• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zwężą ul. Morską. 9 miesięcy prac

Michał Sielski
27 maja 2024, godz. 11:00 
Opinie (148)
Prace przygotowawcze już trwają. Niebawem kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Prace przygotowawcze już trwają. Niebawem kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Okazuje się, że remont przejścia podziemnego pod dworcem PKP Gdynia Główna i budowa windy znacząco wpłynie na ograniczenia w ruchu na ul. MorskiejMapka. Już od czerwca kierowcy mogą się spodziewać pierwszego etapu zwężenia najważniejszej miejskiej arterii.Jak najczęściej dostajesz się do centrum Gdyni?

Przypomnijmy: zbudowane w latach 60. i nieremontowane od 12 lat przejście podziemne pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna doczekało się rozpoczęcia modernizacji. W jej ramach powstanie winda w sąsiedztwie torów kolejowych. Całość prac, które wykona Strabag, będzie kosztować niemal 5,2 mln zł.

Przewidziano też remont izolacji przejścia, co będzie wiązało się z koniecznością jej odkrycia, a że przejście jest pod najważniejszą drogą prowadzącą do centrum od strony Chyloni, to kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień.

Przejście podziemne do dworca zyska windę, ale tylko z jednej strony Przejście podziemne do dworca zyska windę, ale tylko z jednej stronyLokalizacja przejścia podziemnego pod ul. Morską. Lokalizacja przejścia podziemnego pod ul. Morską.

Zwężenie ul. MorskiejPierwsze zwężenie ul. Morskiej czeka kierowców już na początku czerwca. Już od końcówki minionego tygodnia drogowcy demontują wysepkę pomiędzy jezdniami i ustawiają nowe oznakowanie. W kierunku centrum będą dwa zamiast trzech pasów ruchu. Zamknięty będzie lewy, skrajny pas.

W kierunku Chyloni nadal (na razie) będą dwa pasy, ale zostaną one przesunięte, bo na wysokości przejścia podziemnego prowadzone będą prace budowlane.

Całość prac i utrudnień potrwa ok. 9 miesięcy. Wykonawca zapewnia, że przez cały czas przejazd przez ul. Morską będzie możliwy w obu kierunkach, choć kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (148)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane