Fakty i opinie

39-latek uwiódł i wykorzystał 13-latkę

Dotarł do 13-letniej dziewczynki przez internet, a następnie uwiódł ją, obiecując wspólne życie, po czym wykorzystał ją seksualnie - policjanci z Gdańska zatrzymali 39-latka, który usłyszał już zarzuty dotyczące pedofilii i został tymczasowo aresztowany.Na ślad pedofila natrafili policjanci z wydziału zajmującego się cyberprzestępczością i działającego w ramach Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Oni też doprowadzili do jego zatrzymania.

Ze względu na delikatny charakter sprawy i dobro poszkodowanej dziewczynki policjanci nie zdradzają zbyt wielu szczegółów sprawy, w tym miejsca zamieszkania 13-latki. Wiadomo jednak, że do jej wykorzystania doszło na Pomorzu.

Czytaj też: "Krystek" i Zatoka Sztuki w filmie o pedofilii

39-latek z województwa mazowieckiego najpierw - w połowie ubiegłego roku - poderwał dziewczynkę przez internet. Stopniowo uwodził ją, deklarując miłość i obiecując wspólne życie. Zarazem wysyłał jej przez komunikatory internetowe swoje nagie zdjęcia i namawiał na seks. Udało mu się do tego stopnia omamić dziecko, że gdy przyjechał nad morze, to 13-latka spotkała się z nim. Wtedy właśnie została wykorzystana seksualnie.

- Na początku tego tygodnia funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 39-latka i zatrzymali go. Był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Został przewieziony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzuty związane z przestępstwami pedofilskimi. W czwartek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań - mówi nadkom. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
39-latkowi grozi do 12 lat więzienia.