Fakty i opinie

Znika logo "PGE" ze stadionu w Letnicy

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowy prezes spółki zarządzającej Stadionem Energa Gdańsk

Demontaż logo "PGE" na stadionie w Letnicy


Rozchodzą się drogi gdańskiego stadionu z dotychczasowym sponsorem tytularnym. We wtorek rano rozpoczęło się usuwanie logo "PGE" z fasady stadionu w Letnicy. zobacz na mapie Gdańska Niebawem mamy poznać nowego sponsora, na którego nieoficjalnie typowana jest Energa. Póki co, na kilka dni, obiekt w Letnicy zmieni się w... dynię.Której nazwy stadionu najczęściej używałeś?

PGE Arena 53%
Baltic Arena 20%
stadion Lechii 8%
po prostu "stadion" 14%
innej 5%
zakończona Łącznie głosów: 1808
Znika ostatni ślad po dotychczasowym sponsorze tytularnym - Polskiej Grupie Energetycznej - na elewacji stadionu w Letnicy. We wtorek przed południem ruszyło usuwanie loga "PGE Arena" z fasady obiektu. Wcześniej jego zarządca - spółka Arena Gdańsk Operator - usunęła wszelkie piktogramy PGE wewnątrz stadionu.

To efekt wygaśnięcia 30 września umowy sponsorskiej między zarządcą stadionu i Polską Grupą Energetyczną. Zgodnie z zapisami kontraktu logo sponsora miało zniknąć z fasady w terminie do 30 dni od zakończenia jego obowiązywania.

Przypomnijmy, że PGE była sponsorem tytularnym stadionu od stycznia 2010 r. Od tego czasu wpłaciła na konta właściciela stadionu, w pięciu rocznych transzach, 35 mln zł. To był rekordowy kontrakt na sponsora tytularnego w Polsce. Władzom stadionu udało się go przedłużyć o dodatkowe cztery miesiące w 2015 r.

Co ciekawe, w trakcie kontraktu sponsorskiego logo PGE Areny zniknęło jeden raz, w 2012 r. - gdy trwały w Polsce mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Oficjalnie, od 1 października obiekt nosi nazwę "Stadion w Gdańsku Letnicy".

- Ostatnie pięć lat było bardzo ważnym okresem. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z partnerem stworzyć markę PGE Arena Gdańsk, która szybko przyjęła się na rynku i była używana przez mieszkańców, a także turystów. Dzisiejszy dzień jest dla nas historyczny, ostatecznie żegnamy się z nazwą, zdejmując ją z fasady - mówi Trojmiasto.pl Tomasz Kowalski, prezes spółki BIEG 2012 i Arena Gdańsk Operator.
- Niemniej myślimy o przyszłości, nowej nazwie, współpracy z nowym partnerem i tym, co chcemy zrobić przez następne lata - dodaje Kowalski.
Zarządca stadionu nie chce zdradzić, kto zastąpi PGE w roli sponsora tytularnego obiektu. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to Energa. Póki co obie strony nie komentują tych informacji.

Po zdjęciu logo PGE, bryła stadionu zmieni się na kilka dni w ogromną dynię. 30 października na odwiedzających gdański stadion czekają wyjątkowe atrakcje. Tego dnia, w godz. 10-16 przewodnicy zamienią się w czarownice i upiory, a stadionowy park rozrywki Fun Arena nawiedzą dziesiątki stworków i potworków. Na koniec wszyscy uczestnicy, niczym w teledysku Michaela Jacksona, odtańczą słynną choreografię do piosenki "Thriller", bijąc jednocześnie rekord w liczbie osób tańczących do tego ponadczasowego hitu.

Haloweenowa PGE Arena w poprzednich latach


Demontaż logo PGE Arena Gdańsk przed EURO 2012

Opinie (133) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.