• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

16.04, godz. 19:29 debata kandydatów na prezydenta Gdyni. Temat: Arka i sport

Jacek Główczyński
10 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (432)
aktualizacja: godz. 13:47 (12 kwietnia 2024)

Arka Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Brak koalicji w Radzie Miasta w Gdyni
Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych o stanowisko prezydenta Gdyni. 16 kwietnia spotkają się w debacie na temat Arki Gdynia i miejskiego sportu? Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot zmierzą się w drugiej turze wyborów samorządowych o stanowisko prezydenta Gdyni. 16 kwietnia spotkają się w debacie na temat Arki Gdynia i miejskiego sportu?

Jest porozumienie sztabów kandydatów na prezydenta Gdyni. Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot mają odbyć debatę na temat Arki Gdynia i miejskiego sportu we wtorek, 16 kwietnia w sali konferencyjnej Miejskiego Stadionu przy ul. Olimpijskiej. Początek godzina 19:29. Przypomnijmy, że zaproszenie do odbycia takie rozmowy wystosowało Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki. Głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych 2024, które zdecyduje, kto zajmie urząd po Wojciechu Szczurku, odbędzie się 21 kwietnia.Debata kandydatów na prezydenta - live/na żywoAktualizacja, 12.04.2024, godz. 13:47Jak ważne przy wyborze prezydenta Gdyni jest dla ciebie stanowisko kandydata w sprawie Arki i sportu?

Debata kandydatów na prezydenta Gdyni - 16.04.2024, godz. 19:29Jest porozumienie sztabów kandydatów na prezydenta Gdyni w sprawie debaty na temat Arki Gdynia i miejskiego sportu. Inicjatorzy takiego spotkania otrzymali pozytywne odpowiedzi od obu sztabów.

Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot odbędą debatę na temat Arki Gdynia i miejskiego sportu we wtorek, 16 kwietnia w sali konferencyjnej Miejskiego Stadionu przy ul. Olimpijskiej. Początek godzina 19:29.

Debata będzie miała charakter otwarty. Planowana jest również transmisja na żywo.

Wojciech Łobodziński: Nie gramy na remis. Przeczytaj, co jeszcze trener Arki Gdynia mówi o nowy kontrakcie i meczu z Motorem w Lublinie Wojciech Łobodziński: Nie gramy na remis. Przeczytaj, co jeszcze trener Arki Gdynia mówi o nowy kontrakcie i meczu z Motorem w Lublinie


Arka Gdynia liczy, że miasto pozostanie partnerem strategicznym klubuArka Gdynia od lat mogła liczyć na wsparcie miasta. Umowy o promocję zapewniały klubowi co sezon dopływ kilku milionów złotych, które w "chudszych" latach stanowiły nawet połowę budżetu. Natomiast wstrzymywanie tych pieniędzy zwiastowało zmiany właścicielskie przy ul. Olimpijskiej. Ponadto żółto-niebiescy korzystają z miejskich obiektów, gdyż boiska treningowe czy stadiony przy ul. Olimpijskiej i Górskie są własnością Gdyni, a nie Arki.

Marcin Gruchała: Arka Gdynia dla wszystkich. Zapraszam do wzięcia odpowiedzialności Marcin Gruchała: Arka Gdynia dla wszystkich. Zapraszam do wzięcia odpowiedzialności

"Wojciechowi Szczurkowi chciałbym podziękować nie tyle za te ostatnie miesiące, a bardziej za ponad 20 lat. Myślę, że pan prezydent i miasto zrobiło dla Arki więcej niż Arka czasami potrafiła sama zrobić dla siebie.

Życzyłbym sobie, aby miasto nadal pozostało partnerem strategicznym klubu, ale aby klub generował nie tylko wartość promocyjną, ale również biznesową, społeczną, promotora zdrowego trybu życia, krzewienia kultury fizycznej oraz przede wszystkim w edukowaniu i wychowaniu nowych pokoleń piłkarzy, gdynian i ludzi. Chciałbym też, aby budżet klubu rozrastał się, aby część miejskiego finansowania stanowiła coraz mniejszy procent w przychodach klubu, ale nie zgadzam się z zarzutem, że miasto nie powinno finansować prywatnego klubu" - tak mówił Marcin Gruchała, nowy prezes i większościowy akcjonariusz Arki Gdynia na dwa dni przed pierwszą turą wyborów samorządowych w Gdyni.Gdynia będzie miała nowego prezydenta lub prezydentkę?Po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, wiadomo, że w Gdyni dojdzie do wręcz rewolucyjnych zmian - na stanowisku prezydenta, jak i w Radzie Miasta. Władzę oddaje Wojciech Szczurek i jego ugrupowanie "Samorządność".

Gdynia. Druga tura bez Wojciecha Szczurka. Zmierzą się Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot Gdynia. Druga tura bez Wojciecha Szczurka. Zmierzą się Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot
Nowa Rada Miasta Gdyni. Samorządność będzie mieć tylko 5 radnych Nowa Rada Miasta Gdyni. Samorządność będzie mieć tylko 5 radnych

Najwięcej radnych ma Koalicja Obywatelska, ale nie uzyskała samodzielnej większości i musi tworzyć koalicję z innym ugrupowaniem. Natomiast w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 21 kwietnia i w Gdyni dojdzie do niej po raz pierwszy w historii, zmierzą się: Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu (druga siła w nowej Radzie Miasta), która może być pierwszą prezydentką w Gdyni od 1998 r., oraz Tadeusz Szemiot z KO.Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki zaprasza kandydatów na prezydenta do debatyW związku z tym, że każda zmiana władzy niesie niewiadomą, a ponadto wiele klubowych przedsięwzięć, jak choćby plany rozbudowy infrastruktury akademii piłkarskiej, zakładało współpracę z miastem czy było projektowanych na miejskich gruntach, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki do obojga kandydatów na prezydenta Gdyni skierowało zaproszenie do debaty o Arce i miejskim sporcie.

Pełna treść zaproszenia SKGA do kandydatów na prezydenta Gdyni"W ostatnich dniach nastąpiły dwa ważne wydarzenia, które będą istotnie wpływać na przyszłość klubu w najbliższej przyszłości. Po wielu latach Arka została symbolicznie zwrócona Gdyni i Gdynianom. Nareszcie właścicielem klubu został gdynianin i gdyński przedsiębiorca, który przedstawia jasny i transparentny plan na przyszłość klubu. W ten weekend zaś okazało się, że to któreś z Was będzie rządziło Gdynią przez następne 5 lat, które to lata w planach przedstawianych przez właściciela klubu, na konferencji prasowej w przedwyborczy piątek, mają być kluczowe dla przyszłości Arki, a także rozwoju i umacniania społeczności gdynian wokół projektu społecznego Arka. Gratulujemy Państwu osiągniętego wyniku wyborczego. Mając jednak na uwadze fakt, że wizja współpracy na linii miasto - klub - kibice nie była zbyt mocno akcentowana w Państwa kampanii, chcemy, podejmując ostateczną decyzję co tego, kto będzie rządził Gdynią, poznać lepiej Państwa poglądy na rozwój piłki nożnej w Gdyni. Tej masowej uprawianej przez setki młodych gdynian i tej profesjonalnej, będącej dumą tysięcy gdynian i wehikułem promocyjnym miasta. Arka dziś kroczy pewnie do Ekstraklasy, co jeszcze zwiększy zainteresowanie klubem wśród mieszkańców Gdyni, a także podniesie poziom promocji miasta w Polsce i oby znów na arenie międzynarodowej. Pragniemy zatem zaprosić Państwa do rozmowy z kibicami Arki i przedstawienie swojego programu dla gdyńskiego sportu ze szczególnym uwzględnieniem naszego klubu" - czytamy m.in. w publikacji SKGA.


Debata w przyszłym tygodniu na Stadionie Miejskim w Gdyni?Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki proponuje kandydatom na prezydenta spotkanie w przyszłym tygodniu na Stadionie Miejskim. Dokładny termin, a także jego formuła, czy byłby to otwarty wiec z publicznością na trybunach, czy bardziej kameralna debata w sali konferencyjnej stadionu, ma być przedmiotem uzgodnień SKGA ze sztabami wyborczymi obojga kandydatów, o ile oczywiście wyrażą wolę wzięcia udziału w takiej dyskusji.

Sebastian Milewski o celach Arki Gdynia: Na derby z awansem i tam o 1. miejsce. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem żółto-niebieskich Sebastian Milewski o celach Arki Gdynia: Na derby z awansem i tam o 1. miejsce. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem żółto-niebieskich

"Szacujemy, że kilkadziesiąt tysięcy obywateli Gdyni czuje się związanych z Arką, nawet jeżeli nie kibicuje bezpośrednio na stadionie. Można śmiało powiedzieć że Arka jest wizytówką Gdyni i gdyńską instytucją prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalną w Polsce" - podkreśla stowarzyszenie.


Kogo wspierało SKGA w wyborach samorządowych 2024?"Jednym z najważniejszych symboli Gdyni jest klub sportowy Arka, od 95 lat łączący gdynian z wielu środowisk z różnych warstw społecznych o różnych często bardzo odmiennych światopoglądach. Przedstawiciele kibiców Arki, a nawet jej zawodnicy startowali z list wszystkich chyba komitetów w wyborach do Rady Miasta Gdyni" - akcentuje SKGA.
Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1. Igrali z losem, ale znów są liderem 1. Ligi. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1. Igrali z losem, ale znów są liderem 1. Ligi. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Przypomnijmy, że przed pierwszą turą wyborów na portalu arkowcy.pl opublikowana została imienna lista kandydatów z terenu Gdyni i ościennych powiatów, którzy otrzymali wsparcie m.in. tymi słowami:

"Warto świadomie dokonać wyboru i popierać osoby działające dla Arki i naszego miasta od lat, a nie listy partyjne, na których znajdują się nawet osoby w przeszłości atakujące nasz święty Klub lub będące kibicami lokalnego rywala".


Którzy radni działają na rzecz Arki Gdynia?Jeśli chodzi o Gdynię, to rekomendację stowarzyszenia otrzymało trzech z pięciorga kandydatów do urzędu prezydenta. Wskazani zostali: Wojciech Szczurek, Marek DudzińskiPrzemysław Olczyk. Łącznie otrzymali oni blisko 40 procent głosów, ale wszyscy odpadli w pierwszej turze, choć ten drugi otrzymał mandat radnego. W grze o urząd jest duet, który obecnie został zaproszony do debaty, a wcześniej nie był rekomendowany przez SKGA jako "osoby działające dla Arki".

Marcus na pożegnanie Arki Gdynia: Jeden pan wtrącał się do wszystkiego Marcus na pożegnanie Arki Gdynia: Jeden pan wtrącał się do wszystkiego

Natomiast zarówno w ugrupowaniach Aleksandry Kosiorek - Gdyński Dialog, jak i Tadeusza Szemiota - Platforma Obywatelska, Lewica i ruchy miejskie są radni rekomendowani przez stowarzyszenie. Z dziesięciu takich osób sześć zostało wybranych do Rady Miasta Gdyni, w tym najskuteczniejszy piłkarz w historii Arki Gdynia - Marcus da Silva.

Okręg nr 1 (Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze)
Ireneusz Trojanowicz (Gdyński Dialog) - WYBRANY
Adrianna Nurek (KO i ruchy miejskie)
Marek Łucyk (Samorządność)

Okręg nr 3 (Leszczynki, Grabówek, Działki Leśne, Witomino-Radiostacja, Witomino-Leśniczówka, Chwarzno-Wiczlino)
Łukasz Strzałkowski (Gdyński Dialog) - WYBRANY
Jakub Ubych (Samorządność) - WYBRANY
Marcus da Silva (KO i ruchy miejskie) - WYBRANY
Michał Chamera (Samorządność)

Okręg nr 4 (Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo)
Dawid Biernacik (Gdyński Dialog) - WYBRANY

Okręg nr 5 (Wielki Kack, Mały Kack, Karwiny, Dąbrowa)
Bartłomiej Austen (Gdyński Dialog) - WYBRANY
Sebastian Jędrzejewski (Samorządność)

Typowanie wyników

12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
3 pkt.
Motor Lublin
ARKA Gdynia

Jak typowano

28% 86 typowań Motor Lublin
30% 91 typowań REMIS
42% 130 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneTabela po 26 kolejkach

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 26 15 6 5 43:25 51
2 Lechia Gdańsk 26 15 5 6 43:21 50
3 GKS Katowice 26 13 6 7 46:25 45
4 Motor Lublin 26 13 5 8 36:31 44
5 Górnik Łęczna 26 10 12 4 29:24 42
6 GKS Tychy 26 13 3 10 32:29 42
7 Wisła Kraków 26 11 8 7 48:32 41
8 Wisła Płock 26 11 8 7 38:35 41
9 Odra Opole 26 10 7 9 29:27 37
10 Miedź Legnica 26 9 10 7 35:28 37
11 Stal Rzeszów 26 9 5 12 36:43 32
12 Chrobry Głogów 26 9 5 12 29:41 32
13 Znicz Pruszków 26 9 4 13 20:30 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 26 7 9 10 39:39 30
15 Polonia Warszawa 26 6 8 12 30:37 26
16 Resovia 26 7 4 15 28:47 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 26 4 9 13 20:41 21
18 Zagłębie Sosnowiec 26 2 8 16 16:42 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-04-08

Wyniki 26 kolejki

 • GKS Katowice - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
 • ARKA GDYNIA - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
 • Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
 • GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:1)
 • Odra Opole - Miedź Legnica 0:0
 • Wisła Kraków - Motor Lublin 1:3 (1:1)
 • Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)
 • Polonia Warszawa - Resovia 1:0 (0:0)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (432)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane