Wydarzenie

stat

Literacki Sopot

data:
16 - 19 sierpnia 2018
miejsce:
Sopot Różne Lokalizacje
bilety:
wstęp wolny

Przed nami kolejna edycja Literackiego Sopotu, która poświęcona zostanie literaturze francuskojęzycznej.Zapraszamy na pierwszą festiwalową debatę, która odbędzie się podczas Literackiego Sopotu 2018.

Wobec ogromnej różnorodności tematów, motywów, form (eseje, edytoriale, dramaty, powieści i niezliczone notatki), odpowiedź na pytanie, dlaczego właściwie Camus jest myślicielem nieustannie aktualnym wydaje się być ogromnym wyzwaniem.

Sprostać, w tej dyskusji będzie zdecydowanie łatwiej, gdy w labiryntach jego barwnego życiorysu, zainteresowań, motywów, mitów i symboli, podróżować będziemy ze znakomitymi gośćmi debaty: Marie-Therese Blondeau, badaczka o fenomenalnej wiedzy o Dżumie Camusa, Virginie Lupo, autorka prac o jego teatrze i niedawno wydanej, wnikliwej analizy nieukończonego "Pierwszego Człowieka", oraz David Camus, pisarz, dokumentalista, tłumacz, (min. Lovecrafta). Spotkanie poprowadzi Maciej Kałuża, filozof i etyk, zafascynowany od lat "Człowiekiem zbuntowanym" i "Upadkiem" Camusa.

Pierwszymi ogłoszonymi gośćmi sa: Pierre Lemaitre i Alain Mabanckou.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij