stat

SzlamFest 3: Szlam Kontratakuje

  • piątek - niedziela, 14 - 16 czerwca,
    godz. 18:00 - 01:00

  • Gdańsk, B90, WL4, Plenum
  • 40
    Kup bilet

Każdej zimy Szlam zaskakiwał drogowców, ale kiedy już sądziliśmy, że wreszcie został pokonany, zaskakuje wszystkich i powraca większy, silniejszy, a w dodatku na sam początek lata!

Turyści, fotosynteza, orzeźwiająca bryza znad Bałtyku, gdzie zatopione okręty sączą radioaktywne chemikalia - w takich warunkach Szlam rozrósł się do monstrualnych rozmiarów i już nie tylko wypełni po brzegi halę B90, ale także sąsiednie Plenum i W4. Trzymajcie się z daleka, jeżeli nie chcecie przemienić się w zaczytanych w komiksach wrestlerów-kolekcjonerów kaset VHS, którzy w wolnym czasie zasiadają do retro gier komputerowych i zasłuchują się w synthwavie! Dalsze instrukcje wkrótce.

Dzień 1:
- VHS HELL - Bohaterowie do wynajęcia i Cy Warrior
- Synthrunner - koncert Jeremiah Kane, NIGHTRUN87, Zombie Commando, Favorit89

Dzień 2:
- Spotkania z artystami (Kek-W, Good Leg Toys, Maria Apoleika, Agnieszka Świętek, Henryk, Unka Odya, Tomasz Siwiec, Marcin Rustecki, Łukasz Radecki, Maciej Pałka i wielu innych)
- Strefa targowa, a na niej wydawcy, autorzy, sklepy i bardzo dużo premierowego towaru!
- Wystawy (Good Leg Toys, the UnderHogs, polskie okładki kaset video)
- Gala wrestlingu KPW - Kombat Pro Wrestling Arena 14
i wiele innych.W programie:

Federacja KPW - Kombat Pro Wrestling i SzlamFest zapraszają na czternastą galę z cyklu KPW Arena! Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa - rozrywka na najwyższym poziomie!

Na SzlamFest 3: Szlam Kontratakuje ze swoimi stoiskami pojawią się wydawcy, autorzy i sklepy. Będzie można kupić komiksy, gry, gadżety. Wśród potwierdzonych wystawców są:

- Wydawnictwo KBOOM
- Pixelretroshop.pl
- Planeta Komiksów
- Słowobraz
- Bum Projekt
- Goodleg Toys
- Non Stop Comics
- Pokembry
- Wydawnictwo Phantom Books
- DOOM PIPE
- Hanami
- KRL & Komiksy craftowe
- Kultura Gniewu
- Wydawnictwo 23 & Warchlaki
- Komiksy krztoniowe Ania Krztoń i Krzysztof Hain
- Lukasz Kowalczuk - Comics & Illustration
- Czapiewski - życie i twórczość
- Cindy Vintage
- Megabuldog Krzysiek Hładki
- Sheptooha

VHS HELL

Tym razem w programie oldskulowy double feature - kino akcji z obrazem i lektorem z taśmy video.
Seans odbędzie się w piątek w hali W4.
Uwaga: ilość biletów ograniczona. Karnety w II puli dostępne tylko do piątku, 17 maja.

"Bohaterowie do wynajęcia", reż. John Lloyd, 1984, Filipiny, 90 min.
Jedna z setek produkcji, jakie masowo kręcono w latach 80. na Filipinach. Streszczanie fabuły nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest bardziej zawiła od "Mody na sukces" i "Incepcji" razem wziętych. Czego zatem możecie się spodziewać? Przygotujcie się na fatalny dubbing, sceny wyrwane z kontekstu, elitarny oddział zabójców, egzotyczne plenery oraz... tajemniczą mapę wytatuowaną na pośladkach jednej z bohaterek!

"Cy Warrior", reż. Giannetto de Rossi, 1989, 90 min.
Choć teoretycznie cyborgi nie mogą mieć dzieci, "Terminatorowi" Jamesa Camerona udało się spłodzić we Włoszech pokaźną grupkę filmowych bękartów - niskobudżetowych podróbek, które za sprawą swoich stwórców błąkały się po najniższych półkach europejskich wypożyczalni, licząc, że ktoś pomyli je ze słynnym filmem o umięśnionym cyborgu. Jednym z nich był właśnie "Cy Warrior".

Nakręcony przez Giannetta de Rossiego - cenionego speca od efektów specjalnych i makijażu, ale koszmarnego reżysera - "Cy Warrior" opowiada o robocie zaprojektowanym przez amerykańskie wojsko do walki z nieprzyjacielem, który przez przypadek wydostaje się na wolność. De Rossi pożycza nie tylko od Camerona, ale też z "E. T." Spielberga, a wcielający się w tytułową rolę Frank Zagarino w cyborgowym makijażu wygląda bardziej jak zapomniane wcielenie Davida Bowiego niż Arnold Schwarzenegger. W efekcie "Cy Warrior" jest kuriozalną i przezabawną podróbką, której nie wolno przegapić!

Bilety ➡ http://bit.ly/SzlamFest3

art: Lukasz Kowalczuk - Comics & Illustration

W ramach wydarzenia odbywa się

Kup bilet

Archiwalne edycje imprezy

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij