• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złomiarze "włamują się" do pojemników na elektrośmieci

Ewelina Oleksy
23 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Nie trzeba było długo czekać, żeby nowe pojemniki na elektrośmieci w Gdańsku stały się obiektem zainteresowania osób zbierających złom. Rozerwany został już pojemnik na Siedlcach, prawdopodobnie po to, by wyciągnąć z niego co cenniejsze. Po naszym sygnale w tej sprawie urzędnicy zapowiadają, że pojemnik zostanie wymieniony lub naprawiony.Czy pojemniki na elektrośmieci powinny być lepiej zabezpieczone?

Czerwone, ogólnodostępne pojemniki na elektrośmieci pojawiły się w Gdańsku pod koniec stycznia.

Wszystko po to, by mieszkańcy w prosty, darmowy i bezpieczny sposób mogli się pozbyć baterii czy niewielkiego sprzętu RTV i AGD.

Idea słuszna szybko zaczęła się sprawdzać, a pojemniki - zapełniać. I zdaje się, że nie umknęło to uwadze osób zbierających zarobkowo złom, bo na pierwsze "włamy" do pojemników na elektrośmieci długo nie trzeba było czekać.

Przykładem niech będzie pojemnik przy ul. Kartuskiej 17Mapka na Siedlcach. Co najmniej od kilku tygodni jest on "rozpruty" z boku. Ktoś przeciął lub rozerwał blachę tak, by dostać się do zawartości śmietnika i wybrać co cenniejsze rzeczy. Świadczy o tym też to, że te mniej cenne - np. plastikowa lampka - została wyciągnięta, ale po ocenieniu najwyraźniej małej wartości wyrzucono ją na zewnątrz.

Punkty zbiórki elektrośmieci w TrójmieścieSygnały w tej sprawie otrzymywaliśmy ostatnio w Raporcie z Trójmiasta.

10:02 18 KWIETNIA 21

Zniszczony pojemnik na elektrośmieci (13 opinii)

Przy Kartuskiej 17 ktoś próbował się dostać do elektrośmieci niszcząc przy tym pojemnik! Szanowni Państwo gdzie to zgłosić ?
Przy Kartuskiej 17 ktoś próbował się dostać do elektrośmieci niszcząc przy tym pojemnik! Szanowni Państwo gdzie to zgłosić ?


Zapytaliśmy urzędników, czy w związku z tym mają plan, jak lepiej zabezpieczyć pojemniki na elektrośmieci oraz czy ten zniszczony na ul. Kartuskiej zostanie naprawiony.

Pierwsza taka sytuacja- Uszkodzenie pojemnika przy ul. Kartuskiej jest pierwszym zaobserwowanym w Gdańsku aktem wandalizmu, którego obiektem stał się pojemnik na tzw. małe elektroodpady - zaznacza Joanna BieganowskaUrzędu Miejskiego w Gdańsku. - Według firmy MB Recycling - właściciela i podmiotu obsługującego pojemniki - nie zdarzyło się jeszcze, aby zaobserwowała takie uszkodzenia pojemnika. Pojemniki są wykonane z grubej blachy, dodatkowo są obciążone, aby nie można ich było przemieścić bądź przewrócić. W oparciu o przekazaną do producenta dokumentację dotycząca uszkodzonego pojemnika zostanie podjęta decyzja o jego ewentualnej wymianie lub naprawie - informuje urzędniczka.
Zobacz też:

Przetestowaliśmy pojemniki na elektrośmieci  • Zniszczony pojemnik na ul. Kartuskiej.
  • Zniszczony pojemnik na ul. Kartuskiej.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (204)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane