Fakty i opinie

stat

Pięć mało znanych punktów widokowych w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Lokalne punkty widokowe w Trójmieście

Zapraszamy na spacer po mniej znanych punktach widokowych w Gdyni. Takich jak ten, który znajduje się przy ul. Ceynowy na Leszczynkach.
Zapraszamy na spacer po mniej znanych punktach widokowych w Gdyni. Takich jak ten, który znajduje się przy ul. Ceynowy na Leszczynkach. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Kamienna Góra zobacz na mapie Gdyni, Góra Donas zobacz na mapie Gdyni czy górująca od kilku lat wieża Infoboksu zobacz na mapie Gdyni to punkty widokowe, którymi Gdynia chwali się w folderach turystycznych. My zwracamy uwagę na inne miejsca, skąd rozciąga się ciekawa panorama na dzielnice i zatokę - często nieznane nawet przez gdynian.Pogoda zachęca do spacerów i wędrówek. Ukoronowaniem trasy powinno być nietypowe miejsce docelowe, np. punkt widokowy. Takich w Gdyni jest kilka. Te najbardziej znane to Kamienna Góra i Infoboks. Tyle, że są w centrum. Góra Donas to z kolei najwyższe wzniesienie w mieście, więc każdy powinien być tam chociaż raz.

Proponujemy pięć punktów widokowych rozrzuconych po dzielnicach, z których rozciąga się nie gorszy widok niż z najbardziej znanych w Gdyni wzniesień.

1. Ul. 2 Morskiego Pułku Strzelców na Witominie zobacz na mapie GdyniDochodząc lub dojeżdżając do pętli autobusowej mamy przed sobą las. Wejście znajduje się na wysokości bloków nr 16 i 18. Wchodząc w głąb kierujemy się szeroką ścieżką aż do punktu widokowego, nazywanego przez mieszkańców "Widoczkiem". Rozciąga się stamtąd widok na Mały Kack i Zatokę.


2. Ul. Ceynowy na Leszczynkach zobacz na mapie GdyniBy dotrzeć do punktu przy ul. Ceynowy zobacz na mapie Gdyni na Leszczynkach, trzeba wjechać od ul. Augustyna Kordeckiego. Na wysokości 55 m n.p.m. prezentuje się przepiękny widok na całą zatokę, centrum, stocznię i Hel.


3. Ul. Turkusowa na Obłużu zobacz na mapie GdyniNa punkt widokowy przy ul. Turkusowej można się tu dostać od ul. płk. Stanisława Dąbka. Po dotarciu do samego końca ul. Turkusowej trzeba jeszcze przejść 50 m pieszo. Z wysokości 53 m n.p.m. roztacza się widok na cały terminal kontenerowy, Chylonię i Grabówek.


4. Okolice pętli autobusowej na Pustkach Cisowskich zobacz na mapie GdyniWejście do lasu przy pętli autobusowej na Pustkach Cisowskich i przejście kilkuset metrów gwarantuje świetne widoki, które warto podziwiać jesienią, gdy opadną wszystkie liście.


5. Wieża w Kolibkach w Orłowie zobacz na mapie GdyniNajbardziej znana z najmniej popularnych punktów widokowych, czyli wieża widokowa w Kolibkach znajduje się przy ul. Spółdzielczej w Orłowie, na obszarze Kolibek. Wysokość wieży wynosi 50 metrów. Taras widokowy znajduje się na wysokości 28 metrów, a powyżej zainstalowane są nadajniki telefonii komórkowej. Bezpłatny wstęp do 31 października.

Opinie (160) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.