Fakty i opinie

stat

Wyjątkowa księżniczka zagości w Gdańsku

Kareta, piękna suknia, korona i dworzanie - to atrybuty każdej księżniczki. W sobotę należeć one będą także do 8-letniej Marlenki z Gdańska chorującej na guza mózgu. Spełni się jej największe marzenie i zostanie księżniczką.Marlenka wpierw marzyła o laptopie i narysowała go na pierwsze spotkanie z woluntariuszami
Marlenka wpierw marzyła o laptopie i narysowała go na pierwsze spotkanie z woluntariuszami fot. Fundacja Trzeba Marzyć
Marlenka zmieni się w księżniczkę w sobotę w samo południe. Wtedy pod Akademię Medyczną podjedzie królewska kareta. W pięknej balowej sukience, wystrojona w olśniewającą biżuterię i koronę, mała księżniczka wraz z mamą i księciem Dawidem przejedzie ulicami Gdańska na bal który odbędzie się w Dworze Oliwskim.

-Zgodnie z życzeniem naszej marzycielki na balu będą czekać na nią jej przyjaciele ze szkoły oraz ze szpitala jak również rycerze i cały dwór królewski. Goście przebrani będą w średniowieczne stroje. Jak na prawdziwy bal przystało nie zabraknie muzyki, wielkiego czekoladowego tortu i poczęstunku. Będą także konkursy i zabawy - mówi Rafał Dadej z fundacji Trzeba Marzyć.

Fundacja spełniła już 185 marzeń dzieci, których życie jest zagrożone. O marzeniu Marlenki woluntariusze fundacji dowiedzieli się dwa miesiące temu. - Marzenka najpierw chciała laptopa. Lecz mniejsze dzieci na początku często mówią o różnych przedmiotach, bo nie mają świadomości co to znaczy marzenie. Wolontariusze pomagają im w sprecyzowaniu tego konkretnego - wyjaśnia Dadej.

Opinie (61)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.