• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Open 2016 (4 opinie)

Nadchodzi chwila, na którą czekali wszyscy sympatycy snookera - już 23 lutego w hali Gdynia Arena rozegrane zostaną pierwsze mecze jedynego w Polsce profesjonalnego turnieju snookerowego Gdynia Open 2016.

ET Gdynia Open to turniej organizowany przez firmy World Snooker oraz AC Event Agata Czerwińska. Jest ostatnim etapem serii Kreativ Dental European Tour 2015/2016, którą zakończy Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem dwudziestu czterech najlepszych zawodników cyklu.

HARMONOGRAM

254! Rekord frekwencji pobity
Do turnieju Gdynia Open zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów. To największa liczba zawodników podczas jednego turnieju w całej serii Kreativ Dental European Tour. Z tego względu kwalifikacje rozpoczną się już we wtorek, a wyłonią one 27 amatorów, którzy dołączą do rozgrywek w turnieju głównym.

8 mistrzów świata i legendy snookera
Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera, wśród nich ośmiu zdobywców tytułu mistrza świata. Do Gdyni przyjedzie aktualny mistrz - Stuart Bingham oraz ci, którzy zdobyli tytuł wcześniej, niektórzy kilka razy: Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon oraz Graeme Dott. Na liście startowej jest także wielu innych znakomitych zawodników, jak Judd Trump, Ding Junhui, Marco Fu, Barry Hawkins, Stephen Maguire, Thepchaiya Un-Nooh czy rewelacja ostatnich turniejów - David Grace.

Znani polscy zawodnicy
W Gdyni pojawią się także znani z polskiego podwórka zawodnicy, między innymi były profesjonalista Kacper Filipiak, dwunastoletni mały gigant Antoni Kowalski, aktualny mistrz kraju Adam Stefanów czy znany z anteny Eurosportu komentator Rafał Jewtuch. W sumie w kwalifikacjach wystartuje 32 reprezentantów naszego kraju.

6 dni wielkiego snookera w jednym miejscu
Rozgrywki kwalifikacyjne rozpoczną się we wtorkowe popołudnie, a zakończą w czwartek. Wstęp na eliminacje jest bezpłatny. W piątek 26 lutego zaczyna się turniej główny, pierwszego dnia gra pierwsza połowa drabinki, a w sobotę druga. W niedzielę szesnastu najlepszych zawodników gra o zwycięstwo w Gdynia Open 2016. Początek gier w sobotę i niedzielę o godzinie 9:30, w niedzielę o 10:00. Finał zaplanowano na niedzielę, 28 lutego, na godzinę 20:00.

Relacje telewizyjne obejmują trzy dni turnieju głównego (26-28 lutego). Czas antenowy to ponad 20 godzin transmisji live w stacji Eurosport, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Retransmisje emitowane są również w telewizjach azjatyckich, między innymi: Beijing TV, Lioaning TV,GDTV, SBS, SkyNet, Truesport, Now TV, OSN.

Pełna hala wrażeń
Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców. Grono miłośników snookera w naszym kraju rośnie, a Gdynia Open to dla polskich fanów najlepsza okazja, aby ze światowym snookerem spotkać się na żywo. Jest to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie z punktu widzenia kibiców ze względu na obecność gwiazd największego formatu i możliwość spotkania ich oko w oko. Od początku istnienia imprezy zaobserwowaliśmy wzrost frekwencji o 20%, w tej edycji spodziewamy się przybycia około 4000 widzów, w tym ponad 1400 na sam finał.

Podczas imprezy w hali przewidziano atrakcje dla najmłodszych, spotkania z gwiazdami oraz sesje szkoleniowe dla sędziów.

Snookerowa stolica Polski
Wydarzenie odbędzie się w Gdyni po raz czwarty. Gdynia została okrzyknięta snookerową stolicą Polski i przed ostatnie 4 lata potwierdzała, że Miasto z Morza i Marzeń wraz z firmą World Snooker oznaczają najwyższą jakość i wyznaczają standardy organizacji imprez snookerowych.

Partnerem strategicznym imprezy jest Miasto Gdynia, sponsorem tytularnym serii European Tour jest firma Kreativ Dental.Przeczytaj także

Informacja o biletach

Harmonogram sprzedaży:

BILETY: harmonogram sprzedaży!

Od 1 października w sprzedaży pojawią się bilety jednodniowe oraz VIP na niedzielę. W pierwszej kolejności bilety na dzień finałowy będą mogły kupić osoby, które zapisały się do 'ticket alertu' na stronie eventimu (http://www.eventim.pl/bilety.html…). Dzięki specjalnemu kodowi będziecie mogli wybrać swoje miejsca pierwsi**.

Od 9 października dostępne będą kolorowe fan tickety, które są ciekawą pamiątką z imprezy. Bilety te będą w sprzedaży do 17 stycznia 2016 roku.

PEŁNA OFERTA*:

- Bilety jednodniowe

Piątek - 60 zł
Sobota - 90 zł
Niedziela 120 zł

- Karnety

Weekendowy - 200 zł
Turniejowy - 240 zł

- Bilety grupowe (dla 4 osób)

Piątek - 200 zł
Sobota - 300 zł
Niedziela - 400 zł
Karnet - 860 zł

- Bilety VIP

Piątek - 300 zł
Sobota - 400 zł
Niedziela 500 zł

W cenie biletu VIP: miejsce na trybunie VIP, program zawodów, ekskluzywna strefa VIP,a w niej posiłek, przekąski, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe. Dodatkowo opcjonalny backstage tour oraz w niedzielę możliwość zdjęcia z pucharem Mistrzostw Świata.

*UWAGA: podane ceny obowiązują do 01.01.2016. Od Nowego Roku ceny wzrosną o 10zł *

**Rezerwacja miejsc dotyczy TYLKO meczu finałowego! **

*** Bilety ulgowe (50%) proponujemy uczniom, studentom do 26 roku życia, emerytom i rencistom posiadającym ważny dokument uprawniający do zniżki. Nie dotyczy biletów VIP. Dzieci do lat 6 zapraszamy bezpłatnie pod warunkiem przybycia z opiekunem. Gratisowy bilet nie gwarantuje miejsca siedzącego podczas finału.***

Opinie (4) 3 zablokowane

 • snooker (2)

  A może przyjedzie Ronio O'SULIVAN?

  • 10 2

  • nie (1)

   niestety oczywiście nie

   • 7 0

   • Robertsona tez nie bedzie

    Szkoda obu, Ronniego oczywiście bardzo.

    • 8 0

 • Kiedyś grałem w "Jimiego Whita" na Amidze. To był czad!

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.