Alternatywa dla rajstop i goździków

Tulipany z metalowego wiadra - ponad 20 lat temu tak świętowano Dzień Kobiet w zakładach pracy. Dziś panie mogą się bawić jeżdżąc quadami i terenówkami.
Tulipany z metalowego wiadra - ponad 20 lat temu tak świętowano Dzień Kobiet w zakładach pracy. Dziś panie mogą się bawić jeżdżąc quadami i terenówkami. fot. Zbigniew Kosycarz/KFP

Ciekawie zapowiadają się obchody międzynarodowego dnia płci pięknej w Trójmieście. W sobotę, 8 marca gdyński Adventure Park w Kolibkach zorganizował MISStrzostwa, czyli zawody sportów najróżniejszych specjalnie dla pań.Na mniej ekstremalne, choć nie mniej ciekawe Dni Kobiet 2008 zaprasza Uniwersytet Gdański. Już w czwartek, 6 marca, na Wydziale Zarządzania UG odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. "Kobieta w kulturze. Męskość i kobiecość wobec zmian". Tytuły poszczególnych wystąpień brzmią bardzo intrygująco, jak choćby "Żaby czy księżniczki - psychologia kobiety" czy "Kobieta w religiach świata". Zobacz szczegółowy program imprezy.

Czy warto obchodzić Dzień Kobiet?

Zobacz wyniki (1314)
Wystawę "Polki w sejmie" oglądać będzie można w Bibliotece Głównej UG, w piątek, 7 marca, od godziny 16. Godzinę później, w Audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji, odbędzie się debata z udziałem Iwony Guzowskiej z PO, Izabeli Jarugi-Nowackiej z LiD, Anny Kornackiej z Partii Kobiet, Beaty Maciejewskiej z partii Zieloni 2004 oraz Judyty Tatarek z Młodych Socjalistów. Tematem debaty pt. "Wybór kobiet" będzie obecność kobiet w sferze publicznej.

Po debacie odbędzie się projekcja filmu "Przełamując ciszę". Dokument ten poświęcono prawom kobiet w Europie Środkowej i Wschodniej. Szczegółowy program imprezy.

Z kolei w sobotnich ekstremalnych obchodach dnia kobiet, które odbędą się w Adventure Park w Kolibkach, przewidziano kilka konkurencji sportowych. Tego dnia mężczyźni mile widziani będa w rolach trenerów, doradców i kibiców.

W godz. od 9 do 12 organizatorzy gwarantują przeszkolenie w prowadzeniu terenówek i quadów. Dzięki temu, nawet panie bez prawa jazdy, usiąść będą mogły za kierownicą. Odbędą się zawody strzeleckie, wspinaczkowe, linowe oraz turniej Paintballa.
 
Zawody przeprowadzone zostaną według formuły trójboju. Każda zawodniczka startuje w trzech konkurencjach. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt, proszą jedynie o strój, któremu nie zaszkodzi kontakt z przyrodą. Szpilki i sukienki dopuszczalne będą tylko podczas wręczania nagród.

8 marca obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto obchodzone jest od 1911 roku, a ustanowiono je dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy pracownic nowojorskiej fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku domagały się praw wyborczych i lepszych warunków pracy. Właściciel fabryki postanowił uwięzić strajkujące kobiety na terenie zakładu, aby uniknąć rozgłosu. Skończyło się to tragedią: w fabryce wybuchł pożar, w którym zginęło 129 kobiet.

Opinie (58) 6 zablokowanych

 • zapisy na terenówkę ;)

  A czy na te zawody sportowe to trzeba się zapisywać? Czy każda kobitka która przyjdzie będzie mogła sobie pojeździć terenówką? :)))) Przyznam,że baaardzo to pociągające :) Zdecydowanie bardziej niż rajstopy ;))))

  • 0 0

 • Bo rajstopy to są pociągające, ale dla facetów. Nie ma nic bardziej seksowniejszego, jak kobiece nogi, a na nich rajstopy, np opalane Gatta 15 den

  • 0 0

 • "Żaby czy księżniczki – psychologia kobiety"

  Tja, jak dla mnie swieto troszeczke naciagane.
  Przy Dniu Matki, Babci, urodzinach, imieninach itp., czy nawet Walentynkach, sprawa jest w miare czytelna personalnie.
  Swieto kobiet, z tulpanem lub gozdzikiem dla kazdej pani, jest w moim doczuciu dosyc sztuczne i ten sposob jego swietowania ,jest przezytkiem z czasow komunizmu.

  • 0 0

 • A co powiecie o świętach panów?

  Bodajże 17 marca jest dzień mężczyzny, no a we wrześniu jest dzień chłopaka.

  Jakoś w kalendarzu nie odnajduję dnia dziewczyny, więc z jednej strony to my mamy o jedno święto więcej, z drugiej - kto o tym pamięta?;p

  • 0 0

 • A co z zapasami w kisielu? Czy rowniez beda?

  • 0 0

 • co ma piernik do wiatraka ?
  sasiad a tulipany na dzien kobiet ? - pisz chlopie na temat, co ???

  dzien kobiet to naciagane, glupie i krepujace swieto
  pozostalosc poprzedniego systemu
  nie lubie go i nie obchodze mimo, ze jestem kobieta

  • 0 0

 • Ciekawa alternatywa

  Ja swoją w Jej święto zabiorę na mszę!

  • 0 0

 • No nie wiem!

  Ja tam mam mieszane uczucia, to takie troche Maciczne Swięto, trudno mi określić czy jestem za czy nie, ja ogólnie nie lubie podniety w zwiazku z jakimś dniem. A tu np. taki Pan Rysiu lub sąsiad Włodzimierz kwiaty dają, tfu :D

  • 0 0

 • ręka, podpis, buźka....goździk

  O rety, młodzi to nie pamiętają, może nie wiedzą, że taki goździk rozdawany był....ale trzeba go było POKWITOWAć! Trójka socjalna działała od rana: pan z wiadrem pełnym goździków, przewod, rady zakładowej i pani Stenia z zeszytem.....ja bym chciała "guadem" po Łysej, buuuuu

  • 0 0

 • teraz trudno znaleźć w kwiaciarni goździki

  a szkoda

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.