Fakty i opinie

stat

Agresywny kierowca na zjeździe z obwodnicy


Do kolejnej sprzeczki pomiędzy kierowcami doszło na zjeździe z obwodnicy na ul. Spacerową zobacz na mapie Gdańska. Nasz czytelnik twierdzi, że został zaatakowany przez kierowcę BMW, który nie mógł go wcześniej wyprzedzić.Często spotykasz się z agresją wśród kierowców?

tak, niestety to nagminne

42%

z agresją nie, ale z cwaniactwem często

42%

czasami, ale niezbyt często

11%

nie, znam takie historie tylko z mediów

5%
- Zjeżdżając z obwodnicy Trójmiasta w stronę ulicy Spacerowej agresywny mężczyzna zaatakował mnie i moją ciężarną żonę. Był sfrustrowany, ponieważ - zjeżdżając z obwodnicy - jechałem 60 km/h, a on nie mógł mnie wyprzedzić. Wcześniej w lusterku wstecznym widziałem, jak skacze z pasa lewego na prawy, kilkukrotnie powodując ogromne zagrożenie - napisał nasz czytelnik.
Twierdzi też, że sprawę zgłosi policji.

Na filmie widać jednak tylko drugą część zdarzenia. Kierowca BMW stoi przy nagrywającym i krzyczy przez szybę. Gdy nie może dostać się do zamkniętego samochodu, decyduje się w inny sposób wyładować swoją frustrację: niszczy wycieraczkę w samochodzie nagrywającego i wyrzuca ją poza jezdnię.

Czytaj także: Połamał wycieraczki, bo utrudniali mu wjazd.

Film obejrzeli już policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Wstępnie oceniamy, że mamy do czynienia z wykroczeniem lub przestępstwem uszkodzenia mienia, ściganym na wniosek pokrzywdzonego (kwalifikacja zależy od wysokości poniesionych start z tytułu uszkodzenia wycieraczki). Inną kwestią jest też fakt wykonania przez kierowcę BMW manewru skrętu w lewo bez sygnalizowania jego wykonania. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. Liczymy na to, że autor filmu czy też pokrzywdzony zgłosi się do nas i złoży stosowne zawiadomienie, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej o okolicznościach tego zajścia i możliwa będzie dokładana kwalifikacja prawna całego zdarzenia - mówi nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gdańsk.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (476)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.