• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

20 tys. zł za metr. Właściciel może tu spędzić tylko 2 tygodnie w roku

Michał Brancewicz
6 maja 2024, godz. 16:30 
Opinie (203)
Budynek hotelowy powstanie przy ul. Chmielnej w południowej części Wyspy Spichrzów. Jego deweloperem jest warszawska firma Marvipol. Budynek hotelowy powstanie przy ul. Chmielnej w południowej części Wyspy Spichrzów. Jego deweloperem jest warszawska firma Marvipol.

332 apartamenty inwestycyjne znajdą się w nowym budynku, kóry powstanie przy ul. ChmielnejMapka w południowej części Wyspy Spichrzów. Właściciele będą mieli prawo spędzić w nich tylko 2 tygodnie rocznie. W pozostałym okresie lokale mają być wynajmowane.Ile maksymalnie mógłbyś/mogłabyś zapłacić za metr mieszkania inwestycyjnego?

Unique Hotel Gdańsk powstanie w południowej części Wyspy Spichrzów przy ul. Chmielnej 78/80Mapka.

W ośmiopiętrowym obiekcie znajdą się 332 lokale 1-,2- i 3-pokojowe o metrażach od 18 do 60 m kw. Wszystkie zostaną wykończone pod klucz w 4-gwiazdkowym standardzie z łazienką, w pełni wyposażonym aneksem kuchennym oraz zabudową meblową.

Ponieważ obiekt powstaje jako aparthotel, właściciele poszczególnych lokali nie będą mogli w nich zamieszkać na stałe. Deweloper przewidział, że z poszczególnych apartamentów będzie można korzystać jedynie przez dwa tygodnie w roku. W pozostałym okresie będą wynajmowane gościom hotelowym.


Apartament zwróci się w 11 lat?Ceny metra kwadratowego wahają się tu od 19 do 20 tys. zł, ale można też znaleźć pojedyncze, jeszcze droższe lokale.

Inwestor kusi chętnych informacją, że z wynajmu lokalu przewiduje ok. 9-proc. zysk netto w skali roku.

W 8-piętrowym budynku znajdzie się ponad 330 apartamentów inwestycyjnych na wynajem. Po lewej widoczny spichlerz Błękitny Baranek, filia Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. W 8-piętrowym budynku znajdzie się ponad 330 apartamentów inwestycyjnych na wynajem. Po lewej widoczny spichlerz Błękitny Baranek, filia Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.
Przykładowa prognoza przychodu:

  • Lokal dwupokojowy o powierzchni 40 m kw.
  • Cena: 766 766,6 zł netto
  • Prognozowany roczny przychód dla właściciela: 70 773 zł netto

Deweloperem jest warszawska firma Marvipol, która ma w Trójmieście kilka inwestycji. O tym, że planuje postawić nowy budynek przy ul. Chmielnej, pisaliśmy już siedem lat temu. Wówczas mowa była o tym, że prace ruszą w 2018 r.

Tak się jednak nie stało. Marvipol złożył wniosek o pozwolenie na budowę w kwietniu 2020 r., a otrzymał je w lutym 2021.

Siedziba dla 300 urzędników na Wyspie SpichrzówWarto przypomnieć, że po sąsiedzku powstała nowa siedziba pracowników Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nowa siedziba urzędników na Wyspie Spichrzów Nowa siedziba urzędników na Wyspie Spichrzów

Do końca roku ma się tam wprowadzić ok. 300 urzędników wojewody, kuratorium oświaty i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (203)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane