Fakty i opinie

Czytelnik: żeby kupić bilet, trzeba złamać zasady

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Samorządowcy skrytykowali premiera za obietnice bez pokrycia

Od 1 czerwca w pojazdach komunikacji miejskiej w Trójmieście można kupować bilety u kierowców, jednak - zdaniem naszego czytelnika - jest to kontrowersyjne rozwiązanie.
Od 1 czerwca w pojazdach komunikacji miejskiej w Trójmieście można kupować bilety u kierowców, jednak - zdaniem naszego czytelnika - jest to kontrowersyjne rozwiązanie. fot. Edyta Steć/trojmiasto.pl

Po 10 dniach sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej przyszedł czas na refleksje związane z tym faktem. Nie jest dobrze - uważa pan Igor.Gdzie obecnie kupujesz bilety na komunikację miejską?

u kierowcy 8%
w kiosku/biletomacie 26%
w telefonie, przez aplikację 36%
mam bilet miesięczny 30%
zakończona Łącznie głosów: 1730
Oto jego spostrzeżenia:

W mojej ocenie to, co się wyprawia zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni, woła o pomstę do nieba. Co prawda sanepid wydał zgodę na prowadzenie sprzedaży biletów przez kierowców, jednakże przy zachowaniu warunków, jakie postawił, ta sprzedaż nie ma sensu, gdyż powoduje jedynie groteskowe sytuacje.

Gdańsk chociaż zobowiązał kupujących do odliczonej kwoty, natomiast w Gdyni totalny chaos. Dalej funkcjonują - co prawda okrojone - strefy buforowe, które - przynajmniej w Gdyni - wymagają od kupujących ponadprzeciętnej długości rąk, a od kierowcy otwarcia drzwi kabiny, co niweczy ochronę epidemiczną zalecaną przez sanepid.

W Gdańsku kupujący wchodzi przednimi drzwiami, dokonuje zakupu, następnie wychodzi na zewnątrz i wraca do pojazdu następnymi drzwiami.

Dwóch przewoźników, a jakże różna interpretacja zaleceń sanepidowskich.

Komunikat o obowiązkowych maseczkach w pojazdach


Wspólnym mianownikiem tych działań jest dążenie do wzrostu sprzedaży biletów i spowodowana tym nadmierna - w mojej ocenie - skłonność do ryzyka. Takie zachowanie grozi kwarantanną znacznej części kierowców, co może przełożyć się na ograniczenia w kursowaniu komunikacji w zbliżającym się sezonie turystycznym.

Skoro organizatorom zależy na wzroście sprzedaży biletów, to niech zatrudnią swoich konduktorów sprzedających bilety. Zmaleje tym samym bezrobocie spowodowane zastojem części branż i sprzedaż będzie się odbywała w sposób cywilizowany, jak na czas pandemii przystało. Bo, co prawda, sytuacja epidemiologiczna na Pomorzu jest jedną z najlepszych w kraju, to pamiętajmy, że COVID-19 nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (198) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.