Fakty i opinie

stat

Agresywny kierowca na zjeździe z obwodnicy


Do kolejnej sprzeczki pomiędzy kierowcami doszło na zjeździe z obwodnicy na ul. Spacerową zobacz na mapie Gdańska. Nasz czytelnik twierdzi, że został zaatakowany przez kierowcę BMW, który nie mógł go wcześniej wyprzedzić.Często spotykasz się z agresją wśród kierowców?

tak, niestety to nagminne

42%

z agresją nie, ale z cwaniactwem często

41%

czasami, ale niezbyt często

11%

nie, znam takie historie tylko z mediów

6%
- Zjeżdżając z obwodnicy Trójmiasta w stronę ulicy Spacerowej agresywny mężczyzna zaatakował mnie i moją ciężarną żonę. Był sfrustrowany, ponieważ - zjeżdżając z obwodnicy - jechałem 60 km/h, a on nie mógł mnie wyprzedzić. Wcześniej w lusterku wstecznym widziałem, jak skacze z pasa lewego na prawy, kilkukrotnie powodując ogromne zagrożenie - napisał nasz czytelnik.
Twierdzi też, że sprawę zgłosi policji.

Na filmie widać jednak tylko drugą część zdarzenia. Kierowca BMW stoi przy nagrywającym i krzyczy przez szybę. Gdy nie może dostać się do zamkniętego samochodu, decyduje się w inny sposób wyładować swoją frustrację: niszczy wycieraczkę w samochodzie nagrywającego i wyrzuca ją poza jezdnię.

Czytaj także: Połamał wycieraczki, bo utrudniali mu wjazd.

Film obejrzeli już policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Wstępnie oceniamy, że mamy do czynienia z wykroczeniem lub przestępstwem uszkodzenia mienia, ściganym na wniosek pokrzywdzonego (kwalifikacja zależy od wysokości poniesionych start z tytułu uszkodzenia wycieraczki). Inną kwestią jest też fakt wykonania przez kierowcę BMW manewru skrętu w lewo bez sygnalizowania jego wykonania. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. Liczymy na to, że autor filmu czy też pokrzywdzony zgłosi się do nas i złoży stosowne zawiadomienie, wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej o okolicznościach tego zajścia i możliwa będzie dokładana kwalifikacja prawna całego zdarzenia - mówi nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gdańsk.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (476)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.