• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

15-latek autem na minuty uciekał przed policją

FK
14 maja 2024, godz. 12:30 
Opinie (121)
  • Staranowane samochody i rozbite auto na minuty - to skutek przejażdżki, jaką urządził sobie 15-latek z Gdańska, wypożyczając samochód na cudze konto.
  • Staranowane samochody i rozbite auto na minuty - to skutek przejażdżki, jaką urządził sobie 15-latek z Gdańska, wypożyczając samochód na cudze konto.

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 15-latka, który kierując samochodem na minuty, wynajętym na cudze dane, uciekał przed policjantami i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W zatrzymaniu nieletniego pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą, pobiegł za uciekającym 15-latkiem i go obezwładnił. Gdańszczanin trafił do policyjnej izby dziecka, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Jechał wężykiem i nie sygnalizował manewrówCzy prowadziłe(a)ś kiedyś auto, nie posiadając stosownych uprawnień?

W niedzielę przed południem kryminalni ze Śródmieścia uzyskali informację, że ul. Elbląską porusza się samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący prawdopodobnie nie ma uprawnień.

- Policjanci ruszyli we wskazany rejon i na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli samochód, którego szukali - relacjonuje KWP w Gdańsku. - Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów.


Policja każe się zatrzymać - 15-latek dodaje gazu, rozbija samochody i ląduje na słupkachFunkcjonariusze dali kierowcy polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. To jednak nie przyniosło żadnego rezultatu.

- Kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać - informuje KWP w Gdańsku. - Policjanci ruszyli za nim. Na skrzyżowaniu z ul. Okopową kierujący renault uderzył w dwa pojazdy znajdujące się przed nim, w radiowóz, który stał za nim, a następnie ponownie w auta, które stały z przodu, i pojechał w kierunku ul. Trakt Świętego Wojciecha, a następnie w tunel na ul. Nowe Podwale Grodzkie. Nastolatek, wyjeżdżając z tunelu, stracił panowanie nad renault i uderzył w słupki znajdujące się na poboczu.


Wynajął auto na cudze danePo tym, jak kierujący i pasażer wybiegli z auta, zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia. W tych czynnościach pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą na spacerze i widząc, co się dzieje, pobiegł za uciekającym kierującym i go obezwładnił wspólnie z jednym z funkcjonariuszy operacyjnych.

- W trakcie interwencji kryminalni potwierdzili, że 15-letni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renault, wynajął pojazd na minuty na dane innej osoby, posługując się jej kontem - informuje KWP w Gdańsku. - Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Wczoraj został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.
Za niezatrzymanie się do kontroli, za oszustwo, spowodowanie kolizji i za jazdę bez uprawnień 15-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (121)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane