• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znika pawilon "kwadrat", zamiast niego wysoki budynek

Michał Brancewicz
25 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (342)

Do wyburzenia została już ostatnia część pawilonów, w miejsce których powstanie 10-piętrowy budynek.

Dobiega końca rozbiórka pawilonu handlowego przy al. Hallera 169Mapka, nazywanego przez okolicznych mieszkańców "kwadratem". W jego miejsce powstanie 10-piętrowy budynek mieszkalny.O tym, że dni "kwadratu" stojącego nieopodal skrzyżowania al. Hallera i ul. Kościuszki w Dolnym Wrzeszczu są policzone, było wiadomo już od dawna. Przez ostatnie lata sukcesywnie wyprowadzali się z niego kolejni najemcy. Niszczejący obiekt przyciągał za to amatorów tanich trunków i graffiti.

Alkoholowy Alkoholowy "kwadrat" na Hallera tonie w "małpkach"

Czy na twoim osiedlu są pawilony handlowe z PRL-u/lat 90.?

Pierwsze przymiarki do "kwadratu" już 4 lata temuApetyt na zabudowanie terenu po pawilonach handlowych miało kilku deweloperów.

Już w 2019 roku spółka należąca do firmy RWS Group złożyła wniosek o wydanie warunków zabudowy i otrzymała je dla budynku o maksymalnej wysokości 35 metrów.

W pobliżu jest kilka bloków z wielkiej płyty o podobnych gabarytach. A w 2010 roku Doraco postawiło 10-piętrowy budynek Fregata przy samym skrzyżowaniu z ul. KościuszkiMapka.


Pozwolenie wydane w połowie 2022 rokuPotem projekt przejął Allcon. Deweloper pod koniec grudnia 2020 roku złożył wniosek na budowę budynku mieszkalnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Pozwolenie otrzymał w połowie 2022 roku.

Ale dopiero teraz rozpoczęły się przygotowania do realizacji. Kawałek po kawałku z krajobrazu znikają pawilony handlowe.

Burzenie pawilonów handlowych przy Hallera. Film z 18 kwietnia.


O rozpoczęciu wyburzania informowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za filmy i zdjęcia.

Raport z Trójmiasta: wyburzanie pawilonu przy al. HalleraTeraz rozbiórka obiektu jest już na ukończeniu, do wyburzenia została ostatnia część budynku.

Tak przed wyburzeniem prezentowały się pawilony handlowe kwadrat. Tak przed wyburzeniem prezentowały się pawilony handlowe kwadrat.

SEAHall: 11 kondygnacji, 98 mieszkań, dziewięć lokali usługowychTaki, 10-piętrowy wieżowiec powstanie w miejsce wyburzanych pawilonów handlowych przy al. Hallera 169, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościuszki. Taki, 10-piętrowy wieżowiec powstanie w miejsce wyburzanych pawilonów handlowych przy al. Hallera 169, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościuszki.
Inwestor przekazał nam szczegóły nowego obiektu. 11-kondygnacyjny budynek mieszkalny będzie nosił nazwę SEAHall.

Znajdzie się w nim 75 mieszkań o powierzchniach od 42 do 99 m kw. oraz 23 apartamenty na trzech ostatnich kondygnacjach o metrażach od 43 do 130 m kw.

Z kolei na parterze powstanie dziewięć lokali usługowych o wielkości od 27 do 123 m kw.

Dodatkowo powstanie garaż podziemny i parking naziemny. A do tego rowerownia, śmietniki i komórki lokatorskie.

SEAHall przy al. Hallera: inwestor, projektant i wykonawcaInwestorem jest spółka Allcon Osiedla. Projekt budynku powstał w pracowni BJK Architekci, natomiast za to, jak wyglądać będzie jego wnętrze odpowiada firma Sikora Wnętrza.

Generalnym wykonawcą jest spółka Allcon Budownictwo, która obecnie realizuje m.in. budowę salonu samochodowego Porsche w Sopocie.

W swoim portfolio posiada również takie inwestycje jak Hotel Radisson Blu w Gdańsku, Salon Audi w Gdyni, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Gdańskiego.

Inwestycje

Sea Hall

Sea Hall

ALLCON Osiedla

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Hallera 169 Mapa

42 do 130 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (342)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane