• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ciężarówki znów blokują ruch na Marynarki Polskiej

Maciej Korolczuk
12 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Ciężarówki nie tylko blokują ruch na Marynarki Polskiej, ale też miejsca postojowe działkowców, niszczą infrastrukturę i powodują korki w tunelu pod Martwą Wisłą. Ciężarówki nie tylko blokują ruch na Marynarki Polskiej, ale też miejsca postojowe działkowców, niszczą infrastrukturę i powodują korki w tunelu pod Martwą Wisłą.

Blokują miejsca postojowe działkowców, powodują korki w tunelu pod Martwą Wisłą, rozjeżdżają chodniki i uszkadzają studzienki kanalizacyjne - mowa o ciężarówkach na Marynarki PolskiejMapka, które nie są na czas odprawiane w terminalu zbożowym w Nowym Porcie.Ile wynosi twój rekord stania w korku?

Problem z ciężarówkami blokującymi ruch na Marynarki Polskiej między rondem w Letnicy a ul. Wyzwolenia wraca co jakiś czas.

W ostatnich dniach znów się nasilił. Stojące w korku ciężarówki w kulminacyjnym momencie zajmują nie tylko ulicę dojazdową do portu, ale też wylewają się do tunelu pod Martwą Wisłą. W efekcie centrum zarządzania musi w nim zamknąć dla ruchu prawy pas w kierunku Letnicy, a stojące w korku stwarzają zagrożenie dla innych kierowców.

O utrudnieniach informowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Za wszystkie informacje i zdjęcia bardzo dziękujemy.

17:43 11 LIPCA 22 (aktualizacjaakt. 19:05)

Uwaga dziury. (44 opinie)

Gdańsk, Marynarki Polskiej x Wyzwolenia.
Uwaga na studzienkę. Można wpaść do dziury.
Gdańsk, Marynarki Polskiej x Wyzwolenia.
Uwaga na studzienkę. Można wpaść do dziury.


Problem jest też na samej Marynarki Polskiej, gdzie latem Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wyznacza na prawym pasie w kierunku Nowego Portu sezonowe miejsca postojowe, z których korzystają działkowcy. Mieszkańcy z kolei narzekają, że ciężarówki rozjeżdżają miejskie chodniki i niszczą infrastrukturę. W poniedziałek jeden z ciężkich pojazdów uszkodził pokrywę od studzienki kanalizacyjnej.

  • We wtorek korek ciężarówki był nieco krótszy niż dzień wcześniej. W kulminacyjnym momencie ciężarówki blokują miejsca postojowe i wylewają się do tunelu pod Martwą Wisłą.

Część pytań bez odpowiedziZwróciliśmy się do portu z prośbą o komentarz i wyjaśnienia. Jak powiedziała nam Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk, w podobnych przypadkach kierowcom udostępniane są parkingi buforowe, ale o przyczynę utrudnień trzeba pytać Gdańskie Młyny, które na bieżąco obsługują samochody ciężarowe.

Na nasze pytania odpowiedziała we wtorek Izabela Glienke, manager ds. marketingu.

- Na otrzymanych zdjęciach przedstawione są samochody ciężarowe, które czekają do firm kontrolnych, które wykonują analizy jakościowe. Samochody skierowane są do różnych terminali rozładunkowych zlokalizowanych na tym obszarze. Decyzja o skierowaniu samochodu do konkretnego terminala zostaje podjęta po otrzymaniu analizy. Gdańskie Młyny Sp. z o.o. nie mogą wpływać na pracę firm kontrolujących - napisała w krótkim oświadczeniu.
Kwestie uszkodzeń jezdni i powziętych działań, by w przyszłości nie dochodziło do tego typu sytuacji, pozostały bez odpowiedzi.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (132)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane