Fakty i opinie

Dobra Perspektywa: dla mieszkańców i miasta

Przez środek osiedla Perspektywa, powstającego u zbiegu ul. Powstańców Warszawskich i Legnickiej w Gdańsku, będzie biegła dostępna dla wszystkich aleja spacerowa.
Przez środek osiedla Perspektywa, powstającego u zbiegu ul. Powstańców Warszawskich i Legnickiej w Gdańsku, będzie biegła dostępna dla wszystkich aleja spacerowa. mat. prasowe

Dopracowana i zróżnicowana architektura, różnorodna i zadbana zieleń, osiedlowy, otwarty park z placem zabaw, tarasowy plac miejski z ławeczkami, nowe punkty handlowo-usługowe - to tylko niektóre elementy Perspektywy, inwestycji realizowanej przez Euro Styl. Wzbogacą one śródmieście Gdańska, sprawiając, że ta część miasta stanie się jeszcze bardziej przyjazna mieszkańcom.Perspektywa powstaje u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i LegnickiejMapka, na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Siedlec i Aniołków. Dzisiaj - gdy nowe, atrakcyjnie zaprojektowane budynki pną się w górę - trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno w tym miejscu straszyły walące się garaże i baraki, stare, opuszczone budynki groziły zawaleniem, a część terenu porastały zaśmiecone chaszcze.

Inwestycja Euro Stylu tchnęła w tę śródmiejską część Gdańska nowego ducha. Pięknie położone w otoczeniu parków osiedle to estetyczna i - co ważne - bezpieczna okolica.

Trzypiętrowe kamienice stworzą nową, typowo miejską pierzeję ul. Powstańców Warszawskich, która jest odbiciem zabudowy znajdującej się naprzeciw tego miejsca.

Zarówno te kamienice, jak i kameralne miejskie wille wzdłuż ul. Legnickiej zachowują styl sąsiedniej zabudowy - stworzą więc spójną, pożądaną w centrum miasta całość.

W miejscu otwierającym Perspektywę, powstanie plac złożony z wypełnionych różnorodną roślinnością, kaskadowo opadających tarasów.
W miejscu otwierającym Perspektywę, powstanie plac złożony z wypełnionych różnorodną roślinnością, kaskadowo opadających tarasów. mat. prasowe
Inwestycja odzyskuje też dla miasta wcześniej nieużyteczne i zaniedbane tereny skarpy, gdzie powstaną budynki wielorodzinne.

Na parterach od strony ul. Powstańców Warszawskich znajdą się lokale handlowo-usługowe. Ich oferta wzbogaci dostępne w okolicy, typowo miejskie udogodnienia.

Wygodne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych przejście połączy tę ulicę z wyżej położoną częścią ul. Legnickiej. Będzie to komfortowe rozwiązanie dla tych, którzy musieliby wspinać się tam, korzystając z dłuższej drogi jedynym istniejącym do tej pory chodnikiem.

Na parterach od strony ul. Powstańców Warszawskich znajdą się lokale handlowo-usługowe, które uzupełnią dostępne w okolicy, typowo miejskie udogodnienia.
Na parterach od strony ul. Powstańców Warszawskich znajdą się lokale handlowo-usługowe, które uzupełnią dostępne w okolicy, typowo miejskie udogodnienia. mat. prasowe
Przez środek inwestycji - w kierunku szczytu morenowego wzgórza, na zboczu którego powstaje Perspektywa - będzie również biegła aleja spacerowa, prowadząca do starannie zaprojektowanego osiedlowego parku, który graniczyć będzie ze starodrzewem porastającym stok wzgórza.

W otwartym - nie tylko dla mieszkańców osiedla - parku powstaną m.in. bezpieczny, bogato wyposażony plac zabaw oraz teren rekreacyjno-sportowy. Doskonałe do wypoczynku i aktywności miejsce znajdzie tu każdy - rodziny z dziećmi, zapaleni sportowcy czy osoby starsze i poszukujący wytchnienia od miejskiego zgiełku.

W połowie spacerowej alei będzie można przysiąść i odpocząć w kameralnym parku kieszonkowym. Każde wolne miejsce na osiedlu wypełni różnorodna roślinność - będzie cieszyć oczy nawet pod ażurowymi podestami przecinającymi teren między budynkami.

- Zielone będą również płaskie dachy sześciu najwyższych budynków Perspektywy, a także wszystkie tarasy znajdujące się na stropach hal garażowych. Na terenie inwestycji powstaną też ogrody deszczowe, które podobnie jak zielone dachy czy trasy umożliwią zagospodarowanie na terenie osiedla części opadów, tak by odciążyć miejscowy system kanalizacji deszczowej. Przed rozpoczęciem realizacji inwestycji podczas intensywnych deszczów z utwardzonego terenu osiedla w kierunku ul. Kartuskiej spływały bez przeszkód duże ilości wody, powodując często zalania i podtopienia niżej położonych obiektów. Teraz część wód opadowych zostanie zatrzymana i w naturalny sposób zagospodarowana na terenie osiedla - mówi Radosław Beneda, dyrektor działu przygotowania inwestycji w Euro Stylu.
Zabudowa osiedla Perspektywa będzie zróżnicowana, ale dopasowana do skali sąsiadujących z nią budynków.
Zabudowa osiedla Perspektywa będzie zróżnicowana, ale dopasowana do skali sąsiadujących z nią budynków. mat. prasowe
O tym, jak ważne w miastotwórczym kontekście jest powstanie tej inwestycji Euro Stylu na zaniedbanym przez lata obszarze, świadczy położenie Perspektywy - blisko centralnej i historycznej części Gdańska, w sąsiedztwie trzech, chętnie odwiedzanych przez mieszkańców, rozległych parków: parku Generała Józefa Bema, parku Śródmieście oraz parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową.

Niszczejący przez lata, niezagospodarowany, rozległy teren, z opuszczoną, zrujnowaną zabudową i dziko zarastającą zaśmieconą skarpą stanowił wstydliwą "wyrwę" w miejskiej tkance.

Nowoczesna, odpowiedzialnie zaprojektowana i sprawnie realizowana inwestycja mieszkaniowa Euro Stylu sprawi, że w ciągu zaledwie pięciu lat ta część Gdańska zostanie przywrócona miastu i służyć będzie jego mieszkańcom.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł