stat
PATRONAT

Amber Fest 2019 (3 opinie)

Pomorskie Święto Piwa zbliża się wielkimi krokami. W sobotę, 7 września, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się piąta edycja jednego z największych festiwali piwnych w całej Polsce. Amber Fest 2019 tradycyjnie połączony będzie z premierą nowego stylu z kultowego browaru. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Amber Fest to największy w północnej Polsce festiwal piwa i produktów regionalnych.

Każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością - w poprzednich latach w wydarzeniu brało udział kilkadziesiąt tysięcy gości. Frekwencja stale rośnie, tak samo jak oferta atrakcji przygotowywanych dla uczestników. Tegoroczna odsłona festiwalu połączona jest z obchodami 25-lecia Browaru Amber - organizatora imprezy, będącego równocześnie jednym z najnowocześniejszych spośród małych i średnich browarów w całej Polsce.Pomorskie Święto Piwa to prawdziwa gratka przede wszystkim dla amatorów złotego napoju, którzy mogą próbować miejscowych smaków w wyjątkowej atmosferze.

Organizatorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do chmielowych trunków - festiwal połączony jest z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności prezentują na stoiskach dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody. Tradycyjnie odbędzie się również premiera nowego stylu z repertuaru Browaru Amber. Przygotowano także pokazy warzenia piwa, live cooking oraz animacje dla najmłodszych.

Uczestnicy spragnieni kulinarnych wrażeń będą mogli spróbować dań z różnych części świata. Wszystko za sprawą aż trzydziestu restauracji na kółkach, które będą czekać na gości w ramach towarzyszącego imprezie zlotu foodtrucków. Wśród wachlarza smakowitych propozycji nie zabraknie kultowych frytek belgijskich, soczystych burgerów czy włoskiej pizzy, ale również bardziej egzotycznych alternatyw, takich jak potrawy kuchni tajskiej, gruzińskiej czy indyjskiej.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest muzyka. Zróżnicowany repertuar zapewnia dobrą zabawę oraz wyjątkowy klimat imprezy. W tym roku dla uczestników Amber Festu wystąpią Etna Kontrabande, Dawid Albaaj z zespołem, Mad in Poland oraz Zespół The Moon. Koncerty będą rozbrzmiewać na scenie pod Stadionem Energa Gdańsk od godz. 17:00 aż do północy.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć to wydarzenie w najbardziej wyjątkowych warunkach, organizatorzy przygotowali Pakiet Biesiadnika. W jego skład wchodzą między innymi specjalne miejsca w komfortowym namiocie festiwalowym znajdującym się tuż przy scenie, grill oraz piwny open bar.

Amber Fest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w trójmiejskim kalendarzu imprez, dostrzeganym również na arenie ogólnopolskiej. Organizatorami festiwalu są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa aż do północy.

Organizatorzy: Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / etno / world , jarmark , festyn
  lip 20-28
  g. 10:00 - 20:00
  Sopot, Molo w Sopocie
  Cepeliada 2019

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni