Fakty i opinie

stat

Gdynia: Płk. Dąbka jest jak ser

interwencja trojmiasto.pl
Ul. Dąbka wymaga pilnej naprawy - przekonuje nasz czytelnik. - Nie jest tak źle - uspokaja ZDiZ.
Ul. Dąbka wymaga pilnej naprawy - przekonuje nasz czytelnik. - Nie jest tak źle - uspokaja ZDiZ. czytelnik trojmiasto.pl

Na ulicy Płk. Dąbka w Gdyni są takie dziury, że można stracić zawieszenie samochodu - skarży się pan Damian, nasz czytelnik. Zarząd Dróg i Zieleni przekonuje: - Nie jest tak źle. Łatamy ubytki, a wkrótce wymieniać będziemy nawierzchnię.- Na ulicy Płk. Stanisława Dąbka zobacz na mapie Gdyni w Gdyni po ziemie pojawiły się głębokie dziury, na których bardzo łatwo połamać felgę lub uszkodzić zawieszenie samochodu - alarmuje pan Damian z Gdyni. - Dwa tygodnie temu wymalowano na jezdni nowe pasy, ale dziury jak były, tak są i powiększają się z każdym deszczem.

Problem dziur na ul. Dąbka dotyczy przede wszystkim odcinka ulicy od ul. Rzymowskiego zobacz na mapie Gdyni w stronę skrzyżowania z ul. Czernickiego zobacz na mapie Gdyni.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni, który odpowiada za utrzymanie stanu miejskich ulic w należytym stanie.

- Ulica Płk. Dąbka łatana jest na bieżąco. Nawet w ubiegłym tygodniu tam interweniowaliśmy i zapewniam, że aż takich dziur tam nie ma - stara się uspokajać Bogusław Moniuszko z ZDiZ. - To jednak bardzo uczęszczany odcinek i faktycznie trzeba go remontować coraz częściej. W tym roku planowany jest remont tej ulicy na odcinku od ul. Sikorskiego do Czernickiego. Położona zostanie nowa nawierzchnia. Kiedy? Prawdopodobnie zrobimy to po sezonie letnim.

ZDiZ w Gdyni przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni stanem dróg w ich okolicy. Można zadzwonić, przesłać e-mail lub list.

- Po otrzymaniu takiego zgłoszenia jedziemy w teren i sprawdzamy, jak to rzeczywiście wygląda. Jeśli interwencja jest uzasadniona, to reagujemy. Wiadomo, nie mamy aż tylu wykonawców, żeby robili wszystko naraz. Niektóre z interwencji wciąga się na listę i realizuje po jakimś czasie - tłumaczy Bogusław Moniuszko.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (110)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.