• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kto się przypiął do mojego roweru?

Piotr
6 maja 2024, godz. 11:30 
Opinie (188)
Roztargnienie czy premedytacja? Ktoś przypiął swój rower do mojego - informuje pan Piotr. Roztargnienie czy premedytacja? Ktoś przypiął swój rower do mojego - informuje pan Piotr.

- Ktoś przypiął swój rower do mojego, zamiast do stojaka parkingowego. Nie wiem, czy to roztargnienie i zwykła pomyłka, czy sposób na kradzież pod osłoną nocy. Jeśli roztargnienie, to proszę zostawić do siebie namiary i umówimy się na odpięcie, jeśli oczywiście masz klucz do blokady... W przeciwnym razie za kilka dni sam ją przepiłuję, a rower oddam służbom - pisze pan Piotr. Oto jego opowieść.Co byś zrobił(a), gdyby ktoś przypiął rower do twojego?

Czy ktoś faktycznie roztargniony pomylił się i przypiął swój rower do mojego, czy to być może nowa metoda kradzieży rowerów? Tym bardziej że sprawa nie jest odosobniona i ludzie już w 2018 r. wskazywali, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

Myślałem, że to żart i ukryta kamera2.05.2024 przy wejściu numer 7 na plaży w Sopocie, bezpośrednio przy restauracji Piaskownica, ktoś przypiął sobie rower marki Romet, model Wagant, do mojego roweru. Jakież było moje zdziwienie, kiedy oglądałem wszystko z każdej strony i przecierałem oczy ze zdumienia. W pierwszej chwili myślałem, że jest to ukryta kamera, ale niestety nikt nie wyskoczył zza krzaka. Pytałem w restauracji i w okolicy, nikt nic nie widział i nikt nic nie wiedział.Czekałem jakieś 30 minut od godz. 18:30, ale nikt nie pojawił się w tym czasie, a że robiło się coraz zimniej, to byłem zmuszony wziąć oba rowery, nie chcąc zostawiać na noc swojego z racji dużej liczby kradzieży rowerów w ostatnim czasie.

Być może jest to wynik roztargnienia i przemęczenia majówkowymi upałami albo nowa metoda kradzieży polegająca na zablokowaniu roweru ofiary innym rowerem i podjęciem kradzieży pod osłoną nocy, gdy już będzie mniej ludzi.Rower jest do odbioru jeszcze kilka dniCzy ktoś się spotkał kiedyś z taką sytuacją? Jak reagować i co robić? Jeśli zgłaszać, to gdzie? Policji czy straży miejskiej? Co robią służby z taką sprawą? Czekać razem ze służbami na właściciela czy przecinać łańcuch, czy może każą zamówić ślusarza na własny koszt?

Rower jest u mnie do odbioru wraz z jeszcze nierozpiłowanym zapięciem. Warunkiem przekazania roweru będzie rozpięcie zabezpieczenia. Adres zostanie udostępniony redakcji pod warunkiem zgłoszenia się właściciela. Czekam na kontakt i jeśli w ciągu kilku dni nie znajdę właściciela, to będę zmuszony przepiłować zabezpieczenie, by odblokować swój rower, a ten drugi przekazać odpowiednim służbom.
  • Rower: Romet Wagant
  • Kolor: brąz lub purpurowy metalik - w zależności, kto patrzy i pod jakim kątem
  • Cechy charakterystyczne: rower turystyczny, wygodne duże amortyzowane siodełko, zaokrąglona kierownica
Piotr

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (188)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane