Fakty i opinie

Argentyńczycy lecą do Gdańska

W styczniu młodzi piłkarze KS Olivia mieli możliwość porozmawiać z gwiazdą reprezentacji Polski Rafałem Murawskim. Teraz po raz kolejny obejrzą w akcji Argentyńczyków.
W styczniu młodzi piłkarze KS Olivia mieli możliwość porozmawiać z gwiazdą reprezentacji Polski Rafałem Murawskim. Teraz po raz kolejny obejrzą w akcji Argentyńczyków. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Argentyńska drużyna FC Polonia Buenos Aires przyleci do Trójmiasta na zaproszenie klubu KS Olivia. Wielu potomków polskich emigrantów odwiedza swój rodzinny kraj po raz pierwszy.Drużyna seniorów przyjeżdża na igrzyska polonijne, które 1 sierpnia zaczynają się w Toruniu. Ale przyjazd został przyspieszony, od niedzieli polonusi spędzą Trójmieście pięć dni.

- Większość z nich nigdy nie była w kraju swoich rodziców, dlatego zrobimy wszystko, by zapamiętali tę wizytę jak najlepiej. Oczywiście zagrają dwa mecze, ale większość czasu spędzą na zwiedzaniu i spotkaniach - podkreśla prezes KS Olivia Olaf Dramowicz, który organizuje wizytę Argentyńczyków.

Goście zwiedzą najważniejsze gdańskie zabytki, popłyną na Westerplatte, odwiedzą Sopot i Gdynię. Zagrają dwa towarzyskie mecze piłkarskie - w poniedziałek o godz. 18 z IV-ligowymi Orlętami w Redzie i w środę o godz. 11 z Lechią Gdańsk, grającą w Młodej Ekstraklasie. Trójmiasto opuszczą w piątek.

Wizyta argentyńskiej Polonii jest odpowiedzią na marcowy pobyt juniorskiej drużyny KS Olivia w Argentynie. Wyjazd udało się zorganizować dzięki pomocy Wspólnoty Polskiej. Młodzi gdańscy piłkarze jako pierwsza juniorska drużyna w historii uczestniczyli w przedsezonowym zgrupowaniu w Buenos Aires.

- Bez dwóch zdań: przeżyliśmy przygodę życia. Ważne jest również to, że sprawiliśmy radość nie tylko sobie, ale przede wszystkim żyjącym tam od pokoleń rodakom. Mam wielką nadzieję, że oni równie dobrze będą wspominać wizytę w Trójmieście - podkreśla prezes Olaf Dramowicz.

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.