stat
PATRONAT

Festiwal Dźwięki Północy

 • czwartek - sobota, 1 - 3 października
 • Lokalizacja
 • Bilety
  60,
  ulgowy 50
  Kup bilet

35. Festiwal "Dźwięki Północy", organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, miał odbyć się w dniach 8-12 lipca br. Ze względu na aktualną sytuację w Polsce i w Europie, związaną z epidemią koronawirusa, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin oraz zmianie zaplanowanego już programu.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 października 2020 r. Pracujemy obecnie nad nowym programem, którego motyw przewodni stanowi prezentacja czołowych polskich artystów folkowych oraz inspirujących się muzyką tradycyjną.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Program:
1.10.2020 (czwartek)
19.00 Maniucha i Ksawery
20.30 Bastarda

2.10.2020 (piątek)
19.00 Adam Strug
20.30 Vołosi

3.10.2020 (sobota)
19.00 Lumpeks
20.30 Radical Polish AnsamblKoncerty festiwalowe odbędą się w dwóch przestrzeniach: zjawiskowym wnętrzu Centrum św. Jana w Gdańsku oraz w Internecie. Szczegóły wydarzenia ogłosimy wkrótce w serwisie internetowym Festiwalu.
Życzymy wszystkim widzom i słuchaczom zdrowia oraz zapraszamy na "Dźwięki Północy"!

Lawrence Ugwu - Dyrektor NCK
Aleksandra Kminikowska - Kuratorka Festiwalu

www.dzwiekipolnocy.pl // www.nck.org.pl

"Dźwięki Północy" są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego. Podstawą programu festiwalu są zjawiskowe koncerty, którym towarzyszą warsztaty tańca, śpiewu, instrumentalne i rękodzieła, projekcje filmów, spotkania, prezentacje teatralne i kulinarne oraz potańcówki z muzyką graną na żywo.

Dzięki Festiwalowi "Dźwięki Północy" NCK od ponad 30 lat popularyzuje muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą Polski oraz krajów nadbałtyckich. Badamy muzyczne tropy, śledzimy trendy na polskiej i skandynawskiej scenie folkowej, słuchamy i zapraszamy do Gdańska najciekawsze zjawiska - artystów, którzy sięgając po tradycyjne melodie i instrumenty łączą je ze współczesnym doświadczeniem muzyki, nadając tradycji nowy wymiar i nowe artystyczne życie.
Kup bilet

2 - 14 października 2020

Gdańsk, Kościół św. Trójcy, Centrum...
bilety 25 zł
ulgowy 10 zł
lis 18

środa, godz. 20:00

bilety 100-170 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • folk / etno / world , pop
  paź 7
  środa, g. 19:00 - 21:00
  Gdynia, Gdynia Arena
  Katie Melua