Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, Gabriela Narutowicza 11/12 Mapka

Politechnika Gdańska obiekty w tej lokalizacji (13) »

 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 348-67-00
r...@pg.edu.pl pokaż
www.pg.edu.pl

Napisali o nas

O nas

Na Politechnice Gdańskiej studenci mają szansę skutecznie rozwijać swoje pasje i marzenia, a dyplom uczelni otwiera drzwi do ciekawej i wysoko płatnej pracy. Absolwenci, którym marzy się kariera naukowa mogą zostać i pracować w nowoczesnych warunkach

Na 33 kierunkach kształcimy specjalistów w zawodach przyszłości, m.in. konstruktorów aparatury medycznej, projektantów inteligentnych maszyn, nowoczesnych systemów oprogramowania, analityków skomplikowanych algorytmów oraz specjalistów zielonych technologii, tworzących gospodarkę przyjazną środowisku. Studia na naszej uczelni wybierają też osoby, które chcą kształtować przestrzeń oraz projektować konstrukcje i domy przyszłości.
Na PG studenci mogą realizować projekty badawcze w świetnie wyposażonych laboratoriach. Przykładami doskonałego zaplecza technicznego, które wciąż rozwija nasza uczelnia są: jaskinia rzeczywistości wirtualnej, najnowocześniejsze platformy programistyczne i systemy pomiarowe czy unikatowa aparatura analityczna do badań chemicznych.
 
Politechnika Gdańska znajduje się w czołówce uczelni politechnicznych w kraju. Jest drugą najlepszą w Polsce uczelnią badawczą w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Inicjatywa doskonałości –  uczelnia badawcza”. Nasza uczelnia z roku na rok zajmuje coraz wyższe pozycje w najważniejszych, międzynarodowych rankingach. W 2019 roku jako jedyna uczelnia techniczna z Polski znalazła się w rankingu Timies Higher Education. Natomiast według QS World Ranking University 2021 to jedna z tysiąca najlepszych uczelni na świecie
 
Warto wiedzieć, że kampus Politechniki Gdańskiej to miejsce wyjątkowe – uznano je za jedno z najpiękniejszych na całym świecie. Bary, kafejki, miejsca do wypoczynku, klub studencki z wieloletnią tradycją, a także najlepsze w Polsce Juwenalia – to tylko niektóre z możliwości, które czekają na przyszłych studentów. A wszystko to w środku Trójmiejskiej Aglomeracji, uznawanej za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Morze, Trójmiejski Park Krajobrazowy, a jednocześnie kulturalna i rozrywkowa strona Trójmiasta są tutaj na wyciągnięcie ręki.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »