• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Pożar w fabryce farb graficznych przy Chwaszczyńskiej w Gdyni

Aleksandra Nietopiel, neo
21 listopada 2022, godz. 23:25 
aktualizacja: godz. 08:21 (22 listopada 2022)

Walka z pożarem hali przy ul. Chwaszczyńskiej zaczęła się kilkanaście minut po godz. 21.

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w poniedziałek wieczorem w Gdyni. Ogień zajął halę przy ul. Chwaszczyńskiej 129EMapka. Do walki z żywiołem skierowano 11 zastępów Straży Pożarnej. Nie ma informacji o ofiarach, choć hala nie została jeszcze całkowicie przeszukana.Aktualizacja, godz. 8:16. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 2 w nocy. Wtedy strażacy przekazali pogorzelisko policji, która zaczęła wyjaśnianie przyczyn pożaru. Na razie nie ma żadnych informacji o ofiarach, choć hala nie została jeszcze w całości przeszukana. Nic nie wskazuje jednak na to, że w pożarze mógłby ktoś zginąć.

- O godz. 8 zostaliśmy jednak ponownie wezwani na miejsce, bo policjanci zauważyli dym w kilku miejscach. Trwa więc jeszcze przelewanie pogorzeliska, by zapewnić pełne bezpieczeństwo - mówi kpt. Paweł Przybyłowicz z gdyńskiej straży pożarnej.


Zgłoszenie o pożarze dyżurny WSKR przyjął przed godz. 21:00. Czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta informowali o ogniu na Kaczych Bukach chwilę później - po 21:00. Za sygnały, zdjęcia i filmy dziękujemy.

21:15 21 LISTOPADA (aktualizacjaakt. 22 LISTOPADA 08:04)
Skopiowano

PILNE! Pożar na Chwaszczyńskiej w Gdyni, na miejscu 11 zastępów (50 opinii)

Od redakcji: Przed 21.00 dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa odebrał zgłoszenie o pożarze jednej z firm w strefie przemysłowej w Gdyni. To najprawdopodobniej Gdańska Fabryka Farb Graficznych. Na miejscu działa w tej chwili 11 zastępów Straży Pożarnej. Jak ustaliliśmy w ogniu jest cały budynek, a strażacy skupiają się na obronie pozostałych obiektów.
Od redakcji: Przed 21.00 dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa odebrał zgłoszenie o pożarze jednej z firm w strefie przemysłowej w Gdyni. To najprawdopodobniej Gdańska Fabryka Farb Graficznych. Na miejscu działa w tej chwili 11 zastępów Straży Pożarnej. Jak ustaliliśmy w ogniu jest cały budynek, a strażacy skupiają się na obronie pozostałych obiektów. Zobacz więcej


Pożar przy Chwaszczyńskiej: ogień zajął stumetrową halęPożar wybuchł w Gdańskiej Fabryce Farb Graficznych z siedzibą przy ul. Chwaszczyńskiej w Gdyni. Na miejsce skierowanych zostało 11 zastępów Straży Pożarnej.

  • Do walki z pożarem w fabryce farb skierowano 11 zastępów strażaków.
  • Do walki z pożarem w fabryce farb skierowano 11 zastępów strażaków.
  • Do walki z pożarem w fabryce farb skierowano 11 zastępów strażaków.
- Najważniejsze jest ograniczenie rozprzestrzenienia się pożaru w stumetrowej hali. Na miejscu cały czas pracuje 11 zastępów Straży Pożarnej nie tylko z Gdyni i Gdańska, ale także jednostki z OSP z Gdyni i z powiatu kartuskiego. Środki gaśnicze podawane są w natarciu i w obronie - przekazał kpt. Paweł Przybyłowicz, oficer prasowy PSP w Gdyni.Akcja gaśnicza przy Chwaszczyńskiej potrwa kilka godzinNie wiadomo dokładnie, kiedy zakończy się akcja gaśnicza - prawdopodobnie gaszenie pożaru zajmie jeszcze kilka godzin. Na ten moment nie wiadomo też nic o osobach poszkodowanych.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane