Fakty i opinie

Dożywocie za zabójstwo 91-letniej kobiety

Ze względu na drastyczny, seksualny charakter zbrodni proces 33-latka odbywał się za zamkniętymi drzwiami.
Ze względu na drastyczny, seksualny charakter zbrodni proces 33-latka odbywał się za zamkniętymi drzwiami. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd 33-letniego dziś mężczyznę za dokonane dwa lata temu zabójstwo 91-letniej sąsiadki. Do zbrodni doszło w jednym z mieszkań na terenie Oksywia, a sprawca prawdopodobnie działał z pobudek seksualnych. Szczegółów sprawy nie ujawniono, bo proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.Czy dożywocie to adekwatna kara za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem?

tak, to najlepsza kara za taką zbrodnię 46%
nie, powinno się przywrócić karę śmierci za tego typu przestępstwa 51%
nie, nawet takie zbrodnie powinny być karane lżej, jak w krajach skandynawskich 3%
zakończona Łącznie głosów: 2321
O zabójstwie seniorki pisaliśmy dwa lata temu. Ciało kobiety znalazł w mieszkaniu przy ul. Jana z Tarnowa zobacz na mapie Gdyni jej syn. Od razu powiadomił policję.

Początkowo podejrzewano, że staruszka mogła umrzeć w naturalny sposób, bo na jej ciele nie było ran. Biegli, prokurator i policjanci szybko jednak ustalili, że 91-latka została uduszona.

Kobieta mieszkała sama, jednak policjantom i prokuratorom udało się ustalić, że w dniu swojej śmierci 91-latka wyszła po zakupy i tam spotkała swojego mordercę. Sąsiad zaoferował jej pomoc przy wniesieniu pakunków i w ten sposób dostał się do mieszkania seniorki.

Prokuratura nigdy nie opisała samego przebiegu zbrodni, podano jednak informację, że morderca działał z pobudek seksualnych.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że 33-latek działał w sposób wyjątkowo okrutny i wymierzył mu najwyższą możliwą karę, czyli dożywocie. W wyroku zaznaczono, że o ewentualne zwolnienie warunkowe mężczyzna będzie mógł się ubiegać dopiero po odsiedzeniu w więzieniu przynajmniej 30 lat.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (216)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »