Fakty i opinie

Pożar w Gdańsku Oruni. Paliły się hale przy Trakcie św. Wojciecha


Od wczesnych godzin porannych 26.06.2019 r. strażacy walczyli z pożarem na Oruni, który wybuchł w hali przy Trakcie św. Wojciecha zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Na czas akcji gaśniczej policja zamknęła Trakt św. Wojciecha na wysokości nr 237.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aktualizacja, godz. 17.05 Na miejsce pożaru pojechała prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz i m.in. Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

- Gdańsk solidaryzuje się osobami, które dotknęła ta tragedia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wesprzeć poszkodowanych. Na początek udostępniliśmy teren, gdzie będzie można składować oszczędzony przez ogień materiał. Skala pożaru była bardzo duża. Spaliło się ok. 4 tys. mkw. obiektu. W akcji ratunkowej brały udział zarówno zastępy z Gdańska, jak i powiatów ościennych. Udało się uratować część biurową i w pewnym stopniu produkcyjną - stwierdziła Aleksandra Dulkiewicz.
Aktualizacja, godz. 14:20 Sprawę pożaru badają eksperci Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

- Analiza aktualnych wyników pomiarów parametrów powietrza uzyskanych ze stacji pomiarowych z Nowego Portu, Śródmieścia, i Stogów w Gdańsku wykazała, że poziomy stężeń tlenku węgla, dwutlenku siarki i tlenków azotu pozostają na porównywalnym poziomie i nie przekraczają norm - poinformował Radosław Rzepecki, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.
Natomiast - wynika z informacji WIOŚ - zaobserwowano dalszy spadek poziomu PM10, który aktualnie utrzymuje się na poziomie 10-20 µg/m 3, co oznacza że dopuszczalne normy nie zostały przekroczone.

- Wstępne analizy uzyskanych wyników pomiarów poziomu LZO (lotnych związków
organicznych) w powietrzu w trzech lokalizacjach, to jest w okolicach ulicy Okopowej, w
okolicach miejsca pożaru oraz na Olszynce, wskazują również na niewielki wpływ pożaru na
jakość powietrza w Gdańsku w badanych parametrach - wskazuje Radosław Rzepecki.

Aktualizacja, godz. 13:28 Ruch na Trakcie św. Wojciecha został przywrócony.

Aktualizacja, godz. 12:17 Wciąż zamknięty dla ruchu jest fragment Traktu św. Wojciecha. Objazdy będą obowiązywały do godzin popołudniowych.

Pożar na Oruni 26.06.2019 r. Nagranie z akcji gaśniczej przed godz. 9.


Aktualizacja, godz. 9:50 Cały czas trwa dogaszanie pożaru w halach hurtowni przy Trakcie św. Wojciecha na Oruni w Gdańsku. Pożar hal jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się, ale strażacy wciąż są na miejscu.

Strażak opowiada o przebiegu pożaru na Oruni. Uwaga: słaby dźwięk


Cały czas zamknięty dla ruchu jest także Trakt św. Wojciecha. Policja kieruje kierowców objazdami.

- W związku z trwającą akcją gaśniczą policjanci przeorganizowali ruch na Trakcie św. Wojciecha. Z Pruszcza Gdańskiego kierowcy samochodów osobowych dojadą Traktem św. Wojciecha do ul. Starogardzkiej, następnie policjanci ruchu drogowego pokierują kierowców w ul. Nowiny, którą dojadą do centrum - informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z KMP Gdańsk.
Kierowcy ciężarówek jadących z Pruszcza Gdańskiego kierowani są w S-6 oraz w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą.

Osoby jadące ul. Sandomierską, Małomiejską oraz Starogardzką również policjanci skierują w ulicę Nowiny, którą dojadą do Centrum.

Trakt zablokowany po pożarze hurtowni. Policja kieruje kierowców na objazdyAktualizacja, godz. 7:50 Dyżurny WSKR poinformował, że pożar na Oruni jest opanowany. Trwa jego dogaszanie, szczęśliwie płomienie nie rozprzestrzeniają się. Na miejscu jest 31 zastępów służb.

Pożar objął kilka hurtowni: przede wszystkim z materiałami stolarskimi i farmaceutykami. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Na miejscu są już biegli, którzy zbadają tę kwestię.O pożarze, który - jak podają strażacy - wybuchł ok. godziny 4:40 rano, 26.06.2019 r., poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Tuż przed godziną siódmą rano specjalne ostrzeżenie wydał także Pomorski Urząd Wojewódzki.

- Duży pożar na Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku. Łuna dymu przesuwa się w stronę miasta. Prosimy o zamknięcie okien, niewdychanie dymu i nieprzebywanie w okolicy zdarzenia - ostrzegają urzędnicy gdańskiego PUW.

Raport z Trójmiasta

14:25 26 cze 2019
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje: - Analiza aktualnych wyników pomiarów parametrów powietrza uzyskanych ze stacji pomiarowych z Nowego Portu, Śródmieścia, i Stogów w Gdańsku wykazała, że poziomy stężeń tlenku węgla, dwutlenku siarki i tlenków azotu pozostają na porównywalnym poziomie i nie przekraczają norm. Co więcej, wynika z informacji WIOŚ - zaobserwowano dalszy spadek poziomu PM10, który aktualnie utrzymuje się na poziomie 10-20 µg/m 3, co oznacza że dopuszczalne normy nie zostały przekroczone.


Jak zaznaczył st. bryg. Marian Hinca, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, jest zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach pożaru.

- Nie ma informacji o ofiarach - powiedział strażak.

Pożar na Oruni 26.06.2019 z lotu ptakaNa miejscu jest również policja. Służby podkreślają, że sytuacja jest dynamiczna. Z żywiołem walczy około 30 zastępów straży pożarnej.

Z pożarem walczy od rana ok. 30 zastępów straży pożarnej


Opinie (387) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.