• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przecięta i wygięta blacha. "Włamanie" do pojemnika na elektrośmieci

on
17 lipca 2023, godz. 11:00 
Opinie (154)
Uszkodzony pojemnik na elektrośmieci Uszkodzony pojemnik na elektrośmieci

Ktoś, kto zniszczył pojemnik na elektrośmieci w Gdańsku, musiał się nieźle namęczyć. Przeciął blachę, następnie ją wygiął i być może coś z pojemnika zabrał. Czego tam szukał? Wygląda na to, że odpady też mogą stać się przedmiotem pożądania.Czy pojemniki na elektrośmieci w twojej okolicy są niszczone?

Informację o uszkodzonym pojemniku na elektrośmieci otrzymaliśmy dzisiaj rano w Raporcie z Trójmiasta. Bardzo dziękujemy za informację i zdjęcie.

Na terenie Gdańska jest ponad 90 takich pojemników. Służą do pozbywania się odpadów - w tym wypadku sprzętów RTV, AGD, kabli, baterii, które mogą być niebezpieczne, jeśli nie będą odpowiednio składowane.Nie pierwszy raz...To nie pierwsza taka sytuacja w Gdańsku, w której ktoś uszkodził czerwony pojemnik. Kiedy tylko te obiekty zaczęły się pojawiać, w mieście wzbudziły zainteresowanie nie tylko gdańszczan segregujących śmieci, ale i złomiarzy.

- Kto i po co to mógł zrobić? Dla śmieci? - pyta nasz czytelnik, który przesłał zdjęcie uszkodzonego pojemnika.
- Szukają laptopów, telewizorów, konsoli itp. Wypalają, co wartościowe. U mnie w lesie często widać pozostałości ogniska z resztkami kabli i elektroniką - komentują inni czytelnicy w raporcie.

Uszkodzenie pojemnika wskazuje na to, że włamywacz był przygotowany - musiał mieć sprzęt, aby przeciąć blachę. Wcześniejsza sytuacja tego typu pokazuje nieudaną próbę dostania się do zawartości pojemnika przez wygięcie blachy. Tak było przy ul. Kartuskiej 17Mapka w kwietniu 2021 r. o czym także pisaliśmy.Ponad 90 pojemników na elektroodpady w mieścieCzerwone, ogólnodostępne pojemniki na elektrośmieci pojawiły się w Gdańsku pod koniec stycznia 2021 r. Wszystko po to, by mieszkańcy w prosty, darmowy i bezpieczny sposób mogli się pozbyć baterii czy niewielkiego sprzętu RTV i AGD. Mieszkańcy chętnie korzystają z pojemników. Dzisiaj w Gdańsku jest ich ponad 90 na terenie całego miasta.

on

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (154)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane