• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Barei w głowie się nie mieści, czyli znów o słupie na środku ronda

Szymon Zięba
23 sierpnia 2023, godz. 20:00 
Opinie (141)
aktualizacja: godz. 14:31 (24 sierpnia 2023)
Słup na środku ronda nadal stoi. Słup na środku ronda nadal stoi.

Były rozmowy, deklaracje i oświadczenia, a słup energetyczny na środku drogi ronda u zbiegu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i NiepołomickiejMapka jak stał, tak stoi. I to mimo tego, że zarówno Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która kończy tam drogową inwestycję, jak i Energa-Opertor, która słupem "zarządza", deklarowały chęć jak najszybszego usunięcia "potworka" z jezdni.



Co myślisz o sytuacji ze słupem na środku ronda?

Niemal dokładnie dwa miesiące temu, po sygnale naszego czytelnika, nagłośniliśmy sprawę absurdu budowlanego: oto na środku drogi nowego ronda na południu Gdańska, które lada chwila miało zostać oddane do użytku, został słup energetyczny.

Konstrukcja bynajmniej nie wyrosła w tym miejscu nagle. Została "oblana" asfaltem przez wykonawcę, który robił swoje, podczas gdy Energa-Operator i Dyrekcja Rozwoju Miasta Gdańska nie potrafiły się dogadać.

Po naszej publikacji obie instytucje wydały oświadczenia:

  • Urzędnicy DRMG w swoim podkreślali m.in., że "brak zgody Energi [na usunięcie słupa - red.] nie mógł paraliżować prac".
  • Przedstawiciele Energi-Obrót określili, że pierwotną przyczyną opisywanej sytuacji było "nieuwzględnienie przez przedstawiciela gminy miasta Gdańska kwestii dotyczących sieci elektroenergetycznej we wniosku o wydanie decyzji - zezwolenia na realizację inwestycji drogowej."

Zgodnie podkreślali jednak, że zależy im na jak najszybszym usunięciu słupa i oddaniu wyczekiwanego ronda mieszkańcom południowych dzielnic miasta... i na tym się skończyło.

08:51 23 SIERPNIA 23

Słup wciąż na środku ronda (27 opinii)

Jak stał tak stoi, Energa ma gdzieś to ze rondo powinno być niedługo gotowe
Jak stał tak stoi, Energa ma gdzieś to ze rondo powinno być niedługo gotowe


Obiecali, że zniknie, a jak stał, tak stoi



Bo - o czym ponownie informują nas czytelnicy - słup jak stał, tak stoi.

- Mieszkam niedaleko, rozmawiałem z jednym z pracowników wykonujących pracę na drodze. Z rozmowy wynikało, że drogowcy mają duży problem z harmonogramem prac, słup nadal nie jest usunięty, a termin oddania ronda jest zagrożony - napisał do naszej redakcji pan Zbigniew.
W 2022 roku urzędnicy DRMG zapowiadali, że prace nad wartą 11 mln zł inwestycją zakończą się na przełomie II i III kwartału 2023 r.

Jak widać, termin oddania ronda się wydłuży, bynajmniej nie przez skomplikowane roboty, a sytuację rodem z filmów Barei.



Aktualizacja, 24.08.2023



Po publikacji felietonu, swoje stanowisko przesłali przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Wykonawca prac na rondzie Czerska - Niepołomicka jest gotowy do usunięcia słupa w każdej chwili. Obecnie czekamy na sygnał od spółki Energa o możliwości wyłączenia sieci i tym samym przystąpienia do pracy. Jesteśmy z Energą w stałym kontakcie, otrzymaliśmy deklarację, że decyzję otrzymamy w najbliższych dniach. Niezwłocznie po jej uzyskaniu wykonawca rozpocznie usuwanie, co potrwa maksymalnie dwa dni. Słup nie kolidował nigdy w ruchu drogowym a obszar, na którym stoi jest terenem budowy, gdzie ze względu na zapewnienie dogodnego dojazdu dla okolicznych mieszkańców dopuszczono ruch pojazdów - podkreśla Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (141)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane