• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zasłabł w szpitalu, dostał mandat za parkowanie

neo
4 grudnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (487)
Najnowszy artykuł na ten temat Podaj swój numer, żeby wiedzieć o mandacie
Nawet płacąc sumiennie za parkowanie, można natknąć się na nieprzyjemną niespodziankę w postaci opłaty dodatkowej. Nawet płacąc sumiennie za parkowanie, można natknąć się na nieprzyjemną niespodziankę w postaci opłaty dodatkowej.

Pan Lech przyjechał na rutynową kontrolę u kardiologa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Wiedział, że może się to przedłużyć, więc opłacił parkowanie na 1,5 godz., choć wizyta nigdy nie trwała dłużej niż 30 minut. Niestety w szpitalu zasłabł, został do wieczora na badaniach, a po wyjściu dowiedział się, że dostał mandat za nieopłacone parkowanie. Urzędnicy nie zgodzili się go anulować.Odwoływałe(a)ś się kiedyś od mandatu?

Pan Lech przyjechał samochodem do UCK na kolejne badania. Udało mu się znaleźć miejsce parkingowe, które czym prędzej opłacił.

- Z doświadczenia wiem, że czasem zajmuje to więcej czasu, niż się planuje. Opłaciłem więc parkowanie na 1,5 godziny - słyszymy w materiale wyemitowanym w telewizji Polsat.
Niestety jeszcze przed wizytą jego stan zdrowia znacząco się pogorszył i stracił przytomność. Na szczęście szybko uzyskał niezbędną pomoc. Lekarze zdecydowali jednak, że zostawią go na obserwacji i wykonają dodatkowe badania.

Spędził dobę przy umierającej żonie. Nie opłacił parkowania i dostał mandat Spędził dobę przy umierającej żonie. Nie opłacił parkowania i dostał mandat

Nic dziwnego, że nie myślał wtedy o tym, by przedłużyć czas parkowania przez aplikację.W Gdańsku nie można anulować opłatyGdy wieczorem okazało się, że może iść już do domu, dowiedział się, że musi zapłacić 200 zł za brak opłaty za parking.

Zdecydował, że odwoła się od tej opłaty. Wydawało się, że ma konkretne argumenty, ale jego odwołanie zostało odrzucone.

- Nie mamy możliwości odstąpienia od egzekwowania opłaty - ucina Patryk RosińskiGdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w wypowiedzi dla telewizji Polast.

W Gdyni udało się anulować wadliwie wystawione mandatyWarto dodać, że przed tygodniem opisywaliśmy sprawę mandatu za nieopłacone parkowanie w Gdyni. W tym przypadku urzędnicy przyznali się jednak do błędu. Mandat wystawiony po automatycznej kontroli przeprowadzonej przez pojazd skanujący tablice rejestracyjne, zaledwie 6 sekund po zakończeniu parkowania, został po interwencji Trojmiasto.pl anulowany.

Dostał mandat po 6 sekundach od zakończenia opłaty Dostał mandat po 6 sekundach od zakończenia opłaty
neo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (487)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane