Fakty i opinie

stat

Wtargnęli na płytę gdańskiego lotniska

To już 23. w tym roku interwencja Straży Granicznej na lotnisku w Rębiechowie.
To już 23. w tym roku interwencja Straży Granicznej na lotnisku w Rębiechowie. fot. Ł. Gano/MOSG

Siłą otworzyli drzwi terminala, a następnie wybiegli na płytę lotniska. Troje pasażerów próbowało w ten sposób zdążyć na samolot, na który się spóźnili. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i ukarani mandatami.Czy zdarzyło ci się spóźnić na samolot?

tak i to nawet kilka razy

4%

tak, ale to odosobniona sytuacja

9%

nie, zawsze stawiałe(a)m się na lotnisku na czas

70%

nigdy jeszcze nie podróżowałe(a)m samolotem

17%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2413
W poniedziałek, tuż przed godz. 6 rano, pogranicznicy zabezpieczający Port Lotniczy w Rębiechowie zostali zaalarmowani o niecodziennej sytuacji. Na płycie lotniska dostrzeżono troje pasażerów - mężczyznę i dwie kobiety - którzy wtargnęli tam z terminala odlotów.

- Na miejsce udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy zawrócili osoby z płyty. Na podstawie monitoringu ustalono, że mężczyzna siłą otworzył drzwi i wraz z kobietami wbiegł na płytę lotniska. Pasażerowie zamierzali zdążyć na samolot rejsowy do Warszawy, na który się spóźnili - informuje Tadeusz Gruchala, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Za nieuprawnione przedostanie się na płytę lotniska spóźnialscy zostali ukarani mandatami. Kobiety otrzymały po 200 zł, a mężczyzna 500 zł. Funkcjonariusze Straży Granicznej zdecydowali o surowszym ukaraniu mężczyzny, gdyż to on sforsował wyjście awaryjne terminala odlotów.

To już 23. w tym roku interwencja pograniczników wobec osób naruszających przepisy bezpieczeństwa na terenie lotniska w Rębiechowie. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wówczas odnotowano 18 interwencji.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (161)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.