• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Trwa demontaż słupa, który stał na środku ronda

Szymon Zięba
5 września 2023, godz. 14:30 
Opinie (110)

Ze słupa na środku drogi na rondzie na południu Gdańska wielu się śmiało. Teraz powód do żartów zniknął - wraz ze słuper, który przeniesiono poza rondo.

Trwa rozbiórka słupa energetycznego, który swoją "obecnością" na środku drogi rozsławił rondo u zbiegu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i NiepołomickiejMapka w Gdańsku. Prace ruszyły 5.09.2023 r. przed południem.Jak oceniasz zamieszanie ze słupem na rondzie?

Potrzeba było kilku miesięcy debat, przerzucania się oświadczeniami i zapewnień, że "lada chwila" słup stojący na środku drogi na rondzie na południu Gdańska zostanie usunięty, by betonowy filar wreszcie faktycznie wycięto.

We wtorek na miejscu pojawili się robotnicy, w tym pracownicy Energi, którzy potwierdzili, że "uzyskali dostęp" do konstrukcji.

Pracownicy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska jeszcze pod koniec sierpnia deklarowali, że "wykonawca prac na rondzie jest gotowy do usunięcia słupa w każdej chwili". Jak słyszymy w DRMG, od około miesiąca oczekiwano na podjęcie działań przez Energę. Udało się to dopiero we wtorek.

Przed demontażem obecność starego słupa energetycznego  pośrodku nowo wybudowanego ronda budziła zaskoczenie nie tylko u okolicznych mieszkańców. Przed demontażem obecność starego słupa energetycznego  pośrodku nowo wybudowanego ronda budziła zaskoczenie nie tylko u okolicznych mieszkańców.

"Słup nie kolidował z ruchem drogowym"- Słup nie kolidował nigdy w ruchu drogowym, a obszar, na którym stoi, jest terenem budowy, gdzie ze względu na zapewnienie dogodnego dojazdu dla okolicznych mieszkańców dopuszczono ruch pojazdów - podkreślała Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG.


We wtorek robotnicy przecięli kable energetyczne "starego" słupa i ustawili nowy - w miejscu, które nie będzie kolidować z pasem drogowym.

Sama budowa ronda jest natomiast opóźniona. W 2022 roku informowano, że warte 11 mln zł prace budowlane zakończą się na przełomie II i III kwartału (czerwiec-lipiec) 2023 r. Wciąż nie wiadomo, kiedy budowa się zakończy - trwają w tej sprawie negocjacje z wykonawcą.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakończenie robót planowane jest na listopad.
16:40 5 WRZEśNIA 23 (aktualizacjaakt. 17:47)

Ostatnie dni lub godziny słupa (15 opinii)

Historyczna chwila, po ponad miesiącu zaczęli usuwać słup z budowanego ronda na Starogardzkiej
Historyczna chwila, po ponad miesiącu zaczęli usuwać słup z budowanego ronda na Starogardzkiej

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane