• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Antracyt. Ciche apartamenty w gdańskiej Oliwie

16 listopada 2022, godz. 09:00 

To inwestycja, która ma potencjał, by stać się jednym z najbardziej pożądanych adresów w Trójmieście. Wszystko dzięki wyrazistemu designowi, usytuowaniu w pobliżu głównej arterii łączącej Gdańsk z Sopotem i malowniczej lokalizacji w objęciach Lasów Oliwskich. To prawdziwie centralny punkt, który łączy wszystkie atuty życia w Trójmieście. Mowa o nowej inwestycji mieszkaniowej Antracyt przy ul. Czyżewskiego w GdańskuMapka, którą trójmiejski deweloper Moderna Holding, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, właśnie wprowadził do sprzedaży. Cały koncept powstał w pracowni Moderna Design.Energia na więcejNowa inwestycja Moderny znajduje się zaledwie 350 metrów od Alei Grunwaldzkiej. Malownicza
lokalizacja przy samym lesie, z łatwym dojazdem do biznesowej części miasta, morza, parku
Oliwskiego, Ergo Areny czy modnego rozrywkowego Sopotu sprawiają, że jest to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią bliskość natury i jednocześnie nie chcą rezygnować z przywilejów życia w mieście.

Dziedzictwo oliwskiej architekturyProjekt Antracyt przy ul. Czyżewskiego to koncept mieszkaniowy, który wtapia się w otoczenie,
jednocześnie przez swoją kompozycję i charakterystyczny kolor wyraziście zaznacza swoją obecność. Architekci nawiązali do piękna oliwskiej architektury i lokalnej przyrody: lasu i morza. Stąd już sama nazwa kojarzy się z naturalnym bogactwem: antracytem, który jest najczystszą i najbardziej pożądaną odmianą węgla. O tym odniesieniu przypomina kolor elewacji wykonanej z połyskującej w słońcu, ciemnej cegły.

1
- W sylwetce budynku zwracają uwagę odcięcia i podziały, gra kontrastem i linią. To twardy design, którego klasyczna forma nie poddaje się wpływom i modom. Niewielkie nachylenie dachu wieńczące budynek oraz podział elewacji na kondygnacje odwołuje się do architektury historycznych, oliwskich kamienic. Nawiązujemy również do architektury sąsiedniego dworu Ludolfina. Jego eklektyczne bryły ozdabiają spadziste dachy z lukarnami. Te charakterystyczne elementy architektoniczne wykorzystywane do doświetlania poddaszy zostały sprawnie wkomponowane w sylwetkę nowej inwestycji - tłumaczy Piotr Zmysłowski, architekt Moderna Design.
- Kolorystyka przestrzeni wspólnych nawiązuje do elewacji budynku i opiera się na kontraście.
Poza charakterystycznym ciemnym kolorem pojawiającym się na posadzkach i elementach metalowych zdecydowaliśmy się na wprowadzenie detali podkreślających charakter inwestycji: elementów granitowych oraz płytek o nieregularnej strukturze, które z jednej strony pełnią funkcję dekoracyjną, dodają szlachetności, a z drugiej odnoszą się do natury, są elementami "niedoskonałymi" i kojarzą się z surowym, nieobrobionym materiałem - mówi o projekcie części wspólnych Paula Kocuba, architekt Moderna Design.

Wyrazisty monolitZarówno sam koncept architektoniczny, jak i jego realizacja są dziełem projektantów Moderny. Za koncepcję architektoniczną odpowiada zespół architektów Moderna Design, za projekt i wykonanie zieleni, w tym aranżację terenu rekreacyjnego na dziedzińcu: eksperci Moderna Garden. Również budowę realizuje własny generalny wykonawca inwestora.

Na styku dwóch światówUkryta pośród zieleni enklawa, dobrze skomunikowana z resztą Trójmiasta, jest niemal jak portal pomiędzy światami. Z jednej strony ogromny las z mnóstwem ścieżek i interesujących miejsc, które dają szansę zatrzymać się i odpocząć od zgiełku rozpędzonego miasta, z drugiej - tętniące życiem, największe centrum biurowe w Polsce Północnej. Takie umiejscowienie inwestycji pozwala zarówno niespiesznie odpoczywać, jak i szybko powracać do rytmu miejskiego życia.

- Oferta inwestycji Antracyt została zaprojektowana w taki sposób, aby była to inwestycja komfortowa do zamieszkania i dostosowana do różnych potrzeb klientów premium. Znajdziemy tam zatem przestronne balkony i loggie, panoramiczne okna z widokiem na las, ogródki na parterze, a na najwyższym piętrze duże tarasy, z których można zobaczyć morze w oddali. Oprócz niewielkich lokali jedno i dwupokojowych ponad 70 proc. oferty stanowią lokale trzy i czteropokojowe. Takich lokali brakuje na rynku, a w tak dobrych lokalizacjach cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Oprócz lokali z aneksami kuchennymi, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, zaplanowaliśmy także takie z osobną kuchnią - mówi Monika Wrzeszcz, kierownik Działu Sprzedaży w Moderna Holding.
Antracyt w liczbach

  • Liczba apartamentów: 45
  • Miejsca postojowe: 54
  • Liczba kondygnacji: 5
  • Dostępny metraż: od 30 m kw. do 116 m kw.

Więcej o inwestycji: Antracyt - Moderna Holding

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Najczęściej czytane