Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Wybierz numer

58 348-67-00
r...@pg.edu.pl pokaż
 • Zdjęcie 1/14 - Politechnika Gdańska Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/14 - Politechnika Gdańska Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/14 - Politechnika Gdańska Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/14 - Politechnika Gdańska Gdańsk +11 1
 

TV Filmy

217

Politechnika Gdańska - hyperlapse i nie tylko

Imprezy

Artykuły o nas

 • The Impact Ranking 2024: UG i PG w czołówce
  Uniwersytet Gdański kolejny raz znalazł się w światowej czołówce i jest liderem wśród polskich uczelni w rankingu Times Higher Education Impact Rankings 2024. Z kolei na drugim miejscu wśród polskich uczelni uplasowała się Politechnika Gdańska, która również awansowała. Ranking ocenia uczelnie wyższe z całego świata pod względem ich zaangażowania w realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
  13 czerwca 2024 (42 opinie)
 • Uniwersytet Gdański w światowym rankingu. Awans o 100 miejsc
  Uniwersytet Gdański odnotował skok o 100 pozycji w światowym rankingu uczelni wyższych. Tym samym to największy awans spośród wszystkich polskich uczelni. Awansowała również Politechnika Gdańska.
  6 czerwca 2024 (109 opinii)
 • Wybory do Europarlamentu. Studenci będą mogli dopisać się do spisu wyborców
  9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jesteś studentem i planujesz głosować w innym miejscu niż to, w którym jesteś zameldowany? Przez najbliższe trzy dni na gdańskich uczelniach będzie się pojawiać mobilny punkt Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie studenci będą mogli zmienić miejsce głosowania czy umówić się na odbiór zaświadczenia do głosowania.
  3 czerwca 2024 (140 opinii)

O nas

Na Politechnice Gdańskiej studenci mają szansę skutecznie rozwijać swoje pasje i marzenia, a dyplom uczelni otwiera drzwi do ciekawej i wysoko płatnej pracy. Absolwenci, którym marzy się kariera naukowa mogą zostać i pracować w nowoczesnych warunkach
Na 33 kierunkach kształcimy specjalistów w zawodach przyszłości, m.in. konstruktorów aparatury medycznej, projektantów inteligentnych maszyn, nowoczesnych systemów oprogramowania, analityków skomplikowanych algorytmów oraz specjalistów zielonych technologii, tworzących gospodarkę przyjazną środowisku. Studia na naszej uczelni wybierają też osoby, które chcą kształtować przestrzeń oraz projektować konstrukcje i domy przyszłości.
Na PG studenci mogą realizować projekty badawcze w świetnie wyposażonych laboratoriach. Przykładami doskonałego zaplecza technicznego, które wciąż rozwija nasza uczelnia są: jaskinia rzeczywistości wirtualnej, najnowocześniejsze platformy programistyczne i systemy pomiarowe czy unikatowa aparatura analityczna do badań chemicznych.
 
Politechnika Gdańska znajduje się w czołówce uczelni politechnicznych w kraju. Jest drugą najlepszą w Polsce uczelnią badawczą w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Inicjatywa doskonałości –  uczelnia badawcza”. Nasza uczelnia z roku na rok zajmuje coraz wyższe pozycje w najważniejszych, międzynarodowych rankingach. W roku 2022  po raz kolejny znalazła się w czołówce uczelni z Polski w rankingu Times Higher Education Impact Ranking. Jest to jedyny światowy ranking, który opiera się na Celach Zrównoważonego Rozwoju stworzonych przez ONZ. Natomiast według QS World Ranking University 2023 to jedna z tysiąca najlepszych uczelni na świecie.
 
Warto wiedzieć, że kampus Politechniki Gdańskiej to miejsce wyjątkowe – uznano je za jedno z najpiękniejszych na całym świecie. Bary, kafejki, miejsca do wypoczynku, klub studencki z wieloletnią tradycją, a także najlepsze w Polsce Juwenalia – to tylko niektóre z możliwości, które czekają na przyszłych studentów. A wszystko to w środku Trójmiejskiej Aglomeracji, uznawanej za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Morze, Trójmiejski Park Krajobrazowy, a jednocześnie kulturalna i rozrywkowa strona Trójmiasta są tutaj na wyciągnięcie ręki.

Oceny (4)

Emigrant
Termin usługi: czerwiec 2023 

pisze z zagranicy bez polskich liter w latach 1964-71 studiowalem na wydziale BM Budowa Maszyn ktorego juz niema

Szkoły wyższe

6.0
Tomek
Termin usługi: kwiecień 2023 

Najlepsza uczelnia w Trójmieście!

Szkoły wyższe

6.0
słuchacz studiów Standardy ISO
Termin usługi: marzec 2023 

Studia na miernym poziomie. Większość prowadzących po prostu omawia punkt po punkcie normę, przez co zajęcia bywają nudnawe, do tego mało praktycznej wiedzy, którą można by wykorzystać w pracy. Trochę szkoda czasu, niestety nie ma alternatywy w tym temacie na Pomorzu. Szkoda, bo wybierając te studia, brałem pod uwagę prestiż uczelni.

Szkoły wyższe

2.0
Emigrant
Termin usługi: marzec 2023 

Pisze to bez polskich liter z Francji gdzie wyemigrowalem za czasos komuny w Polsce w 1975 Studiowalem na PG 1964/1971 i majac bardzo dobre wyksztalcenie szybko znalazlem prace

Szkoły wyższe

6.0