• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Festiwal Dźwięki Północy

 • środa - niedziela, 6 - 10 lipca 2022, godz. 19:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  70,
  ulgowy 50
  Kup bilet

Z przyjemnością ogłaszamy termin 36. Festiwalu "Dźwięki Północy". Zapraszamy do Gdańska między 6 a 10 lipca. Będą koncerty, potańcówki i warsztaty.

Festiwal "Dźwięki Północy" to wyjątkowy projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku - wyjątkowy ze względu na swoją historię (dłuższą niż działalność samego Centrum) oraz tematykę, będącą emanacją misji i strategii instytucji. Jednocześnie "Dźwięki Północy" to jeden z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce oraz jedyny, który tak wnikliwie koncentruje się na tradycji i kulturze regionu Morza Bałtyckiego. Fascynacja "Północą" - przede wszystkim kulturą i tradycją Skandynawii oraz innych krajów nadbałtyckich - stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla kuratorki programu, ale także zapewnia Festiwalowi wyjątkowy status.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


"Dźwięki Północy" popularyzują muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą muzyczną i taneczną Polski oraz krajów nadbałtyckich. Pojemna koncepcja Festiwalu pozwala zarówno na liczne eksperymenty, jak i wierną kontynuację tradycji. Wysoka jakość artystyczna jest dla Festiwalu absolutnym priorytetem, a wspólnym mianownikiem występów zawsze pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości. Badamy muzyczne tropy, śledzimy trendy na polskiej i skandynawskiej scenie folkowej, słuchamy i zapraszamy do Gdańska najciekawsze zjawiska - artystów, którzy sięgając po tradycyjne melodie i instrumenty łączą je ze współczesnym doświadczeniem muzyki, nadając tradycji nowy wymiar i nowe artystyczne życie.

Podstawą programu "Dźwięków Północy" są zjawiskowe koncerty, ale od 2008 roku formuła imprezy jest konsekwentnie rozwijana i poszerzana o różnego rodzaju warsztaty: tańca, śpiewu, instrumentalne i rękodzieła; projekcje filmów, spotkania, prezentacje teatralne i kulinarne oraz potańcówki z muzyką graną na żywo.

Festiwal od lat ma stałą i wierną publiczność - zarówno fanów folku, jak i osoby zainteresowane kulturą Skandynawii i państw nadbałtyckich - tłumnie pojawiającą się w Centrum św. Jana i w Ratuszu Staromiejskim. Każda edycja przyciąga też nowych fanów, którzy często zostają z "Dźwiękami" na dłużej. Są to nie tylko słuchacze i widzowie, ale też artyści, którzy chętnie do Gdańska wracają, mając w pamięci fantastyczną atmosferę Centrum św. Jana oraz znakomite przyjęcie przez trójmiejską publiczność.
PROGRAM

6-9 lipca - warsztaty tańca i śpiewu

6 lipca

19.00 - 21.00 Potańcówka

7 lipca
19.00 Dreamers Circus (DK)
20.30 Kapela ze Wsi Warszawa (POL)

8 lipca
19.00 Nordic Fiddlers Bloc (SWE/NOR/SHET)
20.30 Odpoczno (POL)
22.00 Frigg (FIN)

9 lipca
19.00 Across the Baltic Sea "Fränder & Sutari" (POL/SWE)
20.30-23.00 Noc Tańca

10 lipca
19.00 Hazelius Hedin (SWE)
20.30 Radykalna Orkiestra Pomorska (POL)

Partnerzy:
Ambasada Szwecji
Oblackie Centrum Edukacji i Kultury
Instytut Oceanologii PAN
Today We Have
Sopockie Towarzystwo Naukowe

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska
Kup bilet

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • folk / reggae / world
  lip 2
  sobota, g. 22:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Letnie Napięcie | Hiob Dylan
 • folk / reggae / world , festiwal muzyczny , w plenerze
  lip 14-16
  czwartek - sobota
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica 2022