Fakty i opinie

Zamieszanie na Chylońskiej. Są pasy, nie ma znaku i odwrotnie

interwencja trojmiasto.pl

Kierowcy mogą się poczuć zdezorientowani, bo nie jest gotowe oznakowanie przejść dla pieszych.

Przy ul. Chylońskiej 230Mapka w Gdyni zmieniono lokalizację przejścia dla pieszych. Niby niewiele, ale teraz na jednym z przejść jest znak, ale brak pasów, a na drugim są pasy, ale nie ma znaku. - Codziennie dochodzi tu do niebezpiecznych zdarzeń - alarmuje nasz czytelnik. Urzędnicy przyznają, że wykonawca remontu nie dokończył, więc wezwali go do wprowadzenia szybkich zmian.Czujesz się bezpiecznie na przejściach dla pieszych?

tak, kierowcy są coraz bardziej uprzejmi 23%
tak, ale tylko na tych ze światłami 15%
raczej nie, życie uczy, że trzeba się mieć na baczności 62%
zakończona Łącznie głosów: 481
Przy ul. Chylońskiej 230 przez wiele lat było przejście dla pieszych na wysokości sklepu Biedronka. Stali bywalcy tej okolicy się do niego przyzwyczaili, bo jest tu spory ruch - jak to pod sklepem w dużej dzielnicy.

- Na początku lutego przeniesiono przejście dosłownie kawałek dalej. I zaczęły się niebezpieczne sytuacje. Sam byłem świadkiem, gdy kierowca omal nie potrącił starszej osoby. Przyczyna? Na poprzednim przejściu zostały pomalowane pasy, ale nie ma już pionowego znaku. Przestawiono go na nowe, gdzie z kolei nikt nie wymalował pasów. Przecież to proszenie się o tragedię! - denerwuje się nasz czytelnik, który zgłosił problem.

Prace w ramach umowy drogowej z deweloperemOkazuje się, że zmiany na tym fragmencie drogi wykonywał deweloper Euro Styl, który buduje w tej lokalizacji wielorodzinny budynek mieszkalny. Prace obejmowały przebudowę dwóch przejść dla pieszych przez ul. Chylońską, przebudowę chodnika oraz zjazdów z zastosowaniem standardów dostępności. Jedno z przejść przez ul. Chylońską, na wysokości nr 230, zostało zlikwidowane, a nowe powstało 15 metrów dalej.

Po naszej interwencji urzędnicy pojechali na miejsce.

- Sezon zimowy i niekorzystne temperatury uniemożliwiały wykonawcy wykonanie oznakowania poziomego w postaci wymalowania pasów. Inwestycja nie została jeszcze odebrana przez Zarząd Dróg i Zieleni. W poniedziałek miał miejsce przegląd robót i wykonawca otrzymał zalecenie pilnego uzupełniania nowego przejścia dla pieszych o oznakowanie poziome. Wykonawca zadeklarował wykonanie oznakowania w ciągu tygodnia - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »