• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

50 kolizji z dzikimi zwierzętami w Trójmieście

Szymon Zięba
1 czerwca 2023, godz. 07:00 
Opinie (176)

Łoś na drodze w Trójmieście? To już prawie codzienny widok.

Średnio 10 kolizji ze zwierzętami miesięcznie - trójmiejska drogówka w tym roku ponad 50 razy interweniowała na miejscu stłuczek kierowców z dzikami, sarnami czy łosiami. Szczęśliwie do tej pory incydenty kończyły się wyłącznie uszkodzeniami pojazdów.Kolizja z łosiem na obwodnicyMiałe(a)ś kiedykolwiek stłuczkę ze zwierzęciem?

Kilka dni temu nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta informowali, że na Obwodnicy PołudniowejMapka doszło do wypadku.

Sporych rozmiarów łoś wbiegł na drogę szybkiego ruchu. W zwierzę uderzył samochód. W sumie stłuczka "rozrosła" się na trzy pojazdy.

Nikt (prócz zwierzęcia) nie ucierpiał, ale droga zablokowana była przez dłuższy czas.Kierowcy i zwierzęta. Dużo kolizji w TrójmieścieJak się okazuje, podobne przypadki nie należą wcale do wyjątków. Tylko w tym roku w Trójmieście doszło do 53 kolizji z udziałem zwierząt.Kolizja z łosiem wyglądała bardzo poważnie i zablokowała ruch na dłuższy czas. Kolizja z łosiem wyglądała bardzo poważnie i zablokowała ruch na dłuższy czas.
Najwięcej z nich odnotowano w Gdańsku - 40. Pozostałe przypadki dotyczą dróg w Gdyni. W ubiegłym roku takich incydentów było w sumie aż 129.

Doszło także do 3 wypadków, w których ucierpiało w sumie 5 osób.Dlaczego zwierzęta dostają się na drogi?Po ostatnim zdarzeniu na Obwodnicy PołudniowejMapka, pojawiły się pytania, czy przy drogach ekspresowych w Trójmieście, a więc przy trasie S6 i S7 nie powinny się pojawić lepsze zabezpieczenia przed dziką zwierzyną.

W większości kolizji ginie zwierzę, a auto wymaga poważnej naprawy.Drogowcy zapewniają, że drogi są zabezpieczone we właściwy sposób, ale wskazują słabe punkty, którymi łosie, sarny czy dziki przedostają się na jezdnię. To zbyt niskie, lub po prostu uszkodzone zabezpieczenia, przez które większy zwierz bez problemu dostaje się czasem wprost pod koła rozpędzonych aut.Szukasz zwierzaka ze schroniska? Lista schronisk w TrójmieścieMiejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane