Imprezy i wydarzenia

Targi Wiatr i Woda (4 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
27 - 30 lipca 2017
godzina:
11:00 - 18:00
miejsce:
Gdynia
bilety:
10 zł , ulgowy 5, 0 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

W dniach od dwudziestego siódmego do trzydziestego lipca w Gdyni odbywać się będą 12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie.


Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej "Marina Gdynia".

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym premierowe, debiutujące na rynku jednostki. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

PROGRAM

Spotkania i pokazy na wodzie

Wizyta na targach to także okazja do spotkania i porozmawiania ze znakomitymi żeglarzami. W tym roku gościem targów będzie Joanna Pajkowska polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, która pokonała wiele tysięcy mil morskich zarówno w rejsach jak i w regatach. O żeglarstwie i swoich przygodach opowiadać na targach będzie także Kapitan Krzysztof Baranowski, mający za sobą ćwierć miliona mil morskich przeżeglowanych na różnych akwenach, autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca "Szkoły pod Żaglami" oraz autor wielu niezwykłych opowieści o przygodach na morzu.

Każdego dnia Targów można będzie obserwować pokazy technik ratowniczych przygotowanych przez Gdyńskie WOPR wraz z grupą wspieraną przez psy ratownicze. "Jak pomóc aby nie zaszkodzić" to temat sobotniego szkolenia podczas, którego goście Targów dowiedzą się jak nie będą ratownikiem można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, tak aby nie narazić własnego bezpieczeństwa. W targową niedzielę w Marinie będzie można zobaczyć regaty najmniejszych z prezentowanych na targach jednostek - jachtów sterowanych radiem.

Nagrody i nominacje

Podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA - na wodzie już po raz ósmy przyznana zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Celem konkursu jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach. W jury konkursu w tym roku zasiądą: Hanna Bakuła - polska malarka, scenograf, kostiumolog, felietonistka i autorka książek, Tadeusz Jelec - design manager Jaguara, Bartosz Piotrowski - doktor sztuki, projektant specjalizujący się w konstrukcjach szynowych, główny designer PESA, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, Leszek Gonciarz - autor licznych doskonałych konstrukcji żaglowych w Polsce oraz Stanisław Iwiński, szef działu motorowodnego miesięcznika "Żagle", sprawujący rolę sekretarz komisji konkursowej.

Na Targach w Gdyni zostaną także wręczone nominacje w konkursie "Land Rover Jacht Roku w Polsce - Polish Yacht of the Year 2018" organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych "Żagle".

Honorowy patronat nad Targami sprawują: Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partnerem targów jest magazyn "Żagle" a Partnerem Strategicznym Miasto Gdynia - Żeglarska Stolica Polski, Sponsorem Targów jest znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy firma Henri Lloyd.

12. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie potrwają od czwartku do niedzieli (27-30.07.2017).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Wstęp na targi:

Godziny otwarcia targów:

27 lipca 2017 (czwartek): 11.00 - 18.00

28 lipca 2017 (piątek): 11.00 - 18.00

29 lipca 2017 (sobota): 11.00 -18.00

30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

Serdecznie zapraszamy!
Informacja o biletach:
Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.
Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Aktualne konkursy

  • Przejdź

    2 pakiety

    kategoria: news

    zakończenie: 25.03 (niedziela)