• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Międzynarodowe zawody w skokach CSIO5* Sopot 2023 / Puchar Narodów

 • czwartek - niedziela, 15 - 18 czerwca 2023
 • Lokalizacja
 • Bilety
  40 - 70,
  ulgowy 20 - 35
  Kup bilet

Zawody CSIO5* Sopot odbędą się na sopockim Hipodromie w dniach 15-18 czerwca. W programie - konkursy międzynarodowe, CSIO Sopot Young Stars dla najmłodszych, najlepsi zawodnicy z całego świata!

Program tegorocznych zawodów CSIO5* Sopot wypełniony będzie po brzegi sportowymi emocjami, zarówno dla najmłodszych adeptów jak i jeźdźców ze światowej czołówki.

W programie:
CSIO Sopot Young Stars
to konkursy rozgrywane w 4 kategoriach dla zawodników, którzy podczas 8 zawodów ogólnopolskich DiM rozgrywanych w całej Polsce uzbierali najwyższą ilość punktów kwalifikacyjnych w swojej kategorii.

CSI1*, to 4 konkursy międzynarodowe, do których każdy z zawodników może zgłosić dwa konie. Pula nagród o wysokości 65 tys. złotych, to doskonała okazja dla polskich jeźdźców!

CSIO5* - zawodników, których drużyny należą do europejskiej I Dywizji Pucharu Narodów, sopocka publiczność będzie miała okazję oglądać po raz piąty. Dzięki wieloletnim staraniom organizatorów, na parkurach mogliśmy podziwiać już najlepszych zawodników z całego świata, m.in. Henrika von Eckermanna - aktualnego lidera światowego rankingu, zespół z Belgii, który w zeszłym roku wygrał finał cyklu LONGINES FEI Jumping Nations Cup w Barcelonie czy Mistrza Europy Andre Thieme. Od czwartku do niedzieli zawodnicy będą rywalizować w konkursach zaliczanych do światowego rankingu LONGINES, w których przeszkody osiągać będą do 160 cm, Pucharze Narodów, w którym zobaczymy 8 zespołów oraz konkursie Grand Prix z pulą nagród ponad 634 tys. złotych!Niezbędnik kibica
Konkurs zwykły

Zawodnik ma do pokonania parkur składający się z 12-15 kolejno ponumerowanych przeszkód. Błędy w przebiegu otrzymuje punkty karne:
- zrzutka - 4 pkt,
- pierwsze nieposłuszeństwo (zatrzymanie, ominięcie przeszkody) - 4 pkt,
Za drugie nieposłuszeństwo konia, jak i upadek jeźdźca lub konia skutkuje eliminacją paryz konkursu. Zwycięzcą zostaje para, która pokona parkur z jak najmniejszą ilością punktów karnychw jak najkrótszym czasie.

Konkurs dwufazowy
Jest to konkurs rozgrywany w dwóch fazach. Na parkurze ustawionych jest 13 przeszkód. Pierwsza faza konkursu rozgrywana jest na przeszkodach od 1 do 8, a druga faza od 9 do 13. Pomiędzy pierwszą i drugą fazą znajduje się linia mety pierwszej fazy, będąca jednocześnie linią startu fazy drugiej. Zawodnik, który przejechał pierwszą fazę bezbłędnie, może kontynuować przejazd w fazie drugiej. Jeżeli jednak w pierwszej fazie przejazdu nastąpi jakikolwiek błąd, zawodnik otrzymuje sygnał po skoczeniu ostatniej przeszkody pierwszego etapu i kończy przejazd po minięciu mety pośredniej. Każda z faz konkursu ma osobną normę czasu, której przekroczenie jest karane. Błędy w tym konkursie są liczone identycznie jakw konkursie zwykłym.

Puchar Narodów
To konkurs zespołowy składający się z dwóch nawrotów, przy czym tory przeszkód w obu nawrotach mogą być identycznie, lub różnić się trasą lub liczbą przeszkód i ich wymiarami. Zawodnik musi pokonać oba nawroty dosiadając tego samego konia.

Po pierwszym nawrocie, osiem najlepszych zespołów bierze udział w drugim nawrocie. Suma punktów karnych trzech najlepszych zawodników zespołu w pierwszym nawrocie jest dodawana do sumy punktów karnych trzech zawodników zespoły w drugim nawrocie. Zwycięzcą zostaje zespół, który uzyskał najmniejszą ilość punktów karnych.

Konkurs Grand Prix
Jest to konkurs dwunawrotowy. Wysokośćprzeszkód w tym konkursie wynosi 160 cm.
Błędami w konkursie są:
- zrzutka - 4 pkt,
- pierwsze nieposłuszeństwo (zatrzymanie, ominięcie przeszkody) - 4 pkt,
- nieposłuszeństwo konia połączone z rozbudową przeszkody - karane 4 punktami karnymi i 6 sekundami doliczanymi do czasu przejazdy zawodnika.
- przekroczenie ustalonej normy czasu jest karane 1 punktem karnym za każde rozpoczęte
4 sekundy przekroczenia.

Błędy, które powodują eliminację z konkursu to:
- drugie nieposłuszeństwo konia,
- nienaprawione pomylenie trasy konkursu,
- przekroczenie podwójnej normy czasu dla danego konkursu,
- upadek jeźdźca lub konia
Do drugiego nawrotu awansuje 25% najlepszych zawodników, którzy pokonali parkur z najmniejszą liczbą punktów karnych w najszybszym czasie. Zawodnicy, którzy pokonają parkur drugiego nawrotu kwalifikują się do rozgrywki. W konkursie zwycięża zawodnik, który w rozgrywce otrzymał najmniejszą liczbę punktów karnychw najkrótszym czasie przejazdu.
Kup bilet
cze 10-11

sobota - niedziela

bilety 50 - 100 zł
Kup bilet

Opinie

04.06 g.12.00
Cartusia Kartuzy
10.06 g.16.00
Polonia Środa Wielkopolska
10.06 g.17.00
Jarota Jarocin
11.06
Trans MF Landshut Devils
11.06 g.18.30
Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
03.06 g.17.30
Bruk-Bret Termalica Nieciecza
mecz trwa
03.06 g.16.30
mecz trwa
InvestHousePlus PSŻ Poznań
03.06 g.16.00
Vineta Wolin
mecz trwa
03.06 g.16.00
mecz trwa
01.06 g.18.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz