• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Absurd drogowy na Przymorzu. Rondo wciąż nieotwarte, dziury w drodze zamalowane farbą

Maciej Korolczuk
23 maja 2024, godz. 13:30 
Opinie (198)

Od kilku tygodni na rondzie na Przymorzu nie toczą się żadne prace, a mimo to jest ono tylko częściowo otwarte.

Nie po majówce, lecz dopiero na koniec maja ma zostać przywrócona stała organizacja ruchu na ul. JagiellońskiejMapka na Przymorzu, gdzie powstało nowe rondo. Inwestycja - choć na pierwszy rzut oka gotowa od wielu tygodni - wymaga jeszcze rozbiórki części chodnika, by można było przeprowadzić prace na sieci wodociągowej. Kierowcy się irytują i wskazują na inne absurdy. - Tuż obok odmalowano pasy na... dziurawej drodze. Czyżby w ten sposób wynaleziono nowy sposób łatania dziur? - żartują nasi czytelnicy.Tempo remontów drogowych w Gdańsku jest:

Pierwotnie rondo na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Lecha Kaczyńskiego miało zostać oddane do użytku po majówce.

Kierowcy już w kwietniu widząc, że prace są praktycznie zakończone, dopytywali, dlaczego drogowcy nie przywrócili jeszcze docelowej organizacji ruchu w tym miejscu.

Bo tymczasowa mocno komplikowała życie okolicznym mieszkańcom. Droga stała się jednokierunkowa, od kilku miesięcy inaczej niż zwykle kursuje też komunikacja miejska.

Wówczas urzędnicy tłumaczyli, że prace - choć na pierwszy rzut oka wyglądają na zakończone, jeszcze trwają.

- W związku z koniecznością dopełnienia formalności, związanych z przebudową sieci wodociągowej, termin zakończenia całości robót na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego został przedłużony do końca maja 2024 r. Termin ten nie ma wpływu na docelową organizację ruchu na skrzyżowaniu, która zostanie wprowadzona 6 maja. W tym okresie uporządkowane zostaną również tereny zieleni przyulicznej - tłumaczył wówczas Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Konieczna jeszcze rozbiórka chodnikaZ planów niewiele wyszło, bo od majówki minęły już prawie trzy tygodnie, a rondo wciąż nie jest otwarte, na co zwraca uwagę pan Piotr, nasz czytelnik

- Po pierwsze, kilka miesięcy temu miasto przeprowadzało remont ze zmianą skrzyżowania ul. Kaczyńskiego z ul. Jagiellońską. Od ponad 1,5 miesiąca remont został przez wykonawcę skończony, ale do dnia dzisiejszego nie otworzono drogi i ruch samochodów jest nadal ograniczony do jednego kierunku jazdy. Nikt nic nie wie - napisał do naszej redakcji pan Piotr. - Po drugie, remontując część tej ulicy, miasto nie przyczyniło się do remontu po zimowych uszkodzeniach nawierzchni na innych odcinkach tej drogi, a teraz, gdy ruch jest ograniczony, można by było łatwiej to wykonać. I w końcu hitem jest namalowanie pasów na istniejące dziury na tej ulicy na odcinku do skrzyżowania z ul. Obrońców Wybrzeża oraz Czarny Dwór. Czyżby władze miast znalazły nowy sposób łatania dziur farbą do malowania pasów?
  • Kierowcy irytują się, że miasto zamiast naprawić drogę, wymalowało na dziurach nowe pasy.
  • Kierowcy irytują się, że miasto zamiast naprawić drogę, wymalowało na dziurach nowe pasy.
  • Kierowcy irytują się, że miasto zamiast naprawić drogę, wymalowało na dziurach nowe pasy.
Co na to miasto?

- Ze względu na prace dotyczące przełączeń sieci wodociągowych prowadzone przez inwestora, wiążące się z rozbiórką części chodnika oraz zajęciem jezdni skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Kaczyńskiego, tymczasowa organizacja ruchu zostanie utrzymana do 28 maja - informuje rzecznik GZDiZ.
Na naszą prośbę drogowcy mają przyjrzeć się też nowemu malowaniu pasów.


Co nowego poza samym rondem?Poza przebudowaniem samego skrzyżowania inwestycja obejmowała też nowe nasadzenia w okolicy, przebudowę chodników i dróg rowerowych wokół ronda. Dzięki temu jest nie tylko bardziej estetycznie, ale i bezpieczniej.

Ponadto przebudowano przystanki autobusowe, zdemontowano dotychczasową sygnalizację świetlną, pojawiło się też nowe oświetlenie. Spore zmiany zaszły także pod ziemią, gdzie przebudowano sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej i energetycznej.

199 Dąbrowszczaków / Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (24 opinie)

Kolejny dzień, kolejny kierowca jadący pod prąd wyłączoną z ruchu drogą. Gdzie Wy zatrudniacie tych kierowców ??!!
Kolejny dzień, kolejny kierowca jadący pod prąd wyłączoną z ruchu drogą. Gdzie Wy zatrudniacie tych kierowców ??!!


Linia 199 we wtorek wróci na stałą trasęTymczasem, w czwartek Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że od wtorku 28 maja od godz. 19:00, w związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Jagiellońskiej, autobusy linii 199 w kierunku Oliwy jeździć będą stałą trasą, od przystanku "Biały Dwór" do przystanku "Czerwony Dwór" ulicami Kaczyńskiego, Jagiellońską i Chłopską.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane