• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Planszowa GDArena 2024 | Festiwal Gier Planszowych

Zaplanuj weekend pełen zabawy i emocji na Planszowej GDArenie 2024, gdzie rywalizacja spotyka się z kreatywnością, a świat gier planszowych łączy graczy wszystkich wieków w Polsat Plus Arena Gdańsk!

Odkryj planszówki w wyjątkowej atmosferze jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju! Dwa dni pełne emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych doświadczeń czekają na Was podczas drugiej edycji festiwalu gier planszowych Planszowa GDArena w Polsat Plus Arena w Gdańsku.
Codziennie w godzinach 10:00 - 18:00 rzuć się w wir okołoplanszowej zabawy! W ten weekend Polsat Plus Arena zamieni się nie tylko w arenę gier planszowych, ale też w festiwal z atrakcjami dla całej rodziny.

ZAGRAJ
Dla tych, którzy lubią rywalizować, przygotowaliśmy gralnię z ponad setką stołów i biblioteką zawierającą ponad 1000 nowoczesnych gier do wypożyczenia. Przestronna sala z widokiem na płytę jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju zapewni niebywałą okazję, by poznać nowe planszówki w wyjątkowej atmosferze.

Na szczególną uwagę zasługuje strefa gier fabularnych (RPG), w której będzie można spróbować swoich sił w przepięknym hobby we wspólnym snuciu opowieści i przemierzaniu niebezpiecznych krain! Doskonała okazja, by poszerzyć swoje growe horyzonty.

Zagrać będzie też można na specjalnych stoiskach pokazowych, gdzie z pewnością odnajdą się wielbiciele kolekcjonerskich gier karcianych (Star Wars: Unlimited), szybkich zręcznościówek (KLASK) oraz gier imprezowych (KLINK).

Wszystkich, którzy wpadną do nas, nawet na krótką chwilę, zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalowym konkursie obiegówkowym zwiedź cały stadion, zbieraj punkty i zdobywaj cenne nagrody!

ZOBACZ
O tym, że świat gier bez prądu pełen jest wyjątkowych ludzi, przekonasz się w strefie inicjatyw społecznych. To tutaj zapoznasz się m.in. z ofertą gdańskich klubów fantastyki!
W sali warsztatowej czeka na Ciebie mnóstwo fascynującej wiedzy dookoła gier bez prądu! To nie tylko warsztaty z projektowania gier, ale także m.in. zajęcia z wykorzystania gier w edukacji (Zgrana Szkoła) i wiele, wiele więcej!

A jeśli masz w sobie duszę konstruktora, to ucieszy Cię fakt, że rozbudowujemy strefę nauki malowania o elementy konstruktorskie dla najmłodszych!

KUP
Planszowa GDArena to także święto zakupowiczów! Na najwyższym piętrze wydarzenia, znajdziesz przestrzeń, w której będzie można upolować planszówkowe nowości, a także akcesoria dla graczy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dla wielbicieli mocnych wrażeń odbędzie się także aukcja holenderska z pakietami gier dla planszówkowych wyjadaczy.

POCZUJ
Pamiętajmy też, że gra to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę młodych Poszukiwaczy Przygód, puzzlową i Treflika! A dla wszystkich głodnych również część gastronomiczną z food truckami.
Czy może być lepszy plan na weekend niż spędzenie go w gronie innych entuzjastów gier planszowych? Dołącz do nas podczas festiwalu Planszowa GDArena i przeżyj niezapomniane chwile przy planszy.
Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia w Polsat Plus Arena Gdańsk!
___
Wstęp wolny, parking płatny
Organizatorzy: Rebel, Arena Gdańsk Operator
Kontakt: gdarena@rebel.pl
Partnerzy: InvestGDA, Poszukiwacze Przygód, Trefl, Black Monk Games, Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki ALKOR, Gdański Klub Fantastyki, Wielka Szama.

Archiwalne edycje imprezy

kwi 12-13

piątek - sobota, godz. 19:10

bilety 25 zł
maj 10-11

piątek - sobota, godz. 16:00

Wstęp wolny

Opinie