Fakty i opinie

stat

100-lecie utworzenia Marynarki Wojennej

Najnowszy artukuł na ten temat

Modernizacja Marynarki Wojennej: plany, z których niewiele wyszło


Zwiedzanie okrętów, możliwość zobaczenia sprzętu i techniki bojowej oraz smakowanie wojskowej grochówki - to główne atrakcje pikniku marynarskiego z okazji 100-lecia utworzenia Marynarki Wojennej, który odbył się w sobotę w Gdyni.Imprezę zapowiadaliśmy w piątek. W sobotę od rana na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni zbierały się tłumy zwiedzających. Nie brakowało rodzin z dziećmi. Nikogo również nie przerażały kolejki do zwiedzanych obiektów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się okręt podwodny ORP Sęp. Można było wejść do środka i zobaczyć jego wyposażenie.

Następny w kolejce dla zwiedzających był najnowszy polski niszczyciel min ORP Kormoran, który cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem. Można było wejść na jego pokład i zwiedzić oba poziomy.

Niestety polski okręt patrolowy Ślązak można było oglądać tylko z zewnątrz z brakiem możliwości wejścia na okręt.

Czytaj też: ORP Ślązak na pierwszych próbach morskich

Nie wszystkie atrakcje znajdowały się też w w jednym miejscu. Chcąc zobaczyć fregatę rakietową ORP Generała Tadeusza Kościuszko trzeba było pojechać na Nabrzeże Francuskie zobacz na mapie Gdyni. Ci, którzy się na to zdecydowali, z pewnością nie żałowali. Okręt można było oglądać na zewnątrz i w środku, a marynarze z przyjemnością odpowiadali na wszelkie pytania.

Na parkingu między dawnym Gemini a Nabrzeżem Prezydenta zobacz na mapie Gdyni odbył się piknik, na którym można było zobaczyć sprzęt wojskowy. Uczestnicy z chęcią robili zdjęcia, wchodzili do wozów, a przy okazji mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy ze specjalnie przygotowanych tablic informacyjnych.

Wielkim powodzeniem cieszyła się też wojskowa grochówka ze świeżo wypiekanym chlebem z piekarni polowej.

Opinie (126) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.