod Martwą Wisłą, do którego dostał się sobie tylko znanymi metodami.

Po 10 latach bardzo udanej współpracy Maciej uznał, że czas na nowe wyzwania zawodowe. 11 lutego, a więc dokładnie miesiąc temu, poprosił o rozwiązanie umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron. Biorąc pod uwagę wieloletnią udaną współpracę redakcja zgodziła się na taki krok. Jeszcze w lutym rozpoczęliśmy poszukiwania dziennikarza, który mógłby przejąć jego obowiązki.

Maciej Naskręt pozostaje związany umową o pracę z Trojmiasto.pl do końca marca 2019 r.