• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dron czuwał nad bezpieczeństwem pieszych

Michał Sielski
20 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (155)
Dron używany był przez policjantów przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych. Dron używany był przez policjantów przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

Oznakowane i nieoznakowane radiowozy, patrole piesze, a nawet dron. Ostatnia akcja "Bezpieczny pieszy" odbyła się w Trójmieście na pełną parę. Nic dziwnego, że posypały się mandaty.

Dostałe(a)ś kiedyś mandat?

"Bezpieczny pieszy" to akcja, która odbywa się w Trójmieście cyklicznie. W piątek miała miejsce jej ostatnia odsłona.

W ramach działań policji mandaty dostało m.in. 46 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą został 39-letni mieszkaniec Gdańska, który w piątek ok. godz. 20:30, jadąc w tunelu pod Martwą Wisłą, przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Po 1,5 tys. zł zapłacić też będzie musiało czterech kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszym na przejściu lub wchodzącym na nie. Policjantów wspierał w tych działaniach dron, wyposażony w kamerę.

Piesi także z mandatamiNa pobłażliwość nie mogli też liczyć piesi, którzy nie stosowali się do przepisów. Na pobłażliwość nie mogli też liczyć piesi, którzy nie stosowali się do przepisów.
- Poziom bezpieczeństwa na drodze zależy nie tylko od zachowania kierujących, ale także od pieszych uczestników ruchu. Mundurowi reagowali na przewinienia wszystkich użytkowników dróg. 20 pieszych zostało ukaranych mandatami, ponieważ przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 36 osób nie dostosowało się do sygnalizacji i przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetlne, za co również zostali ukarani mandatami - zaznacza st. sierż. Justyna Chabowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

50 mandatów w SopocieSopoccy funkcjonariusze także nie próżnowali. W ramach akcji odnotowali niemal 50 wykroczeń popełnionych przez pieszych, rowerzystów i kierowców. 19 wykroczeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

- Policjanci ujawnili też 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, które dotyczyły nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Podczas prowadzonej akcji mundurowi interweniowali również wobec 3 pieszych, którzy przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz 11 rowerzystów, którzy m.in. jeździli rowerami po chodniku. Wśród cyklistów był też 43-letni obywatel Gruzji, który był nietrzeźwy. Alkomat pokazał u niego ponad 0,6 promila i za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - informują policjanci.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane