Fakty i opinie

stat

9-letnia dziewczynka uratowała ciocię

Dane adresowe zostały ocenzurowane.

Zaledwie 9-letnia dziewczynka uratowała swoją nieprzytomną ciocię. Pomimo braku karty SIM w telefonie, Lenka wiedziała, że może wykonać nim połączenie alarmowe.Czy wiedziałeś, że na numer 112 dodzwonisz się bez karty SIM?

nie, nie wiedziałem 22%
tak, ale myślę, że sporo osób tego nie wie 39%
tak, to przecież oczywistość 39%
zakończona Łącznie głosów: 2923
Jeszcze w lutym br. odwiedziliśmy z kamerą Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, by pokazać, jak wygląda praca operatora numeru alarmowego. Osoby pracujące w gdańskim CPR często powtarzały, że najcięższe zgłoszenia do obsługi to te, w których główną rolę odgrywają dzieci - zarówno te, które dzwonią, jak i te, którym trzeba pomóc.

W czwartek rano, przed godz. 10 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 przy ul. Sosnowej 2 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku dodzwoniła się 9-letnia Lena, której ciocia straciła przytomność. Dziewczynka, pomimo braku karty SIM w telefonie, doskonale zdawała sobie sprawę, że może z niego wykonać połączenie alarmowe na numer 112.

Jednym z zadań operatora numeru alarmowego jest sprawdzenie, czy po drugiej stronie telefonu ktoś nie robi sobie żartów, dlatego tak ważna jest weryfikacja takich danych, jak imię i nazwisko czy adres. Jako że telefon, z którego dzwoniła Lenka nie posiadał karty SIM, operatorowi żaden numer telefonu się nie wyświetlił. Przerażona dziewczynka nie znała też żadnego innego numeru telefonu, ale zimna krew zarówno operatora, ratownika, jak i samej bohaterki pozwoliła uratować ciocię.

Operatorka po krótkim wywiadzie przełączyła dziewczynkę do ratownika medycznego, który przekazywał polecenia 9-letniej Lence. Dziewczynka odwróciła nieprzytomną ciocię na plecy i ta wkrótce odzyskała przytomność. Na miejsce została wysłana również karetka pogotowia, a ratownicy udzielili dalszej pomocy kobiecie.

Opinie (134) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.