Fakty i opinie

stat

Znika biurowiec obok Galerii Bałtyckiej

Trwa wyburzanie budynku Hydrobudowy

Biurowiec przy al. Grunwaldzkiej 133 zobacz na mapie Gdańska, który niegdyś należał do Hydrobudowy, znika z mapy Gdańska. To etap przygotowania do zapowiadanej od lat rozbudowy Galerii Bałtyckiej.Jak często robisz zakupy w Galerii Bałtyckiej?

bywam tam kilka razy w miesiącu 15%
nie cześciej niż raz w miesiącu 15%
jestem sporadycznym klientem 36%
byłem kilka razy 17%
w ogóle tam nie chodzę 17%
zakończona Łącznie głosów: 3997
Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilkunastu tygodni, rozpoczęło się wyburzenie biurowca przy al. Grunwaldzkiej 133 zobacz na mapie Gdańska. Prowadzi ją właściciel terenu, firma ECE Projektmanagement Polska, która ma zamiar w tym miejscu wybudować kolejną część galerii handlowej. W związku z tym pod koniec czerwca zamknięty został także ceniony przez wielu gdańszczan Bar Żuławski.

Czytaj także: więcej szczegółów dotyczących nowej części Galerii Bałtyckiej

Rozbudowa wiązała się będzie z przełożeniem kanału Strzyży, który biegnie pod ziemią przez działki należące do ECE. Inwestor przygotowuje dokumentację związaną z tym zadaniem.

grafika Trojmiasto.pl
Nowa część będzie powielała układ wnętrz działającego centrum handlowego - powstaną trzy kondygnacje handlowe, które będą łączyły się z istniejącymi piętrami. Oprócz sklepów, przewidziano także nową strefę gastronomiczną.

Elewacja nowej części zostanie wykonana z podobnych materiałów, jak obecna. Od strony ulicy Lendziona zobacz na mapie Gdańska powstanie rozbudowana narożna klatka schodowa, która stanowić będzie widoczny od strony al. Grunwaldzkiej akcent architektoniczny.

Trwa wyburzenie biurowca przy ul. Grunwaldzkiej


Spektakularne zawalenie się dachu rozbieranego budynku Hydrobudowy

Opinie (309) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.