Fakty i opinie

stat

19 samochodów podpalono w nocy w Gdańsku

Zobacz efekty działań podpalaczy.


Minionej nocy podpalono m.in. na Siedlcach, Morenie, Suchaninie i we Wrzeszczu 19 samochodów. Akcja gaszenia rozpoczęła się tuż przed godz. 1 i trwała praktycznie do godz. 6.Nikt nie ma wątpliwości, że były to podpalenia.
Nikt nie ma wątpliwości, że były to podpalenia. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl
Aktualizacja, godz. 13:03. Sprawcę ustalono dzięki zeznaniom świadków i sieci monitoringu, ale także policjantom, którzy po pierwszym zgłoszeniu spisywali wszystkie osoby spotkane w okolicy podpaleń.

Aktualizacja, godz. 12:53. Policja zatrzymała już jednego sprawcę podpalenia samochodów. Według nieoficjalnych danych ma 33-lata i przyznał się już do winy.

***

Jak pisaliśmy już o godz. 6:30 w naszym Raporcie, samochody płonęły m.in. na ul. Kartuskiej zobacz na mapie Gdańska, ul. Skarpowej zobacz na mapie Gdańska, ul. Tarasy zobacz na mapie Gdańska, ul. Śniadeckich zobacz na mapie Gdańska, ul. Cygańska Góra zobacz na mapie Gdańska.

Strażacy dostali pierwsze zgłoszenie o godz. 0:44, a ostatnie o godz. 3:28. W akcji gaszenia pożarów brało udział łącznie siedem jednostek straży pożarnej, czyli 30 osób. Strażacy są przekonani, że to celowe podpalenie. Policja wyjaśnia okoliczności podpaleń i poszukuje sprawcy.

- Policja powołała zespół, który ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz ustalić jego sprawców. W jego skład wchodzą funkcjonariusze wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Na razie zgłosiło się 19 poszkodowanych - mówi Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Świadkowie twierdzą, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko.

- Sąsiadka obudziła mnie o godz. 1:50. Zobaczyłem przez okno, że pali się mój samochód, ale mimo użycia gaśnicy, pożaru nie udało się ugasić - mówił rano naszemu reporterowi obecnemu na miejscu mieszkaniec ul. Śniadeckich, jeden z poszkodowanych.

Film archiwalny - zobacz jak płonęły auta na osiedlu Nowy Horyzont


Film archiwalny - zobacz jak płonęły auta na Łostowicach

Opinie (662) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.