stat
PATRONAT

Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019

  • czwartek - niedziela, 11 - 14 lipca

  • Gdańsk
    Organizator: Plama
  • wstęp wolny

Zapraszamy na XXIII edycję Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA to odbywające się cyklicznie od 1997 roku w Gdańsku wydarzenie teatralne. FETA to festiwal wędrujący po dzielnicach wymagających bodźca do zmian, wspierający i poszerzający działania rewitalizacyjne miasta o część najważniejszą - sferę społeczną. Organizatorem festiwalu jest "Plama" Gdański Archipelag Kultury.

FETA jest jednym z największych, znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy, umożliwiającym mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Dodatkowo jest festiwalem unikatowym w skali kraju, dbającym o zachowanie tradycyjnej formuły koncentrując się na prezentacji teatru ulicznego oraz plenerowego.

FETA oferuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną, bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, nierzadko komentującą współczesną rzeczywistość, wzbudzającą refleksję. Wydarzenie oferuje każdemu łatwy dostęp do międzynarodowej sztuki i podnosi stopień udziału społeczeństwa w kulturze.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Czy wiesz...

Jaką inicjatywę łączącą kulturę z przestrzenią miasta wymyślił i koordynuje związany z Klubem Plama Szymon Wróblewski?